Na świecie dojrzewa nowy globalny konflikt zbrojny

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

To jest już chyba widoczne gołym okiem, że nadciąga kolejny globalny konflikt zbrojny. Pozostaje mieć nadzieję, że wojenna zawierucha tym razem nie dotrze do Polski. Jednak, gdy przeanalizujemy to, co dzieje się na Ziemi i to jak wiele podobieństw istnieje między sytuacją w 1939 roku a tą z roku 2012 może być to klasyczna powtórka z historii.

Różnica polega na tym, że punkt zapalny przeniósł się teraz na Bliski Wschód. Trudno powiedzieć, kto teraz odgrywa rolę Hitlera, ale ewidentnie na horyzoncie rysuje się "blitzkrieg" w Iranie. To może być zapalnikiem dużego konfliktu. Podobnie jak pod koniec lat trzydziestych ubiegłego wieku tak i teraz rysuje nam się front na Pacyfiku, gdzie tradycyjnie dochodzi do eskalacji odwiecznych napięć między Japonią a Chinami.

 

Europie zagraża rewolucja islamska a Polsce realnie zagraża Rosja, która wchodzi w otwarty konflikt z NATO w Syrii, co może się bardzo źle skończyć dla naszego kraju. Większość rozmów na ten temat, jakie nieśmiało prowadzą Polacy sprowadza się do wiary w gwarancje NATO dla naszego kraju. Jakże to przypomina nasze nic nie warte gwarancje Francji i Wielkiej Brytanii, które w 1939 roku miały nam zapewnić nietykalność naszych granic. Jak się to skończyło wszyscy wiemy, tym bardziej zastanawia, że podążamy dokładnie taką samą drogą.

 

Znany amerykański polityk, Zbigniew Brzeziński, powiedział wyraźnie, że pomoc zbrojna napadniętemu członkowi paktu NATO zależy od "natężenia presji międzynarodowej opinii publicznej". Drugi strateg amerykański George Friedman radzi nam w wywiadzie dla Rzeczpospolitej, że Polska powinna się zbroić jak Izrael, bo nasza pozycja między Niemcami i Rosja prowadzi do kłopotów. Według niego Polska musi być w stanie obronić się sama przez przynajmniej trzy miesiące. Analizy naszych wojskowych wskazują, że gdyby nas zaatakowała Białoruś to czołgi Łukaszenki znalazłyby się na przedmieściach Warszawy w 36 godzin, mówił o tym śp. generał Petelicki.

 

Polacy często powtarzają głupoty z niemieckiej propagandy jakoby polscy żołnierze w 1939 roku ruszyli na ich czołgi z szablami. W rzeczywistości polska armia była wtedy w trakcie procesu unowocześnienia, który odmieniłby jej oblicze do połowy lat czterdziestych. Dlatego Hitler atakował kiedy miał jeszcze przewagę w jednostkach pancernych. Gdyby II RP zdołała wyprodukować odpowiednio dużo czołgów 7TP i 14TP to kampania wrześniowa wyglądałaby inaczej. Niestety aktualnie armia polska jest w trakcie demontażu. Nasz potencjał obronny jest właściwie szczątkowy a dziesięciolecia prania mózgu młodym pokoleniom powoduje, że dzisiaj nie ma, co liczyć na patriotyczne zrywy Polaków nauczonych przecież, że Polskość to coś wstydliwego i złego, o co nie warto zabiegać i walczyć.

 

W tej chwili państwo NATO, Turcja, prowadzi operację wojskową na terytorium Syrii. To bardzo przypomina sytuację z września 1939 roku, gdy najpierw dochodzi do prowokacji gliwickiej a potem "obrony"  ze strony nazistowskich Niemiec w postaci bombardowań. Teraz tylko krok do realizacji operacji lądowej, na co turecki parlament już wyraził zgodę. Na razie trwa etap tak zwanego przygotowania artyleryjskiego, a potem zwykle następuje inwazja.

 

Rosjanie straszą niewyobrażalnymi konsekwencjami gdyby NATO zaczęło operację w Syrii. Do tego coraz aktywniej zachowują się Chiny, których rosnąca potęga zmusza USA do przeniesienia punktu zainteresowania na region Pacyfiku. Bliski Wschód oraz Azja to obszary o największym potencjale wybuchu wojny o regionalnym zasięgu. Jednak nasza przynależność do sojuszu północnoatlantyckiego wystawia nas też na strzał ze strony Rosji, kto wie czy nie z pomocą Białorusi. Czas się chyba ocknąć, bo historia lubi się powtarzać i widać wszelkie symptomy, że właśnie wszystko wraca do punktu, kiedy nastąpi następna data graniczna ludzkości.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika emil2211

Jestem patriota ale wielu

Jestem patriota ale wielu polakow niestety sie wstydzi polskosci co mnie bardzo boli. Od jakiegos czasu mysle zeby doprowadzic do jakiegos ruchu przeciwko naszemu rzadowi tylko kto mnie bedzie sluchal i kto by za mna poszedl. A wiem ze to jest jedyne wyjscie obalic nasz rzad niestety sila a ja sam nic nie zrobie. Polacy nie gesi swoj jezyk maja. Mozemy jeszcze o nasz kraj zawalczyc poki jest czas a z wiara i Bogiem wszystko jest mozliwe.

Portret użytkownika Szach Mat

Jedynym w mojej ocenie

Jedynym w mojej ocenie ratunkiem dla Polski w przypadku wybuchu wojny światowej jest nie wtrącanie się w żaden konflikt i po prostu czekanie.Historia pokazała już że wykrwawianie się do niczego dobrego nie prowadzi i powinniśmy to dobrze zapamiętać.
Nie uczestniczenie w żadnej walce a tylko czekanie i na końcu przyłaczenie się i przechyklenie szali zwycięstwa na kórąś ze stron może zaowocować dla Nas zyskiem.
Do tego chciałbym załaczyć swój plan obrony terytorialnej oraz chciałbym abyście się wypowiedzieli na temat mojej strategii obronnej.
Jak wiadomo odkąd ktoś wymyślił guzik i odkrył atom zrobiło się ogólnie niebezpiecznie ale żeby użyć czegoś takiego trzeba się liczyć po pierwsze z odpowiedzią po drugie ze skażeniem i to na wiele lat.Nawet jeśli doszło by do ataku atomowego na nasz kraj i tak nic nie zdziałamy więc ten wątek należy odstawić tak samo jak NATO i inne pierdoły.
Przy założeniu wojny konwencjonalnej z naszą rozmontowaną przez psychiatrę armią także jesteśmy w czarnej d..ie.Skoro nie mamy ani samolotów ani okrętów ani ............... w zasadzie to nic nie mamy to jedyną szansą obrony dla Naszego kraju jest całkowite rozwiązanie tej bandy generałów żydowskiego pochodzenia.
Co w zamian otóż jak wiadomo utrzymanie armii kosztuje do tego armię trzeba żywić i w czasie wojny i w czasie pokoju powstaje podstawowe pytanie po co ją żywić w czasie pokoju skoro nie jest potrzebna........... ano po to żeby jak już będzie potrzebna żeby była najedzona.
I tu własnie pojawia się zasadniczy problem który polega na przeżeraniu przez wojsko którego de facto nie ma naszych pieniędzy nie dając nic w zamian(oczywiście jest to celowa robota misje itd)
Rozwiązaniem na nasze bolączki obronne jest wprowadznie czegoś na wzór szwajcarskiego modelu obronnego.
Czyli blisko 40 milionowa armia która ....................utrzymuje się sama.!
Założeniem takiego modelu obrony było by przeszkolenie każdego dorosłego mężczyznny i kobiety w zakresie obronności oraz kurs strzelecki  z końcowym egzaminem (mówimy oczywiście o karabinach wyborowych np anti material rifle-o dziwno mamy też swoje Polskie)
TOR I WILK ZOBACZCIE NA YT SAMI.
Proszę sobie wyobrazić sytuację że w każdym (no prawie każdym domu jest kilka sztuk takiej broni i amunicja)
Oczywiście nie jestem zwolennikiem rozdawania takiego potężnego oręża każdemu ale to chyba można ocenić komu można powierzyć takie obowiązki a komu nie na szkoleniu gdzie pewne rzeczy chcąc nie chcąc muszą wyjść.
Reszta dostanie zabawki jak będzie potrzeba Smile
I teraz proszę sobie wyobrazic prowadzenie wojny konwencjonalnej z powiedzmy 20 milionami snajperów Smile
 
JAK ?>>>>>>>>>>>>>!??????..........
Dobry strzelec odda w minutę 5 ,6 celnych strzałów mały oddział złożony z kilunastu osób jest w stanie w ciągu kilku minut nieźle namieszać(broń antysprzętowa potrafiąca zatrzymać czołg) i zlikwidować (no właśnie sami policzcie) duuuużą ilość wrogów.
Za małym oddziałem nie wysyła się samolotów ani czołgów mały oddział jes trudny do wytropienia i zawsze istnieje pewne ryzyko przy zmniejszaniu się dystansu że coś może pójsć nie tak.
Teraz wyobraźie sobie że takich oddziałów w Polsce jest chmm policzmy (jakaś masakra mi wychodzi) dołóżmy sobie do tego ręczne wyrzutnie iskier na niepokorne śmigłowce oraz jakąś sensowną tarczę antyrakietową.
Jak w takiej sytuacji oceniacie Nasze szanse?Oczywiście z taką armią atakować się nie da ale bronić?.................
Do tego  posiadanie w 40sto milionowym krau 39 milionów strzelców wyborowych jest czymś genialnym  bo motywuje każdą władzę do działania na rzecz swoego państwa (obywateli) a i przestępczość pewnie znacznie by spadła :-
Nie mówiąc już o przemyśle zbrojeniowym.
Ciekaw jestem co o tym myślicie w mojej ocenie tylko jakiś debil posłał by  tu armię rozumiem że metody walki są różne jest chemia biologia ale żeby taka metoda walki była skuteczna na terenie wroga trzeba mieć szczęście i nie natrafić na choćby jednego obywatela RP(nie mówiąc o szybko organizujacych się oddziałach) bo można skończyć z dziurą w głowie zanim zacznie się myśleć o jakichkolwiek działaniach.
Tak sobie myślę że to chyba jedyne rozwiązanie dla Nas w tej sutaucji bo nawet jak się PO-sramy i wyprodukujemy milion czołgów to Ruscy będą mieli cztery a jak trzeba będzie to milion pozyczą od Niemców razem z załogą wiec produkować się nie opłaca do tego techologia może okazać się niezbyt skuteczna i dojdzie do tragedii.
Napiszcie co o tym myślicie.
 
Co do samej wojny myślę że to nieuniknione jednakże (ci kórzy palą się do walki) pamiętajcie o moich słowach i nie gińcie na darmo bo Wasza ofiara będzie bardziej potrzebna po wojnie jak w jej trakcie.
 

Portret użytkownika Xystos

Pan Slowianskie

Pan Slowianskie Imperium
byloby bardziej bezåiecznym
dla Polski organizmem niz EU i NATO

oskarzajac Rosje o zbrodnie przeciw Polsce
nienalezy zapominac o zbrodniach Polski
wobec Rosji

probuje sie sklucic Slowian by moz nimi rzadzic
czy na to pozwolimy ?

Portret użytkownika homik123

ja wam powiem kiedy wybuchnie

ja wam powiem kiedy wybuchnie III WOJNA kiedy elity zrozumieją że nie panują już nad tłumem wdedy zacznie sie wojna strach i panika. A przedewszystkim zastraszenie.... obywatela żeby można było jeszcze berdziej pętle zniewolenia zaciskać . Amerykanie już pobudowali dla własnych obywateli takie rekreacyjne osrodki jak Auschwiz dla opornych skad to wiem Piotr Bein nic wiecej nie bede dodawał

Portret użytkownika swit59

22.21...I znów te oczKO!D?:

22.21...I znów te oczKO!D?: 21=3x7=777: 21x37=777...    Bardzo mnie się TU w...przeDEEdniu...III-ciej (sie świaTU i TERRA_Z...należy...) neguje ,minusów nie szczędzi...branie prochów zarzuca... a TO? TOPR AW DA?...  Wiele laTemu stwierdziłem,że tylko PRAWDA ma sens,reszta to dziecinada ! Jeśli więc coś wam przekazuję...jest WYsOKOpółK<OO>we !    Świat wali w kierunku konFRONTacji i tylko "CUD" może was URRAtow.aĆ...ŚWIT...zaczyna się moje nazwisko:Izajasza 41.25...+ Daniela 2.44 i 45...    Pisuję TU i TAMMM+"M"... ale czaSU 123...(LIS TOTO?NO:ŚZ...!) MAO...mam: wczoraj skończyłem o(d 7.rano...) 21...dziś o 20 więc..>???   

Portret użytkownika swit59

6.39...Wg.czasu wejścia tak

6.39...Wg.czasu wejścia tak jakby o...wojnę? Zgodzisz się,że 39=wojna ?
 6 a 39...żyd.Menora się więc też natychmiast kłania, PRAWDA ?
   Gdybym ci powiedział,o co mi tak naprawdę chodzi...Hmmm...
WZasadzie...o WSZYSTKO!
 ABY A...piać każdemu było jak w...rajuŚZ ? POdNIauuuuu ?
 TU i TERAZ za życia  NA ZIEMI!
  Jest tylko mały-WIELKI problem :
  NIKT w TO...nie wierzy...a jeśli TO...natychmiast woła:...???
  SyTUaJAkby...BEZ WYJŚCIA ???
     Nie...zawsze-ZAPAMIĘTAJ...jest wyjście !!!
 BEZ...wyjścia !!! BEZ...to jest ów mój NAJsławniejszy Inf.RYsSS...,który rzeczywiście POKAZUJE jaka jest syTUacja i jak z niej się wychodzi !
   Jego POdstawą,BAZĄ...jesTRUMNA...w niej...ZIEMIA...wsio na wodzie pływa...I-GŁAzzzzzzzzzzzzzzzzzzz....ją PRZEbiJA(cie kręce?) ULAta z niej DUCH ...
   Nad wszystkim KRĄŻY..."krążek,ZŁ"o"TY...krąRZee:K"...
   Jego Inf.rysowanie skończyłem 4.3.1993 r...:
 OSTATNI...DZIEŃ w kalendarzu...MAYÓW:
   TzolKIN 260 ...kosmiczne żółe SUN...(jest 6.53...a jam zrodzon w 53 r-44 dni po zdobyciu mt.Everstu...a nazywam się: ŚWIT..."zabawne"?)
   Następnego dnia  ŚZ ang HAJ(edyny więc jaki bioRE...) doŚWIadczył
niezwykłego  POKAZU na niebie:
 przez 1.g.wisiał nad nim pomarańczowy " ANIOŁ-CZŁEK" a potem zamienił w GRZYBA i uleciał w niebo...
???...OdwzorowAU ŚZczyt...mego BEZa Inf.RYsSSU 123...!!!
   Nostradamus opisuje rzecz w TYM 4 w.:
  Wielki IRYS przez 40 l nie będzie wiDOCZNY...
Skończyłem go niemalże na swoje 40 l ZWAŻcie...a i ur.mi się DOCZka 4 córka! 40 i 4...???
   31.1....TO jest więc "COO" ? WODNIK...!!!
  Ziemia pływa na wodzie...zaprzeczyCIEpełKO...SMICZNA GRzAła...piecie?
 TO...kim jest owa Zółta Kosmiczna GwiazDA...ne patrzcie KINu 228 !
  jeden BÓG RAczy...???
 I dalej:
         Przez 40 l będzie widziany każdego dnia...
   Upalna ziemia będzie wysychała jeszcze bardziej...
   Wielkie powodzie gdy się będzie ukazywał...
     Czy...nadal NIĆ...nie Inf.KU maŚZ ?
 

Strony

Skomentuj