Syberyjskie masy powietrza nad Ameryką Północną zamroziły wodospad Niagara

Kategorie: 

Zamarznięty wodospad Niagara - źródło: twitter

Niagara to jeden z najsławniejszych wodospadów na świecie. Znajduje się on na granicy USA i Kanady. Tegoroczna zima jest tak mroźna, że doszło do prawie całkowitego zamarznięcia popularnego wodospadu.

 

Gdy większość Amerykanów uwierzyła w to, że zimniej już nie będzie nad kontynent amerykański nadeszły mroźne fronty pogodowe z Syberii i totalnie zamroziły wschodnie wybrzeże USA. W Waszyngtonie było -15C i jest to dla tego miasta najzimniejszy luty od 1896 roku.

W miastach na atlantyckim wybrzeżu Ameryki Północnej jest pod koniec lutego zimniej nawet o 5 do 10 stopni w stosunku do średniej. To właśnie dlatego Niagara została skuta lodem aż do tego stopnia. Skalę zjawiska pozwala ocenić film wykonany za pomocą drona, który przelatywał nad wodospadem. Biorąc pod uwagę ilość lodu eksperci szacują, że Niagara nie pozbędzie się go przynajmniej do maja bieżącego roku.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Skomentuj