Na Syberii płonie ponad 600 hektarów lasów

Kategorie: 

płonąca Tajga

Na terenie Syberyjskiego Okręgu Federalnego jest w sumie 55 pożarów lasów o łącznej powierzchni 604,4 ha, z czego 19 zlokalizowano w obszarze 311,3 ha.  Dane te są oficjalnie potwierdzone przez Syberyjskie Regionalne Centrum Alarmowe.

 

W Moskwie, Woroneżu, Niżnym Nowogrodzie, a nawet zabrania się palenia ognisk na obszarach leśnych i terenach przyległych.  Podczas długiego weekendu ratownicy są wciąż na służbie gdyż konieczne jest upewnienie się, że ludzie w swoich nie będą wypalać zeszłorocznej trawy i gałęzi.  Specjaliści ostrzegają, że sucha, wietrzna pogoda, która ma miejsce w regionie, może przyczynić się do szybkiego rozprzestrzeniania się ognia.

 "W eliminacji istniejących ognisk zapalnych w ostatnich dniach bierze udział 526 strażaków i 104 sztuki sprzętu. Aby wyeliminować pożary lasów pracowało już w sumie 1053 osoby i 250 pojazdów.  W ciągu dnia w gaszeniu biorą udział jednostki lotnicze", informuje sprawozdanie syberyjskiego centrum regionalnego.

W celu ustabilizowania sytuacji pożaru lasu w dni przeprowadzono 543 loty obserwacyjne do wykrywania przypadków naruszenia bezpieczeństwa pożarowego w lasach. 

 

 

Na Dalekim Wschodzie i Syberii służby przeciwpożarowej wciąż pracują. Ogień obejmuje setki hektarów tajgi w Chabarowsku i Krasnojarsku.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj