Na Syberii pojawiają się niezwykłe kratery

Kategorie: 

Źródło: Internet

Od kilku dni w mediach pojawiają się informacje o nietypowych lejach, które są ostatnio znajdowane na Półwyspie Jamalskim. Pierwszy krater znaleziono na początku lipca i gdy już wydawało się, że będzie to odosobniona anomalia, odnaleziono kolejną tego typu strukturę.

 

Pierwszy niezwykły krater pojawił się w Autonomicznym Okręgu Jamalsko-Nienieckim na Syberii. Został odkryty przypadkiem 10 lipca, z pokładu śmigłowca jednej z firm, które zajmują się eksploatacją jamalskich bogactw naturalnych. Postanowiono, że jego dokładnym zbadaniem mają się zająć specjaliści z Rosyjskiej Akademii Nauk.

 

O zaangażowanie się naukowców w badanie tej anomalii poprosił gubernator okręgu. Struktura znajduje się mniej więcej 30 km od miejscowości Bowanenkowo (Бованенково). Średnica krateru wynosi około 70 metrów. Członkowie ekspedycji naukowej udali się na miejsce wystąpienia anomalii celem pobrania próbek i dokładnego zwymiarowania zjawiska.

Pojawiły się sugestie, że może to być efekt upadku meteorytu, albo fragmentów rakiet wystrzeliwanych z rosyjskich kosmodromów, ale specjaliści ustalili, że to jest zjawisko naturalne, niezwiązane z kosmosem, a raczej z eksploatacją miejscowych złóż paliw kopalnych.

 

Badacze doszli do wniosku, że lej jest wynikiem "pewnego zjawiska naturalnego, którego natura bez szczegółowych badań, nie jest możliwa do ustalenia". Nie ma pewności czy krater jest wynikiem eksplozji, na przykład naturalnego gazu, ale wiele na to wskazuje. Wiadomo, że średnica wewnętrznej krawędzi krateru to około 70 metrów, a fragmenty emisji towarzyszącej incydentowi, który to uformował obserwowano w odległości 120 metrów od leja.

Drugi z kolei krater odnaleziono wczoraj w okolicy miejscowości Antipajuta (Антипаюта). Wygląda bardzo podobnie jak ten z okolic Bowanenkowa, ale jest mniejszy. Jego średnica wynosi tylko 15 metrów.

 

 

 

Źródła:

http://www.rg.ru/2014/07/21/reg-urfo/bezdna.html

http://innemedium.pl/wiadomosc/pierwsze-ustalenia-naukowcow-ktorzy-badali-ogromny-krater-j...

http://innemedium.pl/wiadomosc/naukowcy-zbadaja-gigantyczny-krater-syberii-ktory-moze-byc-...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika scolo

Niestety nie wygląda ten

Niestety nie wygląda ten otwór na naturalny, ma za gładkie ścianki, jedynie sam otwór jest poszarpany. Kiedyś juz w necie były opisy podziemnych tuneli o gładkich ścianach ale tamte prowadziły poziomo.
Od czasu do czasu zaglądam na http://popotopie.blogspot.com/ i wiele spraw nie pasuje do oficjalnej wersji zdarzeń i osiągnięć naszej technologii.
 
Trzeba przyjąć, że nie wszystko jest nam znane i mamy wiele do odkrycia.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Ewidentnie te kratery sa

Ewidentnie te kratery sa utworzone od wewnątrz Ziemi.  Przypomina kretowisko po odgarnięciu wierzchołka...
Kto i po co je wykonuje, lub jakim działaniem, niedługo się zapewne dowiemy...
Korytarze do zastosowania podziemnych broni m/kontynetalnych dla rozsunięcia płyt tektonicznych i wywołania globalnej katastrofy...?

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

... przeciez mówiłem, że od

... przeciez mówiłem, że od wewnatrz... Smile
 Ale śmiem przypuszcać, że gładkość "gardełka" nie zrobiły ani gaz, ani skały... :).. Prędzej woda.. lub obracająca się z dużą siłą i prędkością materia... pozdróweczko...
p.s. gdyby woda... to musiałaby szybko wypoarować, lub wsiaknąć... bo jej ... nie ma..

Portret użytkownika Dedal

Rosjanie już skorygowali

Rosjanie już skorygowali wielkość pierwszej dziury: nie ma 70m lecz 30m. oraz ok 70m glebokości.
 
Te dziury nie są po wybuchach gazu ani żadnych innych wybuchach - powie wam to kazy pirotechnik. Lej powybuchowy jest zupełnie inny: nie ma w nim studni.
Taki lej (studnia z kołniezem) moze powstać albo w wyniku  intensywnego wypływu gazu z błotem na powierzchnię, albo - co bardziej prawdopodobne - jest to otwor powystrzałowy z czegoś co Ewenkowie nazywali 'wieżycami bogów' (poszukajcie opisow Czarnobrowa lub Leśniakiewicza).
 
 

Portret użytkownika Lilu

Dedal napisał: jest to otwor

Dedal wrote:

jest to otwor powystrzałowy z czegoś co Ewenkowie nazywali 'wieżycami bogów' (poszukajcie opisow Czarnobrowa lub Leśniakiewicza).

a możesz dać więcej szczegółów lub jakieś linki po Wójaszek Google nic nie znajduje?

Portret użytkownika sobol

hmm mi to znowu wyglada jakby

hmm mi to znowu wyglada jakby cos bylo pod ziemia schowane np od setek lat a nagle sie przebudzilo i wystrzelilo w gore,te wciecia z boku a jednoczesnie gladkosc sugeruje ze to cos mialo jakis ksztalt zas nasyp ziemi rzeczywiscie wskazuje na to ze ten wal powstak w wyniku wypchniecia piachu spod tego obiektu ktory jak miewam byl przysypany.hm dziwne to jak by mial sie ten gaz wzbierac w ziemi???to chore ulatnial by sie caly czas nie powodowal jakiegos nagromadzania pod tak plytka ziemia tak plytka warstwa ziemi nie jest w stanie utrzymac i nagromadzic jakiegos gazu no chyba ze tego z dupy:Phaha

Strony

Skomentuj