Świnie strzegą holenderskiego lotniska przed ptakami

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Na lotnisku w Amsterdamie pojawił się nowatorski pomysł, polegający na tym, aby wypędzić ptaki z tego obszaru i ograniczyć kolizje samolotów z ptakami.

 

 

Projekt pilotażowy umożliwia trzymanie świń w bliskiej odległości od pasa startowego. Celem jest, aby zwierzęta zjadały resztki świeżo zebranych buraków cukrowych rosnących wokół lotniska. Kultura przyciąga ptaki, co prowadzi do większej liczby kolizji lotniczych z nimi.

 

Wydaje się, zdaniem koordynatorki, że projekt przynosi pierwsze pozytywne rezultaty.

 

„W zeszłym roku mieliśmy około 150 zderzeń z ptakami. Chcemy wiedzieć, czy ta metoda może być stosowana na większą skalę w przyszłym roku, porównujemy również to pole w ciągu tych sześciu tygodni z innym polem ”- dodała koordynatorka.
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika „Dlaczego „ochronieni” muszą

„Dlaczego „ochronieni” muszą

„Dlaczego „ochronieni” muszą by „chronieni” przed „nieochronionymi” poprzez zmuszanie „nieochronionych” do akceptowania „ochrony”, która nie „ochroniła” już „ochronionych”?!

(A swoją drogą, nawet świnia może być porządna - chyba, że jest politykiem!)

Portret użytkownika Quark

Siły natury w służbie

Siły natury w służbie człowieka i tak to się właśnie powinno robić , podobnie zamiast pestycydów można zaprząc do usuwania szkodników ich naturalnych wrogów oraz smakoszy robactwa . Kaczki i kury bardzo lubią stonkę ziemniaczaną , wystarczy im pozwolić ją pozbierać z krzaków . Oczywiście taka metoda nie nadaje się do "kołchozów" ale właśnie oto chodzi by ich nie było.

Skomentuj