Syberyjskie miasta znikną z powierzchni ziemi w ciągu 30 lat

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Najnowsze wyniki badań donoszą, że syberyjskie miasta znikną z powierzchni ziemi w ciągu 30 lat. Ma za tym stać globalne ocieplenie, które poprzez rozmarzanie wiecznej zmarzliny stanie się przyczyną zniszczenia budynków.

 

Rosyjsko-amerykański zespół naukowców uważa, że nieodwracalne zmiany wejdą w życie w 2050 roku, a pierwsze wpływy zmian klimatycznych odczują miejscowości Salechard i Anadyr. Konstrukcje budynków zaczną deformować się około 2020 roku. W Jakucku i Norylsku ziemia przestanie być zdolna do utrzymywania budynków w 2040 roku.

Naukowcy są jednak pewni, że drastycznemu rozwojowi wypadków da się zapobiec. W tym celu, w przypadku budowy budynków mieszkalnych i przemysłowych, wymagane jest branie pod uwagę procesu rozmrażania zmarzliny. Według najbardziej optymistycznych prognoz, zdolność gleby do utrzymywania budynków we wschodniej Syberii zmniejszy się o 25 %, a według najbardziej pesymistycznych – o 95 %.

 

Zmarzlina pokrywa 60 % terytorium Rosji i prawie cały teren Syberii Wschodniej. Wcześniej badacze ostrzegali przed procesem rozmarzania wiecznej zmarzliny, prowadzącym do tworzenia wielkich lejów. Zmiany w glebie pojawią się nie tylko w miejscach niezamieszkanych, ale także na obszarach miejskich.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (3 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet


Komentarze

Portret użytkownika dd

1) za 30 lat miasta budowane

1) za 30 lat miasta budowane w Polsce przez partaczy deweloperów, bez rzeczywistego nadzoru nad budowami, też się rozlecą. A być może nawet szybciej.

2) i kolejny przykład wróżenia z fusów - co będzie za 30 lat, tym bardziej z pogodą - a może dojdzie do globalnego obniżenia temepratur o 10 stopni i większość miast upadnie a syberia stanie się mocarstwem, centrum techniki, sztuki i biznesu?

Portret użytkownika RAZPUTIN

rosyjskie syberyjskie

rosyjskie syberyjskie przestaną istniec bo bedą jak dawniej syberyjskie wzglądnie chińskie syberyjskie ,na syberii jest tak ,że miasta istnieją tylko dzięki kopalniom na skutek rewolucji technologiczenej która nadchodzi lwia  część kolalń na syberii straci racje bytu los miast jest tam przesądzony i nie prawdą jest ,żę jak dojdzie do zmian klimatycznych to syberia będzie miała klimat jak w Polsce 

Portret użytkownika Medium

Dobrze, a teraz w temacie.

Dobrze, a teraz w temacie. Obawiam się, że mieszkańcy tych terenów nie dadzą im się ot tak zwyczajnie rozsypać. Autor artykułu zapewne nie słyszał o technikach utwardzania osypującego sie gruntu.
 

Portret użytkownika Mojeimię44

Prędzej polskie miasta

Prędzej polskie miasta zostaną wyludnione niż Rosyjskie syberyjskie miasta przestaną istnieć. Po pierwsze chociażby dlatego, że Rosja prowadzi zrównoważony postęp gospodarczy a co ważniejsze wspiera kulturę. Dodatkowo nałożyli sami na siebie sankcje dzięki czemu wspierają własną gospodarke. Poza tym idzie klimat ocieplarniany i za 30 lat tam będzie klimat jak teraz w Polsce.  My Polacy nie szanujemy Polski. Chodzi mi o rząd on kultury polskiej nie wspiera i nie walczy o swoje dzieci dlatego nam grozi taka sytuacja z wyludnionymi miastami tym bardziej, że nie wspieramy emigrantów. Polacy wyjeżdżając za granicę do krajów z północy wyglądają dla obywateli tych krajów jak rumuni dla nas i jakoś nas nie zabijają a my jak ktoś otworzy u nas kiebab lub wygląda inaczej jest prześladowany. Po co? Komu to służy? Zostanie z Polski enklawa, która sam na siebie będzie pracować bo reszta normalnie myślących zrobi by by Polsce i pojedzie do niemiec lub gdzieś indziej by zwalić ten brud jaki ze sobą od dzieci na barkach niosą

https://www.youtube.com/watch?v=huBNgxolXFo

Spójrzcie nawet na to czy w Polsce wspiera się Polski RAP? nie ma mowy a w niemczech RAP unplugged to standart. Dlatego chce założyć partię by was uratować od tego nowotworu, na który mówię kultyka zamista kult u RA czyli kultura po kaczyńskiemu. Zapraszam wszystkich na blog.pl strona archekracji tam jest większość z mojego programu wyborczego opisana. http://archekracja.blog.pl/  Dowiecie się tam dlaczego zalesiać musimy naszą ziemię i dlaczego musimy wspólpracować z korporacją na którą mówie kooperacja. dziś w nie dziele suma tygodnia czyli jakieś ważne informacje dla inwestorów i informacji co dalej z partią BLUE czyli Bardzo Lubię Unię Europejską.

 

Portret użytkownika Eva11

zalezy jacy Polacy pajacu ..

zalezy jacy Polacy pajacu ...moze Ty sam wygladasz jak rumun ,wiec mow za siebie !

Polacy sa jak klejnot wszedzie gdzie sie pojawia ,zalezy tylko za kogo chca uchodzic...

nikt nie jest przesladowany dopoki nie wyrzadzi Polakowi krzywdy !

ludzie o takich pogladach jak Ty sa szkodnikami i to nie tylko za granica,ale w swoim wlasnym Kraju !

jesli ludzie beda zarazac sie takimi pogladami od Was napewno sie wyludni i przestanie istniec...

ale sa jeszcze ludzie,ktorzy w Nia wierza ! i niepozwola wam zaszczepic takiego myslenia ...

to Oni sprawia,ze Polska sie odrodzi !

do niemniec wyjada...dobre sobie ...jedz i sam sie przekonaj jak tam jest !

ja bylam tam 15 lat temu i spokojnie nie moglam przejsc ulica ,aby jakis turek mnie nie zaczepial..

to ci ,uczciwie zarabiajacy ...

teraz tam jest jeszcze gorzej i Polacy zaczna wracac ,bo nasz Kraj bedzie najbezpieczniejszy ...

w Irlandii tydzien temu tez zabili chlopaka ,domyslasz sie jakiej byli religi ...nie ogladam tv ,wiec dopiero mi kolego opowiedzial...to bylo rowniez za nic ...

gdyby oni byli tacy uczciwi nie mordowali by w calej europie ludzi ,nie gwalciliby i nie uciskali...

a wogole co za gowna nawypiywal to masakra....

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Strony

Skomentuj