Sylwia Spurek chce zakazania mięsa, polowań i wędkarstwa

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Pani poseł Sylwia Spurek występująca w Parlamencie Europejskim błysnęła kolejną mądrością. Autorka twierdzeń o gwałceniu krów dla mleka teraz wezwała do likwidacji hodowli zwierząt w jakimkolwiek celu i zakazu wędkarstwa!

Współpracowniczka byłego Rzecznika Praw Obywatelskich pani Sylwia Spurek dostała się do Parlamentu Europejskiego z list nieistniejącej już partii Wiosna Roberta Biedronia. Szybko jednak okazało się, że po zdobyciu mandatu nie przedłużyła swojego akcesu do tego lewackiego środowiska, bynajmniej nie rezygnując ze swoich ultralewicowych poglądów. Od początku swojej kadencji zasłynęła z szalonych pozornie teorii jakoby należało zakazać mleka bo jest ono skutkiem gwałtu jakiego na krowie dopuszcza się byk!

 

Jako fanatyczna weganka od początku informowała też mięsożerców, że będą musieli zmienić swoje nawyki żywieniowe i zaprzestać spożywania mięsa. Jej pomysł na to jak do tego dojść objawiał się w opodatkowaniu mięsa aby stało się ono bardzo drogie co w naturalny sposób ograniczyłoby konsumpcję, co z kolei da możliwość likwidacji obecnych hodowli zwierzęcych.

Niestety wiele wskazuje na to, że wyrażanych przez panią Spurek teorii nie można zbyć wzruszeniem ramionami, jako kolejną lewacką głupotę, bo to co dla większości ludzi brzmiało jako szaleństwo okazało się pomysłami gorliwie promowanymi przez europejską lewicę. Nie należy się zatem śmiać tylko trzeba zacząć się bać. Okazuje się bowiem, że promowana niezmordowanie ideologia weganizmu to cześć doktryny klimatyzmu.

 

Niedawno opublikowano badanie stwierdzające, że mięso odpowiada za prawie 60% wszystkich gazów cieplarnianych pochodzących z produkcji żywności. Co z tego wynika? Zdaniem lewicy ludzie którzy chcą ratować "Matkę Ziemię" muszą przestać jeść mięso, co z łatwością przełoży się na oszczędności w emisjach gazów cieplarnianych - głównie dwutlenku węgla i metanu. Jak wynika z badań, cały system produkcji żywności, taki jak stosowanie maszyn rolniczych, opryskiwanie nawozem i transport produktów, wytwarza rocznie 17,3 mld ton gazów cieplarnianych. 

 

Widać zatem, że podbudowa ideologiczna wsparta nauką - coś co obserwujemy od lat w przypadku walki z klimatem - trwa w najlepsze i możemy się spodziewać kolejnych odsłon ekologicznych szaleństw na miarę tych ogłoszonych ostatnio przez wysoce egzaltowanego Franza Timmermansa - człowieka od brudnej roboty w UE. Jeśli przyjąć, że pani Spurek po prostu objawia co będzie, to czeka nas marna przyszłość.

To co Spurek nazwała "Nową 5 dla Zwierząt" wygląda jak fragment jakiejś lewackiej agendy. Gdyby te daty się potwierdziły to już w 2023 roku nie byłoby mowy o istnieniu cyrków, ogrodów zoologicznych, czy delfinariów tak potrzebnych w terapiach dla niepełnosprawnych. Ale już zupełnym hitem jest oczekiwanie, że zakazane zostanie polowanie na zwierzęta w celach myśliwskich a nawet WĘDKARSTWO! Z pewnością koledzy pani Spurek dysponują jakimiś wyliczeniami przekładającymi działalność wędkarzy na konkretny zaoszczędzony ślad węglowy.

 

Ale polska pani poseł w swoich predykcjach idzie jeszcze dalej. Według niej już od 2025 roku nie będzie wolno zakładać kolejnych hodowli zwierząt, a te które pozostaną mają być zlikwidowane do 2040 roku! W międzyczasie do 2030 roku ma być zakaz eksperymentów na zwierzętach, które - co postuluje pani polityk - mają docelowo zyskać ochronę prawną w Konstytucji!

Lewica konstruuje Nowy Wspaniały Świat, w którym nasze życie będzie podlegało całkowitej kontroli. Nie będzie wolno posiadać samochodu, nie będzie wolno się przemieszczać, nie będzie wolno się rozmnażać, nie będzie wolno jeść mięsa, nie będzie wolno pić mleka, za to będzie wolno płacić rosnące podatki i będzie wolno uzupełniać białko spożyciem robaków, co już jest polecane jako remedium na zmiany klimatu.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika baca

podoba mi się jej pomysł aby

podoba mi się jej pomysł aby prawa krowy wpisać do konstytucji...
jest miejsce między prawami człowieka a prawami sylwii spurek
w ogóle to dla zgwałconych krów sylwia może napisać osobną konstytucję i osobną kartę praw zgwałconej krowy....
można to poddać nawet pod parlamentarną dyskusję oraz pod głosowanie jak tylko sanitariusz zrobi obchód i da sylwii jej zastrzyki na uspokojenie...
na spokojnie bowiem należy konstytucje pisać.... na spokojnie, nie nerwowo...

 

Portret użytkownika ARTUR

Każda krowa powinna posiadać

Każda krowa powinna posiadać prawo do byka a gwałcenie przez inseminatora powinno się karać więzieniem Smile Smile Prawa unijne będą niedługo przypominały hinduskie prawo a zaczęło się tak niewinnie od świętych krów , jeszcze nam brakuje świętych odchodów krowich do pieczenia placków . 

Portret użytkownika Kwazar

Pomijam osobę Spurek i nie

Pomijam osobę Spurek i nie mam najmniejszego zamiaru dochodzić, kim owa jest ale ...Nigdy nie wylewam dziecka z kąpielą ! Też nie chcę żreć braci młodszych ! Niestety nic innego na dzień dzisiejszy mi nie pozostaje, (z bólem serca) bo nic innego do jedzenia nie mam. Godzę się na wszelkie eksperymenty typu drukarki i inne cudowne wynalazki w bezkrwawym menu i bez mordu produkcji żarcia ale....Najpierw musi mi to nie szkodzić w dłuższej perspektywie a potem, smakować a następnie, nasycić.I ja powiem wtedy, ty muchy nie krzywdź morderco :)  

Portret użytkownika Quark

Czyim ona jest

Czyim ona jest przedstawicielem jako posłanka ? Kogo reprezentuje w parlamencie i czyich interesów dogląda - bo napewno nie rolników i przemysłu z nim powiązanego . Pewnie jest wychowanką jakiegoś miasta , w życiu na wsi nie była i nie ma pojęcia skąd się jedzenie bierze i czyja ciężka praca za tym stoi . To za co warto "walczyć" to humanitarność transportu zwierząt i ich uboju w sposób minimalizujący cierpienie . Bo rolnicy , chodowcy bydła , drobiu i trzody sami dbają o dobrostan swoich "podopiecznych" i tam żadna wyższa instancja nie ma co robić . Co do wędkarstwa to zakazane powinno być stosowanie haczyków z zadziorem (który rozrywa rybie pysk przy jego wyciąganiu) oraz jego rekreacyjna forma polegająca na łowieniu dla zabawy (!) - ryba napewno nie jest zadowolona jak się jej haczyk wbija w pysk dla rozrywki człowieka . Wędkarstwo to też jest POLOWANIE a tego nie wolno robić dla zabawy ! - a jedynie celem pozyskania pożywienia . 

Portret użytkownika Alien1974

.............................

........................................ Najbardziej do niejedzenia mięsa przyczynią się Katoliki-fanatyki, którzy z obłędem w oczach i różańcem w dłoniach oczekują powrotu Mesjasza na obłokach. Taka ironia losu. Gdy jeden z ministrów pisowskiego nie-RZĄDU z apokaliptyczną BESTIĄ cytuje słowa Faustyny i po części nieświadomie księdza Klimuszko o iskrze, która ma wyjść z Polski i uratować świat, to można być już pewnym, że to dobrze się nie skończy. 

Strony

Skomentuj