Świąteczne osuwisko odcięło od świata mieszkańców miejscowości w austriackim Tyrolu

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W samą Wigilię Bożego Narodzenia w pobliżu miejscowości Vals doszło do osuwiska, które zasypało doszczętnie jedyną prowadzącą tam drogę. W austriackiej miejscowości zostało uwięzionych około 150 mieszkańców. W same święta, ogromne osuwisko znacznie ograniczyło dla nich kontakt ze światem zewnętrznym. 

 

Główna droga w Vals, w kraju związkowym Tyrol został pogrzebana 50 metrową warstwą skał i ziemi. Na szczęście nikt nie został ranny, ale osuwisko dotarło w pobliże siedzib ludzkich. Mieszkańców 9 domów, zamieszkałych przez 40 osób, ewakuowano helikopterami. 

Jak twierdzą władze lokalne, oczyszczenie drogi zajmie co najmniej trzy tygodnie. Obecnie dostęp do wsi jest możliwy tylko drogą powietrzną i pieszo.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj