Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię koronawirusa SARS-CoV-2

Kategorie: 

Źródło: WHO

Wczoraj stało się to, na co wszyscy czekali od kilku tygodni. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła pandemię koronawirusa SARS-CoV-2. Oznacza to, że istnieją ogniska zakażeń koronawirusem na więcej niż jednym kontynencie. Do Azji doszła Europa, gdzie ostatnio sytuacja robi się coraz gorsza. 

Gdy trwa pandemia reaguje się nieco inaczej. Na przykład dozwolone jest stosowanie niesprawdzonych szczepionek. Wszystko jest traktowane jako działania w wyższej konieczności a celem głównym jest opanowanie rozprzestrzeniania się zakażenia. Może dojść do objęciem kwarantanną kolejnych krajów, zwłaszcza europejskich. 

 

Na skutek trwającej pandemii Donald Trump wprowadza 30 dni zakazu podróży z Europy do USA motywując to tym, że na skutek lekkomyślności krajów europejskich, które nie zamknęły na czas ruchu lotniczego z Chinami, doszło do powstania wielu nowych ognisk zakaźnych w Europie. Argumentował, że niemal wszystkie przypadki zakażenia koronawirusem w USA spowodowali ludzie podróżujący z krajów UE. 

Tymczasem Chiny poinformowały, że u nich szczyt epidemii już minął i przypadków jest coraz mniej z dnia na dzień. Nie wiadomo jednak czy to propaganda czy prawda. Można zakładać, że Chińczycy zrobią obecnie wszystko, aby uruchomić spowrotem fabryki i rozpocząć na nowo handel ze światem. 

 

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 może spowodować chęć lokalnego odtworzenia łańcuchów dostaw komponentów i towarów. Chińczycy zapewne chcą tego uniknąć, a sposobem na to może być przekonywanie, że epidemia została opanowana. 

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.2 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika kolo21

Ale odkrycie stulecia

Ale odkrycie stulecia zrobiliscie odnośnie admina ha ha. Ja to wiedziałem od paru lat. Gdy by nie mocne plecy to dawno by mu tą strone zamkneli. Serwery w Kaliforni oraz montetyzacja w dolarach swoje mówi za siebie. Ale mi to zwisa, to nie mój brat czy ojciec żebym sie przejmował. I tak przez te lata dużo się dowiedziałem i jest ok. Ogólnie większość tu forumowiczów nie jest święta. Nawet nasz bacuś był kamienicznikiem Smile A sceptyk zaś to stary prywaciarz. Medium jej pradziadek był w wojsku Carskim ciął chłopów Polskich jak sama kiedyś napisała. I jest z tego dumna !  Czuję sie jak owca miedzy wilkami 

kolo21

Portret użytkownika ąę

Też uważam że żóltki kłamią.

Też uważam że żóltki kłamią. Dla nich zamknięcie rynków  oznacza agonię, Gdyby musieli ograniczyc radykalnie produkcję badziewia-to by miało katastrofalne skutki. Dlatego zorganizowali akcje humanitarnej "pomocy" dla biednej Itali, kłamią n/t wskaźnika zachorowań.Przyznam że nie będę cierpiał z powodu braku kitajskiego chłamu w Polsce.Na 10 kitajskich wyrobów ktore nabyłem 7 nadaje się do wyrzucenia.

ChRL ma problem.Próbowali ograniczać przyrost naturalny (lansowali model rodziny 2+1,próbowali wydzierżawić od Rosji kilkaset tysięcy ha, a ostatnio planują podbój księżyca,Być może uda im się rozpocząć tam produkcję księżycowego ryżu.Tylko co na to Pan Twardowski ?

Portret użytkownika Odważniak

Siedząc na tronie w świątyni

Siedząc na tronie w świątyni dumania dane mi było niechcący słuchać radiowej jedynki. Przez jakieś 10 minut słowo koronawirus padło z tysiąc razy, odjąć czas na hejnał, bo akurat tak się złożyło, że babcia radio włączyła wcześniej, a jelito zapragnęło w południe. Niezłe pranie mózgu, od samego słowa można się pochorować po kilku minutach programowania, że tylko leki na HIV i malarie działają (czyt. zaraza niezwykłej mocy), człowiek po minucie słuchania tego ma się ochotę owinąć makaronem i srajtaśmą razem z uszami na wszelki wypadek. Może ten papier do zatykania uszu jest potrzebny? Tak, jakby to słowo stawało się samonapędzającą się przepowiednio-realizacją. Wszyscy już mają to słowo w każdej konwersacji..

Po narastającym z każdą sekundą audycji zatwardzeniu, pozostało mi tylko wyłączyć program i spokojnie się podetrzeć w ciszy papierem z zapasów Wink dobrze, ze jeszcze są radia z guzikami wyłączania i nie trzeba ich z korzeniami wyrywać.

 

Proponuję powołać bojówki antyodbiornikowe, coś jak krucjata antypropagandy, albo inkwizycja telewizorów. 

Portret użytkownika Zaraz__Wracam

Pewnie nie ty jeden palisz

Pewnie nie ty jeden palisz oponami, od jakiegoś czasu mam na oknie dachowychm pełno małych czarych kropek, wcześniej tego nie było, podchodząc do okna czujesz automatycznie ciepło uderzające w twarz i ten dziwny dzwiek, jak przy liniach wysokiego napięcia ale jak byś słyszał w to głowie tylko o mniejszej mocy ,nie mówię o pisku  w uszach jak to nieraz bywa, ludzie w bloku chyba pezestawili sie na tryb nocny chodzą 2-3-4 w nocy oni nagle cos w mieszkaniach robią chyba ten stres wirusowy, powietrze w domu suche jak nigdy dobrze że ten dźwięk czasem znika  tylko w mieszkaniu nagle zimno się robi  i te kruki od rana donwieczora kra kra oszalec idzie albo za długo w domu siedzę pozdro z Niemiec Nordenia Westfalia ahh mikrofali nie wyłączyłem

Portret użytkownika wiesiek

Czy wy tez zaobserwowaliscie

Czy wy tez zaobserwowaliscie znikniecie ezobajarzy z eteru. Takie cuda gadali o jezusach, Plejadianach itd, a teraz cisza. Powiem Wam dlaczego... bo to wszystko o kant d... rozbic te przepowiednie, wrozby itd.
ziemia jest obecnie pod kloszem niskich czestotliwosci, lusz juz dojrzal i zniwiarze wychodza na zbiory....
Nagle sie okaze, ze Boga do ktorego sie modlicie nie ma, a jest podstepna bestia-miadziany waz- ktory wlasnie robi sobie totolotek.
zaspiewajmy: Pan jest laskawy, pelen milosierdzia.... moze sobie odpusci...

Portret użytkownika keri

Na sraczce panikarzy poszło

Na sraczce panikarzy poszło im jak po maśle.

"stało się to, na co wszyscy czekali" - Admin kilka razy dziennie rozpalał panikę, więc ogłoszenie pandemii, która oznacza wzmocnienie zamordyzmu i skasowanie praw człowieka oraz skasowanie jego fizycznej nietykalności, admin uważa za swój sukces.

Admin, brzydzę się Tobą. Jeszcze wmawiasz innym, że na to czekali. Fuj.

 

Portret użytkownika virus2020

Skoro virus znajduje się

Skoro virus znajduje się także w kale to czy pierdnięcie powoduje wydobywanie się virusa na zewnątrz organizmu żywiciela?
Mówi się też że w wodzie święconej znajduje się bakterie kałowe. Czy wobec tego mieszkańcy Stolicy pijąc wodę z kraju z Wisły piją virusa?

Strony

Skomentuj