Światowy Kongres Żydów i Rosjanie zgłaszają roszczenia do nazistowskiego pociągu ze złotem

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Nie trzeba było długo czekać aż ustawiła się kolejka chętnych do przejęcia skarbów, które mają być rzekomo zdeponowane w jednym z zawalonych tuneli w okolicy stacji kolejowej Wałbrzych Szczawienko. Wczoraj Rosjanie dowodzili, że to ich "trofiejne" a dzisiaj w imieniu Światowego Kongresu Żydów o pociąg upomniał się Robert Singer.

 

Można powiedzieć, że brakuje jeszcze roszczenia Deutsche Bahn, żeby w całej okazałości ukazało nam się powiedzonko Grzegorza Brauna o kondominium niemiecko-rosyjskim pod żydowskim zarządem powierniczym.

 

Rosjanie argumentują, że są naturalnym spadkobiercą ZSRR, który formalnie był zwycięzcą II wojny światowej. Zgodnie z ich rozumowaniem pociąg należy do nich i mogą wystąpić z roszczeniem za pomocą prawników. Jego powodzenie wydaje się być wątpliwe, ale sam fakt próby jego podjęcia robi wrażenie.

Na Polakach jeszcze większe wrażenie zrobiła sugestia znanego działacza żydowskiego z Nowego Jorku, Roberta Singera. Wypowiada się on w imieniu WJC czyli Światowego Kongresu Żydów, organizacji międzynarodowej skupiającej diasporę żydowską. Z oświadczenia  opublikowanego przez Singera wynika, że według WJC skarby zgromadzone w tym pociągu mogą należeć do Żydów i dlatego należą się ich spadkobiercom w wyniku nierozliczenia roszczeń żydowskich przez Polskę. W oświadczeniu na temat "złotego pociągu", Singer oświadczył wprost, że Polska jest współodpowiedzialna za holokaust.

 

Ciekawe czy żądający kota w worku, bo przecież nikt jeszcze niczego nie odkopał, wiedzą coś więcej o ładunku tego pociągu? Rosjanie bardzo chcieli go odnaleźć, ale im się nie udało, a Żydzi z WJC tropią wszędzie nazistowskie złoto i zakładają, że skoro był holokaust to należy się ono Żydom. Zapewne po pociąg zgłoszą się też Niemcy. Kto wie czy już nie prowadzą operacji pozyskania części zawartości pociągu. Może o tym świadczyć opieszałość polskich władz w eksploracji.

Jednak według prawa pociąg po prostu należy do Skarbu Państwa i dyskusyjne jest nawet to 10% znaleźnego oczekiwane przez odkrywców. Warto obserwować, co stanie się w najbliższych tygodniach, bo będzie to pokazywało jak na dłoni, kto tak naprawdę sprawuje realną władzę w Polsce: Rosjanie, Niemcy, Żydzi czy może jednak Polacy.

 

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika NoMail

czyli mamy ich - terraz tylko

czyli mamy ich - terraz tylko niech Ci co roszczą się przynaja którzy się roszczą i mamy nazistów, przecież to nazistowski pociąg. z łupem wojennym który pochodzi z Polskich rodzin i majatków - CI którzy roszczą to naziści oraz ich spatkowbiercy którzy udowadniają że ich potomkowie również są winni, tej zagłady.

mam na to kilka słów do powiedzenia

łał no to odkryto Afrykę w Europie...

wiem że mówi się Amerykę
tylko ze ludzie z poza nurtu bogaczy i medialnych szuj,
wiedzieli to od dawna tylko nikt nie słuchał niszy tam gdzie ludzie mówią bo przecież to bezpodstawne oskarżenia.
musi to być Polityk, Naukowiec, Uczony, Psycholog/Psychiatra lub inny Dr.habilitowany.

 

Portret użytkownika gość 333

z Polski wyjechało w czasie

z Polski wyjechało w czasie okupacji więcej niż tysiąc pięćset pociągów ze skradzionymi łupami wojennymi. podobnie po tzw. wyzwoleniu przez rosjan co dało się ukraść to wywieźli. demontowano maszyny w fabrykach rozkradli co się dało! teraz wyciągają brudne łapy po ten pociąg! każdy żyd i rosjanin na terenie wałbrzycha i okolic powinien być aresztowany!

Portret użytkownika tomasz26

to co zostało tam zakopane to

to co zostało tam zakopane to nie złoto to czego tak Hitler i jego pobratymcy się obawiali jest to rzecz nie z tego świata dlatego została ukryta ..złoto, obrazy i łupy podzieli pod koniec wojny ale nad to ''rzeczą'' nie udało się im zapanować to ich pogrążyło dlatego ja ukryli ...ze strachu.

Portret użytkownika Zoffia2407

czy jak policja znajdzie

czy jak policja znajdzie dziuple z skradzionymi samochodami z całej europy to czy biorą je dla siebie czy oddają prawowitym właścielom? tak samo jeśli jes złoto w tym pociągu to trzeba je oddać tym którym niemcy to skradli. Jesli zawartość została wczesniej rozgrabiona to nasz kraj powinien zapłacic odszkodowanie poszkodowanym.

Portret użytkownika znawca tematu

...a wiesz [....] komu to

...a wiesz [....] komu to zostało ukradzione? Jesli żydom z Polski to powinno wrócić do Polski, którą żydzi okradali i okradają do dzisiaj.

 A niby skąd polscu żydzi mieli złoto? Ze swoich kamienic a naszych ulic; z  lombardów i lichwy; z oszustw i wyłudzeń od naiwnych gojów..

 Zydowskie złoto to polskie złoto [.....].

Portret użytkownika hmm

Podążając za Pani logiką i

Podążając za Pani logiką i przykładem, w myśl oświadczenia Pana Singera, czy dobrze rozumiem, że gdy policja znajdzie dziuple z kradzionymi pojazdami, to:
-Auta powinna zwrócić ich prawowitym właścicielom lub ich spadkobiercom,
-Jeżeli stwierdzone zostanie że część aut została pocięta i sprzedana (przez osoby nienzne) na części, to wypłacić odszkodowanie za te auta
-Jeżeli nie będzie prawowitych właścicieli czy ich spadkobierców, to auta/odszkodowania przekazać kółkom różańcowym czy innym klubom dobrej książki, do których należeli poszkodowani, ponieważ policja nie zrekompensowała nigdy (tym kółkom i klubom) tego, że ich członkowie padli ofiarą przestępczości ze strony osób trzecich
 
Czy według Pani wówczas dokonałaby się sprawiedliwość?
 
A może, tak dla ułatwienia i zmniejszenia ilości biurokracji, moglibyśmy sobie zostawić ten pociąg, i potraktować go jako (częściowe) rozliczenie rekompensaty, której Polska nigdy nie dostała od Społeczności Żydowskiej za poniesione cierpienia?

Strony

Skomentuj