Świat stanął u progu konfliktu atomowego

Kategorie: 

Pakistan odpala rakietę Hataf-2 (Inter Services Public Relations (ISPR))

Pakistański dyplomata powiedział Associated Press, że w przypadku izraelskiego ataku na Iran "Pakistan nie będzie miał wyboru, jak tylko uderzyć." Dyplomata poinformował o tym pod warunkiem zachowania anonimowości.

 

Nie powiedział, o jakim uderzeniu mowa, czy militarnym czy dyplomatycznym. Takie stwierdzenia mogą całkowicie zmienić warunki geopolitycznej gry na Bliskim Wschodzie. Pakistan jest jedynym krajem muzułmańskim, który dysponuje bronią jądrową. Nikt nie wie dokładnie, ile bomb atomowych i głowic ma Pakistan. Szacunki różnią się od 70 do 90 sztuk.

 

W 2007 r., emerytowany pakistański generał brygady Feroz Khan powiedział, "nasz kraj ma od 80 do 120 głowic." Pakistan ma także środki do ich przenoszenia, pociski balistyczne o zasięgu MIRV do 2500 km i pociski samosterujące. Wcześniej Rosja zapowiedziała, że przyjmie atak na Iran, jako zagrożenie dla swojego bezpieczeństwa narodowego.

Wicepremier Dmitrij Rogozin, powiedział: "Iran jest naszym najbliższym sąsiadem, na obrzeżach Kaukazu. Jeśli coś dzieje się z Iranem, postrzegamy to, jako zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa narodowego."

Chiński generał Zhang Chaochon powiedział na początku grudnia: "Chiny nie powstrzymają się w obronie Iranu nawet w obliczu groźby trzeciej wojny światowej ".

Sytuacja robi się bardzo napięta, dawno nie było tak blisko do wybuchu wojny światowej. Już siedem mocarstw atomowych stoi u progu konfliktu. Z jednej strony mamy Izrael, USA, Francję i Wielką Brytanię a z drugiej Rosję, Chiny a teraz być może również Pakistan. Całkiem prawdopodobne, że Iran dysponuje już prototypem bomby atomowej a przy wsparciu kompetencyjnym tak potężnych sprzymierzeńców może mieć taką broń bardzo szybko.

 

Iran zaatakowany konwencjonalnie może spróbować wszelkich możliwości przeciwdziałania interwencji wojskowej z detonacją atomową włącznie. Może to być pokaz siły na pustyni albo atak na terytorium Izraela. Gdyby do tego doszło zapewne skończyłoby się to wymianą ciosów z wykorzystaniem arsenału jądrowego. Nagle znaleźlibyśmy się w kompletnie innym świecie.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika gregor

NIECH ZAPAMIETAJA TO CI

NIECH ZAPAMIETAJA TO CI KTORZY MOWIA O SPRZYMIERZENIU PANSTW POWINNI TYLKO UDERZYC NA KRAJ TEN KTORY PIERWSZY UZYJE OBOJETNIE GDZIE I PRZECIWKO KOMU BOMBY ATOMOWEJ .w innym przypadku bedzie koniec nas wszystkich .a

Portret użytkownika colleeman

Może to i okrutne, ale czasem

Może to i okrutne, ale czasem wydaje mi się, że nic by się nie stało gdyby Adolf trochę dłużej pohasał. Ten pomiot żydowski zaczyna mnie już denerwować. Użalają się nad sobą sku...syny - to jedwabne, to inny lincz. A co sami robią dzisiaj ? Polak powinien stanąć po stronie Białego i Żółtego Niedźwiedzia. Już wiemy co znaczy solidarność Francji i UK. W czasie II światowej wydymali nas tak, że do dzisiaj nas du..a boli. A my co? Frajerski naród dalej liczy, że jak będzie konflikt to europa za nami stanie - jakie to przykre.  A co do fanatyków religijnych na tym blogu to gratuluję głupoty. Jak w XXI wieku w czasach nauki i postępu można jeszcze wierzyć w te głupoty z cyklu Bóg? Masakra jakaś. Ciekawe gdzie będzie Wasz bóg jak zacznie się rozpierducha i zaczną Wam wybijać Was i wasze rodziny? Ogarnijcie się wkońcu. 

Portret użytkownika grzesiek

Co do Boga i nauki - mylisz

Co do Boga i nauki - mylisz się - nauka nie neguje istnienia Boga oraz nie udowadnia istnienia Boga - niemniej jednak pewne naukowe fakty mogą zostać wytłumaczone jedynie wtedy gdy założy się istnienie Boga bo nie ma innego logicznego wytłumaczenia - więc nazywając wiarę w Boga głupotą nie masz racji - pozdrawiam.

Portret użytkownika Paweł60

Moze i nie neguje ale

Moze i nie neguje ale zmniejsza jego rolę stworzenia świata do absolutnego minimum i to narazie bo wszelkie badania pokazują że materia może powstawać z próżni czyli praktycznie z niczego i do próżni powracać, czyli to tak jak powtarzali od wieków róźni mnisi, buddyści że forma jest pustką a pustka jest formą - a za tym idzie to że świat jest samowystarczalny i nie potrzebuje boga aby istnieć, kolejny wniosek jest taki,że los ludzkości zależy od ich samych, jak sobie pościelą tak się wyspią...  

Portret użytkownika Danuta Ignatiuk

  Pradawna przepowiednia

 Pradawna przepowiednia głosi,że jeżeli wyhoduje się czarną poatomową różę śmierci (Black Rose) ,to wtedy skończy się wszystko na Ziemi. Obecnie taką różę czarną wyhodowano. A ja odkryłam takie oto Róże Świata: Rose of World 1.Talleyrand-Red Rose of Revolution of France 1793/Talleyrand- Czerwona Róża męska Rewolucji Francuskiej 1793 2.T.Roosvelt-Great Rose of West/President of USA/T.Roosvelt- Wielka Róża Wschodu (Velt po niemiecku znaczy wschód),prezydent USA 3.Rose Luksemburg-Red Rose of Deutschland Revolution in Organization of Spartacus/Róża Luksemburg -Czerwona Róża Rewolucji Niemieckiej z Organizacji Spartakus 4.Diana-White Rose of England/Diana-Biała Róża Anglii 5.Pope John Paul II-White Rose of Man/Papież Jan Paweł II-Biała Róża Męska 6.Black Rose-Who?.THE END of WORLD.The next WORLD WAR/Czarna Róża,kto to taki?Znaczy koniec świata,następna wojna światowa 7.J.Broz-Tito-Silver Rose of Jugosławia/J.Bross Tito-Srebrna Róża Jugosławii 8. Rose Orange-Queen Beatrix Orange- Nassau/Róża Pomarańczowa-Królowa Beatrix Orange Nassau 9. Rose of Blue("ODESSA)-Róża Niebieska ("ODESSA" ) 10. Rose of Pink-Róża Różowa/Generałowa Sikorska i Andersowa 11. Rose of Green (CONSTANCA)-Róża Zielona (CONSTANCA-Konstancja) 12.Rose of Yellow-Róża Żółta (Rose of China and Japan)/chińska i Japonii (Cesarzowa) 13. I'm Rose Incognito/ Róża Inkognito,Nieznana dotąd Róża, która odkryła te wszystkie pozostałe Róże! Ja jestem tą Różą Incognito.Która z nich jest najważniejsza? Królowa UK zawiera się w Róży Biało-Czerwonej (linie Tudorów i Stuartów) .Danuta Ignatiuk-zest.własne   

Portret użytkownika asda

K... , weź powstrzymaj

K... , weź powstrzymaj adminie te religijne komentarze to juz szlag czlowieka trafia znow czytac o bogu czy o allahu ja wiem, ze religia to jest ten rodzaj bajki z którego trudno jest wyrosnąć, z wielu wzgledow, w koncu to jest sekta dzialajaca w majestacie prawa ale ja wam o gumisiach nie pisze w komentarzach, to po co wy mi piszecie o jakims bogu  

Portret użytkownika gregor

MASZ CALKOWITA RACJE GLUPOPTY

MASZ CALKOWITA RACJE GLUPOPTY I BAJKI O RELIGII CO TO JEST WIDZIAL KTOS KIEDYS BOGA  JAK I MISIA PUCHATKA NIE WIEC O CZYM K::::: MOWA   BAJKI SA DLA LUDZI ALE POWINNI UMIEC Z NICH WYCIAGAC WNIOSKI A NIE PIEPRZYC W KOLKO JEDNO I TO SAMO.

Portret użytkownika Alicja

Wstydź sie za siebie.Można

Wstydź sie za siebie.Można wyśmiewać glupotę polakow napietnowywać ich publicznie i międzynarodowo a nie wolno napisać żyd jest bezpaństwowcem  i nie asymiluje sie z narodem wśród ktorego żyje i z ktorego dóbr korzysta w przypadku  napasci na twoj dom ,twój kraj zagrozony lub widzac korzyści przyłączy się do twojego wroga.Tak bylo z zydami w Polsce i w czasie wojny i po wojnie kiedy często ze stanowisk mniej eksponiowanych "wdrazali" socjalism po sowiecku wymordowujac kilkadziesiat tysiecy polskich patriotów.I taki światło,mial emeryturę wysylana do izraela  do konca swoich dni a polakozerca jakub Borman ktory wcielałw życie Kodeks postepowania z Polakami zdechł i został pocjhowany na powoązkach  wojskowych jako zasluzony,Różański  -wymieniam  tylko tych z ktorymi miał do czyienia mój ojciec.zniszczyli  tysiace wspaniałych  inteligentnych,wykształconych ludzi zabijając ichh po męczarniach albo niszczyli im zycie przez wiele lat uniemożliwjajac pracę rozwój,ksztalcenie. Obsadzili żydami prawie wszystkie kierownicze stanowiska  w rzadzie,sadownictwieszkolnictwie,instytutach,finansach państwa.i teraz okazuje sie że sa wszędzie i niszcza kraj i ludzi Rostowski-Rothfeld czlowiek z nikad ,bez polskiego obywatelstwa rzadzi finansami państwa za pomocą ciaglego zaciagania pozyczek ktore transferuje  do niemiec ,oncych bankow,sikorski  minister dyplomata ze srednim wykształceniem,boni  kulturoznawca jako ministerem  pracy, prezydentem historyk okresu średniowiecza ,premierem historyk ktory obroni dziwny dyplom w 80 roku.Syjonisci doprowadzili do tego ze slowo żyd  traktuje sie jak słowo  goj ,obraźliwe ,jak cos plugawego za co mozna stanac przed sadem w Polsce.Absurdalnośc tych sytuacji ,lamanie Konstytucyjnego prawa go gloszenia wlanych pogladow ,wolnosci slowa  stawia syjonistów na prawach okupanta .Choc wiem ze fobie Polakow sa wykorzystywane w agenturaklnej grze wywiadu rosyjskiego i to oni maczaja łapy przez swoich agentów z posród  dawnych pupili okupujacych MON ,kupionych i śpiochów - w bardzo wielu zaginieciach,saobójstwach.- glosujemy też przez ich serwery.Tam "obliczaja nasze glosy i przysylaja nam  kto wygrał:pierwszy raz w mazowieckim okregu niewaznych glsow było ponad 100.000, ludzie nie wiedzieli gdzie stawia sie krzyzyk !!!Nie piszcie że nienawidzicie POLSKI to jest wasz dom bez niego jesteście nikim.Polacy sa wspanialym ,bardzo zdolnym i pomyslowym narodem.Mamy bardzo bogaty w wyrazenia jezyk i nie odrzucajcie wiary bo ona pomogla bardzo wielu ludziom przetrwać  najgorsze.Ludzi kosciola tak bo to sa uzurpatorzy.Stary testament jest kompilacja o kilka tysięcy starszych podań historycznych.Czyprzyszlo wam do glowy że mozemy  literalnie żyć w Bogu ,skoro wszystko co jest, i nas  sam stworzył z siebie.  

Strony

Skomentuj