Światowe Forum Ekonomiczne wzywa do redukcji ilości prywatnych samochodów o 75%

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) zwraca się do globalnych liderów z prośbą o zaostrzenie zielonej agendy, co miałoby zaowocować drastycznym ograniczeniem prywatnych samochodów. WEF dąży do redukcji prywatnej własności pojazdów, w tym elektrycznych, o aż 75% do 2050 roku.

 

 

Na podstawie przewidywań WEF, do 2050 roku znaczna część populacji będzie zamieszkiwać w miastach. Taka urbanizacja skutkować będzie zmniejszeniem potrzeby posiadania prywatnych samochodów oraz korzystania z komercyjnych lotów. Informacje te zostały przedstawione w materiale informacyjnym WEF pod tytułem "Narzędzie karty wyników mobilności miejskiej: analiza porównawcza przejścia do zrównoważonej mobilności miejskiej" opublikowanym w Wall Street Journal.

 

Jednakże pomysł ten, wysunięty przez elitę zebraną w Davos, która przemieszcza się głównie na międzynarodowych konferencjach z użyciem samochodów z kierowcą, może wydawać się ironiczny.

Według prognoz, do 2050 roku ponad dwie trzecie populacji globalnej będzie zamieszkiwać w miastach. To sugeruje, że mieszkańcy będą mogli korzystać z lokalnych usług i nie będą musieli podróżować na długie dystanse. WEF, dążąc do realizacji ambitnych celów klimatycznych wyznaczonych przez ONZ i Porozumienie Paryskie, zwraca uwagę na konieczność drastycznego ograniczenia prywatnej własności pojazdów. Zamiast tego, społeczeństwo powinno skoncentrować się na "transporcie publicznym i współdzieleniu mobilności".

 

Aby zrealizować cele WEF, rządy na całym świecie będą musiały zredukować liczbę pojazdów z przewidywanych 2,1 miliarda do 0,5 miliarda. Takie ograniczenie miałoby dotyczyć wszystkich pojazdów, również tych elektrycznych. Plan WEF mógłby według organizacji przyczynić się do redukcji emisji z samochodów osobowych o 80% w porównaniu do scenariusza biznesowego. To oznaczałoby zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery o 3,9 miliarda ton rocznie.

 

Pomysł ten jednak, pomimo potencjalnych korzyści dla środowiska, może spotkać się z dużym oporem społeczeństwa. Prywatny samochód to dla wielu osób niezrównane narzędzie mobilności i preferowany środek transportu, z którego nie będą chcieli zrezygnować. Szczególnie biorąc pod uwagę, że członkowie WEF najprawdopodobniej też nie zrezygnują z własnych pojazdów.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika syriues

Powirm szczerze, ze to wymaga

Powirm szczerze, ze to wymaga zmiany idących głębiej. Czlowie potrzebuje empatii by sie przestawić z jednej rzeczy w drugą. Co w zamian zaoferują np mi gdy ja nie lubie tłumu?

Dlaczego nie mozna miec własnego domu,robic w nim i z nim consie zechce.indywidualizm jest kreatywny i zmienia swiat

Ci frajerzy z biznesu polityki myślą ze manipulacja i niewola zmienia swiat

Calkiem im sie popierdolilo I należałoby im to w końcu wytłumaczyć, bo kto zle robi napotyka na swojej drodze kare ,Zatem proponuje sie uwolnic od ich big pharmy od ich mamony od ich wladzy i z niewoli. Pierdolic ich koncepcje.One sa zabrudzone ich nieczystymi myślami. Demony nimi rządzą. 

Bsdzcie twardzi i silni az do konca,nie dajcie sie zwieźć, ani zmanipulować. Ludzie zacznijcie sie kochać i w sile rosnąć.

Ps.

Jak bedziecie nie miec samochodu nie bedziecie mogli uciec.

Portret użytkownika maracash

indywidualizm jest kreatywny

indywidualizm jest kreatywny i zmienia swiat

Dobrze piszesz ale w ich wersji, to oni mają zmieniać nasz świat a nie my ich. My mamy być jak frytki, wszystkie "ciosane" na jedną modłę, o regularnych kształtach. Globalna wersja komunizmu. Przykładem w skali mikro, jest Korea Północna i ich katalog 28-miu dopuszczalnych fryzur.  

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika MiamiVibe

Logiką dla ekoterrorystów

Logiką dla ekoterrorystów jest wycięcie wszystkich drzew i postawienie na ogromnej pustej połaci tysięcy wiatraków XD

My bogaci polecimy sobie z miasta do miasta odrzutowcem, a ty goju nie pal zimą, zapierdalaj rowerem lub na piechtę w deszcz i mróz do roboty oraz żryj robaki.

Mówię Wam, że żyjemy w jakiejś alternatywnej rzeczywistości, gdzie rządzi absurd i groteska i testuje się przy okazji jak jeszcze można upodlić i poniżyć człowieka.

Dlaczego ekozjeby nie pojadą na Ukrainę protestować przeciwko śladowi węglowemu, które zostawiają działania zbrojne ? Smile

Czasem już się gubię, czy to może świat wokół mnie popierdoliło, czy to może ja jestem zbyt mało ,,postępowy" i nie nadążam za zmianami.

Portret użytkownika maracash

Projekt WEF zakłada, że

Projekt WEF zakłada, że będzie można jeździć ewentualnie takimi samoCHODZIKAMI, rodem z Flinstonów...

...ekologiczne, ekonomiczne, biodegradowalne, bezemisyjne, itd. Biggrin .

A tak na poważnie, to każdy normalny widzi doskonale do czego dąży klika z Davos. Teraz musimy poczekać na tych mniej ogarniętych Biggrin .

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika axell69

Kolejny kanał z tymi  autami

Kolejny kanał z tymi  autami o których wiemy tyle że  podróż  z Polski do np.  Hiszpanii trwa siedem dni   , ja tą trasę  robię  na raz !!  30 h   i na  miejscu  ale gdybym musiał "tankować" co   400 km   jechał bym  kuva    siedem dni . kogo normalnego  obchodzi co pierdzieli klaus Schwab ??!!       no kogo  .. wklejam  obrazek dla  nieswiadomych , to kumpel magistra  Inschtalatora 

to jego i jemu podobnym

Kogo powinien obchodzić szydowski pożądek , gdy kazdy  chce lub pożąda własnego 

Ale mamy  kilka  osób na tym zachodnim swiecie które  nie chcą  odstapić , więc płacą   suto  i znakomicie  ,  co widać tu doskonale

kolejny obrazek   (kva robię się  jusz jak Inschtalator , najwidoczniej  nie ma innej formy)

Więc  , zapytam , komu kto  służy i kto z kim walczy ??  ​​​​​​

"Płaskoziemcy łączą wysiłki  na całej kuli  Ziemskiej"  - znalezione w sieci xD

Portret użytkownika S

" kogo normalnego  obchodzi

" kogo normalnego  obchodzi co pierdzieli klaus Schwab ? " - każdego kto zdaje sobie sprawę jak wielką władzę nad politykami ma ten człowiek (a raczej właściciele firmy którą prowadzi).  Każdy kto zdaje sobie sprawę, że WEF nie tylko gada, ale konsekwentnie, rękami skorumpowanych polityków, wprowadza to co mówi. Każdego, kto żył w komunizmie (jak ja) i wie jakim totalnym syfem jest ten ustrój. Każdego, kogo przeraża to co słyszy od władzy i widzi co się dzieje.

W latach 20 ubiegłego wieku, też wielu mówiło: "kogo normalnego obchodzi co pierdzieli austriacki niedojebany malarz?". I do czego dopuszczono w latach 30tych? I czym to się skończyło w 40tych?

Trzeba pilnować co bredzą tacy bandyci, by reagować na czas. Ludzie znowu przespali początek koszmaru, zbliżamy się do "września `39" i nadal niewiele robimy, by zapobiec katasrofie...

Skomentuj