Sylwestrowa noc w Polsce może być z zorzą polarną w tle

Kategorie: 

Źródło: NASA

Ostatnio obserwujemy zdecydowany wzrost aktywności słonecznej skutkujący licznymi burzami magnetycznymi i zorzami polarnymi obserwowanymi znacznie dalej na południe niż zazwyczaj. Istnieje bardzo duża szansa, że również w sylwestrową noc będzie można zobaczyć nie tylko fajerwerki wystrzeliwane z Ziemi, ale i te pochodzące ze Słońca.

 

Wczoraj w godzinach popołudniowych aktywny region oznaczony numerem 2473 wygenerował flarę M1.8. Rozbłysk trwał bardzo długo i podczas niego powstał potężny koronalny wyrzut masy skierowany w stronę naszej planety.

Rozbłyski klasy M nie należą do bardzo silnych zjawisk, jednak ze względu na jego czas trwania (1,5h) powstało ogromne CME. Plazma pędzi w kierunku Ziemi z prędkością blisko 1100km/s i powinna dotrzeć do naszej magnetosfery już jutro w godzinach wieczornych z marginesem błędu +/- 7h. Istnieje zatem duża szansa, że napór plazmy utrzyma się również w ostatnim dniu roku.

Według najnowszych prognoz agencji NOAA burza ma osiągnąć siłę na poziomie G3, co oznacza, że indeks planetarny Kp może przekroczyć poziom 7, a być może i więcej. W związku z tym istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo pojawienia się zórz polarnych w naszym kraju. Dodatkowo prognozy pogody na jutrzejszy wieczór oraz noc są sprzyjające dla większości Polski.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Anakin23
Portret użytkownika Anakin23

Redaktor naczelny portalu zmianysolarne.pl specjalizujący się w kwestiach związanych z aktywnością słoneczną i pogodą kosmiczną.


Komentarze

Portret użytkownika XaX

Ojj szykuje się gorący rok, a

Ojj szykuje się gorący rok, a i świat generalnie zwariował ostatnio ... jak nie zamachy to nachodźcy, jak nie nachodźcy to wojny a jak nie to to zadyma w naszym rządzie ... Czasy pokoju (choć i tak wyjątkowo długiego) się skończyły... Komuś ewidentnie zależy na rozpętaniu kolejnej wojny w starej Europie  gdyż wszystko do tego prowadzi. 

Portret użytkownika Zenek :)

Kilka cytatów na Nowy Rok....

Kilka cytatów na Nowy Rok....

1.
"W 1939 r hasłem żydów było „Nareszcie wejdą Niemcy i zrobią tu porządek”. Czasy mijają a żydzi tacy sami. Im tylko wojenki w głowie i bratanie się z obcokrajowcami przeciw miejscowej ludności czyli zdrada.

Deportować tych antypolaków tam skąd przybyli. My będziemy mieli w Polsce porządek a żydzi światowi stracą ich agenturę w Polsce. Niech Hazaria robi sobie demokrację u siebie a nie wojenki w Europie."
(https://miziaforum.wordpress.com/2015/12/28/t-lis-w-niemieckiej-ard-szkaluje-polsk-i-polakow-mat-av-przetlumaczony-szok-to-malo-powiedziane/#comment-2...)

2.
"Żydzi zawsze spiskują z obcokrajowcami przeciw Polakom. Shetyna znów szuka bycia agentem USA na Polskę. Chce wytłumaczyć USA że Polacy ich nie chcą, jedyna możliwość by USA postawiło na żydów w Polsce.

Czas zakończyć historie tej obcej agentury w Polsce. W USA obcy agenci muszą się rejestrować. Czas to samo zaprowadzić w Polsce. Niezarejestrowany obcy agent to cela zdrajców razem z rodziną."
(https://miziaforum.wordpress.com/2015/12/29/ustawa-medialna-jest-telewizyjni-i-prasowi-gebelsi-iii-r-p-do-lopat-do-taczek-tak-nakazujeprawo-a-nawet-sp...)

3.
"Ciężkie chwile miał prowadzący program „Szkło kontaktowe”, który nadawany jest na żywo w stacji TVN24. Pewien widz, który dodzwonił się do programu, powiedział wszystko to co chciał, Miał tylko minutę, choć dla stacji to o wiele za dużo. Widz – Jarosław z Tczewa – zaczął wyliczać afery i przepływ gotówki, która trafiała do Mariusza Waltera i Jana Wejherta (założycieli stacji): – Pierwszą polską aferą była afera FOZZ, kilkaset milionów dolarów strat lub więcej… Główny oskarżony, oficer WSI Grzegorz Żemek, 9 lat więzienia dostał. Wyznał, że to on dał pieniądze Panu Walterowi i Wejhertowi i spółce ITI na stworzenie mediów. Czyli, jak rozumiem, TVN powstała za skradzione społeczeństwu pieniądze. A jeśli się mylę, może sprostuje to ojciec dyrektor Miecugow – mówił widz. Nastąpiła więc reakcja redaktora prowadzącego: – Znaczy, ja bym proponował, aby od razu sprostować… – mówi redaktor Zimiński. Jednak pan Jarosław z Tczewa mówił dalej: – Znaczy ja nie wiem, ale Macierewicz wygrał z wami sprawę w sądzie. Prostujcie, proszę powiedzieć, że to nieprawda… – mówi widz. – Wyobraźcie sobie, ze w Izraelu otwieram stację telewizyjną i ciągle atakuję rabinów i wyznanie mojżeszowe, to pewnie długo bym tam nie pożył, a tak postępuje TVN, które było i jest własnością w stu procentach żydowską…- dodał widz. I na tym koniec wywodu, gdyż prowadzący przerwał rozmowę :-)"
(https://miziaforum.wordpress.com/2015/12/29/ustawa-medialna-jest-telewizyjni-i-prasowi-gebelsi-iii-r-p-do-lopat-do-taczek-tak-nakazujeprawo-a-nawet-sp...)

Portret użytkownika oi

Oi, dzieje się. W Lidlu

Oi, dzieje się. W Lidlu kapusta biała w konserwach 5 lat trwałości za 2,99 zl puszka 0,8. Skład: kapusta sól wino i woda. Róbcie zapasy. Żydy z Francji już uciekają na potęgę więc chyba w tamtej okolicy zacznie się rozróba z ''uchodźcami.''

Skomentuj