Syberyjski lekarz wszczepił pod swoją skórę sześć chipów

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Amal Graafstra/CC BY-SA 2.0

Ginekolog z Nowosybirska, Alexander Volchek, wszczepił pod swoją skórę sześć chipów, które umożliwiają mu otwieranie drzwi i przechowywanie haseł oraz swoich danych. Jego dalszym planem jest trzymanie pod skórą kryptosystemu oraz glukometru.

„Pierwszy chip umieściłem pod skórą 8 sierpnia 2014 roku, jest on odpowiednikiem karty dostępu do jednego z ośrodków narciarskich w Syberii, ale ja stosuję go jako kartę dostępu do mojego miejsca pracy” – twierdzi Alexander Volchek.

Obecnie w ciele mężczyzny znajduje się sześć chipów. Niektóre z nich umożliwiają otwieranie drzwi, inne mogą przechowywać od 800 bajtów do 1 kilobajta informacji. Badacz może dzięki nim na przykład odblokować komputer, dzięki przechowywanych w nich haseł.  

Standardowy rozmiar chipa wynosi 2 x 12 mm, a minimalny 1,5 x 8 mm. Chip znajduje się w biologicznie obojętnym szkle, wstrzykuje się go pod skórę strzykawką z grubą igłą, istnieje także możliwość usunięcia „gadżetu”.

 

Właściciel chipów uważa swoje rozwiązanie za bardzo wygodne. Naukowcy na całym świecie intensywnie rozwijają tę technologię, planują stosować ją do podpisów elektronicznych, płatności przy zbliżeniowych terminalach. Planuje się także rozszerzenie możliwości technologii o wykonywanie pomiaru cukru we krwi.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika adam444

wiem jakie zaproponuja

wiem jakie zaproponuja rozwiazanie na zagrozenie kradziezy skopiowania czyjejs karty.
zaproponuja drugi chip /TAG NFC ktory kazdy bedzie nosil np w nadgarstku. wtedy sie porowna czy ten z karty ma  te same dane wlasciciela co ten z nadgarstka, zlodziej nie uzyje skopiowanego TAGa bo bedzie inny niz jego TAG wszyty w nadgarstku...

Portret użytkownika Eva11

dlaczego nie rosyjski ?

dlaczego nie rosyjski ?

moze dlatego ,ze nikt nie chce przyznac ,ze w rosji te zbrodnicze technologie sa wprowadzane w przyspieszonym tempie ?

zbrodniarze nie dosc ,ze ludzi tresuja to teraz chca nawet wladac ich cialami ....

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika 3plabc

Odnośnie chipów etc. Nowe

Odnośnie chipów etc. Nowe dowody osobiste, które wejdą w 2019 roku mają mieć chipy... co więcej skoro karty pay-pass używa się radiowo, a obecna technologia pozwala na odczyt w zasięgu nawet kilku metrów... to posiadacza dowodu zapewne będzie można zlokalizować zdalnie, a wraz z rozwojem technologi zapewne i wzrośnie dokładność lokalizacji... Wzrost wykreowanego zagrożenia terrorystycznego i niepokojów społecznych będzie paliwem dla władz do zwiększania kontroli społecznej... Nikt przy zdrowych zmysłach zaznajomiony z Apokalipsą Św. Jana, czy teoriami o kontroli społecznej nie da się zachipować dobrowolnie więc najpier nastąpi oswajanie społeczeństwa... już następuje np. paypass... a w wyniku braku efektywności i zagrożenia bezpieczeństwa nastąpi docelowe chipowanie... banalnie proste.

Strony

Skomentuj