Świat stanął przed możliwością wybuchu cywilizacyjnej wojny na wielką skalę

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Opis: IFrameNie ustaje wściekłość całego świata islamskiego wywołana publikacją bluźnierczego filmu o proroku Mahomecie. Antyamerykańskie protesty ogarnęły cały świat. Wszędzie praktycznie dochodzi do ataków na placówki USA i jej obywateli. Muzułmanie zachowują się bardzo agresywnie i nie można wykluczyć, że prowokacyjna produkcja stanie się symbolicznym początkiem nowego etapu trwającej przecież od 11.09.2001 roku wielkiej wojny cywilizacyjnej.

Ludzie mieszkający w kulturze zachodniej nie rozumieją rozwścieczenia wyznawców religii Mahometa. Trudno zresztą oczekiwać, żeby społeczeństwa jak nasze, przywykłe przecież nawet do sikania na krzyż i znicze, z odpowiednią empatią podeszło do tego, co czują urażeni muzułmanie.

 

Burza, jaką wywołał film może być porównywalna tylko do tej, jaka powstała po publikacji w Danii karykatur proroka Mahometa. Biorąc pod uwagę fakt, że do dzisiaj przy różnych okazjach płoną duńskie flagi trudno się spodziewać, że ta awantura szybko się skończy. Nie można też mówić, że spirala przemocy dotyczy tylko krajów, w których od ponad roku ktoś montuje "spontaniczne rewolucje". Teraz rewolucja wybucha przeciwko światowemu hegemonowi, którego siła militarna już dawno znacznie przewyższa tą, jaką w latach czterdziestych ubiegłego wieku dysponowały nazistowskie Niemcy.

 

Oczywiście można wierzyć w przysłowiowe "garbate aniołki", ale takie bluźniercze filmy nie powstają przypadkiem i teraz też z pewnością tak nie było. Już sam fakt, że film najpierw określany, jako produkcja żydowska, wykonana w Kalifornii nagle stał się obrazem stworzonym, przez rzekomo nienawidzącego islamu koptyjskiego chrześcijanina daje do myślenia i wskazuje na to, że może to być zabieg propagandowy. To przysłowiowe dwie pieczenie na jednym ogniu, bo nie dość, że wepchnięto USA w otwarty globalny konflikt z Islamem to jeszcze dopieczono egipskim chrześcijanom.

 

Gdy jakiś czas temu pojawiły się pogłoski, że do konfliktu na Bliskim Wschodzie dojdzie jeszcze przed wyborami prezydenckimi w USA wydawało się, że nie ma ku temu podstaw, aby tak twierdzić. Teraz widać wyraźnie, że konstruktorzy światowego ładu przeprowadzają jakąś operację mającą na celu ostateczne zantagonizowanie Chrześcijan i Muzułmanów. Jedynie wyznawcy Judaizmu pozostają z boku tej awantury wskazując palcem na rzekomych winnych i zacierając ręce, że problem z Islamem nie dotyczy tylko ich.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Noah

Witam. To może i ja wtrącę

Witam. To może i ja wtrącę swoje trzy grosze w tą dyskusje. Wszyscy macie trochę racji w tym, co piszecie i myślicie. Każdy ma swoja wizje świata i rozumie go na swój indywidualny i niepowtarzalny sposób. Wszystko zależy od wiedzy, krytycyzmu wobec samego siebie i swojego bagażu doświadczeń. Dzisiejsza prawda, którą każdy z Was dziś posiada nie musi być Waszą np. za rok. Uczymy i rozwijamy się cały czas. Więc moim zdaniem nie ma sensu tak bardzo bronić swoich idei, które cały czas ewoluują. A teraz do tematu.
Nikt nie wziął tutaj pod uwagę samych ludzi, jako takich. Dużo podróżuje po świecie i mam możliwość obserwować inne kultury i rozmawiać z ich przedstawicielami min. Muzułmanami. Mam wielu znajomych w tej kulturze i powiem Wam, że oni też buntują się wobec swoich rodziców, religii, nakazów, zakazów i fanatyków, przez których maja w świecie taką opinię a nie inną.  Oni chcą być normalnymi ludźmi, żyć w normalnym środowisku gdziekolwiek na Świecie. Młodzi mają serdecznie dość wymuszania na nich praktyk i zachowań, w jakich byli wychowywani ich rodzice i dziadkowie. Więc większość z nich asymiluje się ze społeczeństwem, w którym przyszło im żyć. Pamiętajmy, że to są ludzie tacy jak my. Myślą i czuja jak my. A to, co pokazują w TV to chore, biedne i z indoktrynowane jednostki, którym należy raczej współczuć. Bo dla takich to ratunku nie widzę, ich ślepota i nienawiść sama ich zniszczy. I nieważne czy są z pod znaku Allacha, Jahwe, Kriszny, Buddy itd.

Portret użytkownika Ulmus

Otóż to. Zgadzam się i na tej

Otóż to. Zgadzam się i na tej podstawie mogę przypuszczac, że jeśli nawet demografia zwróciła by się ku - jak to niektórzy powyżej napisali "rozplemieniu się" Arabów do tego stopnia, że europejczycy stanowili by mniejszość w swych krajach i podobnie stało by się w Ameryce, to nie należy się obawiać powszechnego dżihadu i wyrzynania wszystkich nie-muzułmanów.

Portret użytkownika dąb

No to patrzcie ateiści na mój

No to patrzcie ateiści na mój dowód w sprawie religii. Najbardziej pokojową religią jest katolicyzm. Macie teraz na to dowód : gdy politykom zachodu nie jest potrzebna jakaś wiara by władać i trzymać ludzi w ryzach (przewartościowano świat na tylko materialny bo wiara w Boga to jest wolność  w sensie: możesz mnie zabić a ja i tak się tobie sprzeciwię bo wiem że po smierci czeka mnie prawdziwe życie ) nikt z nich nie broni chrześcijan a rocznie ginie ich ok 70 tys na całym świecie tylko za to , ze są wyznawcami jedynego Boga. Czy chrześcijanie nie mają powodu by reagować tak jak muzułmanie - mają, ale jak uczył Jezus "nastaw drugi policzek" tak też cierpliwie znosimy upokorzenia wiedząc , że co znaczy 100 lat życia w stosunku do wieczności . A ta może być albo wieczną nagrodą , albo wiecznym potępieniem. Wszystkim zbrodniom winna jest polityka   która dąży do zawładnięcia myśli ludzki dla własnych potrzeb wszelkimi sposobami. Może się nad tym zastanowicie czy warto innych obrażać z powodu wartości jakimi się kierują w życiu.  

Portret użytkownika Ulmus

dąb - piszesz o moralności,

dąb - piszesz o moralności, powszechnych wartościach, które nie muszą być wywiedzione z katolicyzmu, bo często ateiści postępują bardziej etycznie od katolików (i vice versa oczywiście). Kłania się wychowanie w poszanowaniu drugiego człowieka i jego wartości, wartości wszelakich (ekosystem), przekonanie innych do akceptacji tych powszechnych wartości, do tego nie jest potrzebna jakakolwiek religia. Katolicyzm zaś na przestrzeni wieków udowodnił swoją krwawość, a nie tak jak piszesz, że jest najmniej krwawym systemem. Jeśli religia skłania niektórych ludzi do przeróżnych aktów zbrodniczych, złodziejstwa, gwałtów, pedofilii, itd., itp - to coś z tą religią jest nie tak, nie sądzisz?

Portret użytkownika NOB

Zaczne od tego ze Amerykanie

Zaczne od tego ze Amerykanie sami sobie zapracowali na nienawisc tych jeszcze prymitywnych kultur. W tych krajach nie moze byc demokracji bo ci ludzie do tego jeszcze nie dorosli, musi byc tyrania. Obalenie dyktatorow z mysla zajecia zloz ropy naftowej dalo wolnosc tym jeszcze sredniowiecznym kulturom. Co z tego ze w ciagu dnia poszcza jak zajdzie slonce chlaja i sie obrzeraja. Znowu swiat pomaga tym partyzantom w syrji zeby obalic dyktatora a za jakis czas bedzie sie dziwil ze np. w Paryzu wybuchla bamba chemiczna.

Portret użytkownika Xystos

NOB muzulmanie a zwlaszcza

NOB
muzulmanie a zwlaszcza arabowie to nie prymitywne kultury
wszystko co wiesz o greckich matematykach , filozofach,poetach to tlumaczenia z jezyka arabskiego gdyz "cywilizowani" chrzescijanie spalili orginaly a ludzi kultury wyrzneli,wszystkim polecam duzy zakup narzedzi recznych z zelaza typ siekiery,pily,mloty,i swidry wszelakie-wkrotce elektryki niebedzie,bierzacej wody tez nie,sranie na dragu za szajerkim = zwyciestwo kultury euro-amerykanskiej !

Portret użytkownika NOB

xystos, O to chodzi ze oni

xystos,
O to chodzi ze oni jeszcze zostali w tych odleglych czasch. To nie wina euro-amerykanskiej kultury ze oni sa mentalnie w czasach krucjat. Przenies sie do nich jak myslisz ze tam jest tak fajnie powodzenia( nie zapomnij siekiery i karabinu), mozesz byc szybko w telewizji jako kolejny porwany ktorego beda odbijac. Zyj terazniejszoscia a nie piramidami egipskimi.  

Portret użytkownika Rwlkp

Ja nie moge tego pojac

Ja nie moge tego pojac dlaczego ludzie maja zgore na tle religijnym Język no nie kumam..jedna rasa jedni ludzie a taki podział i sa gotowi zrobic wszystko dla jakiejs fikcyjnej postaci lol Jak mozna miec tak zablokowany beret.

Portret użytkownika burza piaskowa

Czy możecie przestać

Czy możecie przestać powtarzać jak małpy "islamiści"? Wyznawcy islamu to MUZUŁMANIE, a nie żadni islamiści. Pisząc o nich "islamiści" to zupełnie tak, jakbyście o chrześcijanach pisali "krzyżacy" lub "krzyżowcy". Więcej szacunku do ludzi życzę na początek, jak już chcecie się mądrzyć. I nie mierzcie innych swoją miarą bo kiedyś ktoś Was może ocenić. Mówimy o innej kulturze, obyczajach, wychowaniu, itd. Nikt z nas nie ma prawa oceniać tych ludzi ani tym bardziej pouczać ich czy krytykować. Wszyscy wykazujecie objawy ostrego wyprania mózgu przez światowe massmedia. A ich wiara jak widać to także ich życie i jest to piękne moim zdaniem. Oni naprawdę BRONIĄ swojej wiary, naprawdę żyją wg. przykazań, święta są dla nich OBOWIĄZKIEM i faktycznie święte, itp. Podobno istnieje tolerancja? A więc TOLERUJMY nie tylko gejów, ale i wyznawców religii JAKIEJKOLWIEK. Bo każdy ma prawo wierzyć. I nikt nie ma prawa mówić czy to jest dobre czy złe. Powiedz gejowi, że jest zły i chory to Cię do sądu poda. Powiedz katolikowi, że jest głupi to stanie jak kołek i nic nie zrobi, nawet jak mu na krzyż nasikają. Powiedz muzułmaninowi, że jego wiara to bzdura - zatłucze Cię. Mówcie co chcecie - mnie się to podoba. Kropka.

Portret użytkownika Ulmus

burza pisakowa

burza pisakowa napisał:"Powiedz muzułmaninowi, że jego wiara to bzdura - zatłucze Cię. Mówcie co chcecie - mnie się to podoba. Kropka." Ty tak na serio? Jeśli ktokolwiek potrafi zabić drugiego człowieka ze wzgledu na jego słowa o bzdurności jakiejś wiary, to nie zasługuje na życie wśród innych. Trzeba go odizolować, skazując na dożywotnie więzienie. Takie jest prawo, a kto tego nie akceptuje - pochwala takie akty morderstw. Ty piszac, że coś takiego Ci sie podoba - właśnie pochwalasz tego typu morderstwa. Zastanowiłeś się wcześniej co piszesz? Może tylko prowokujesz, bo jeśli nie i takich jest więcej, to w rzeczy samej należy poważniej zastanowic się, czy być może globalna zagłada nie jest dobrym rozwiązaniem w imię sloganu: "czekam na prawdziwy deszcz, który w końcu zmyje te wszystkie szumowiny!"

Portret użytkownika oli

 Uważam, że jedynym sposobem

 Uważam, że jedynym sposobem zapobieżenia 3-ciej wojny swiatowej jest PIELGRZYMKA ludzi wierzących na czele z PAPIEŻEM do krajów islamskich i przeproszenie ich za obraze ALLAHA. ZOBACZYMY ,ilu wierzących w imę BOGA ZDOBĘDZIE SIE NA ODWAGE I SPELNI OSTATNIA MISJE , BY ZAPOBIEC TRAGEDII.Mam nadzieje , że PAPIEZ MAJAC ZA SOBĄ WIARĘ I MOC BOGA tym sposobem zaprowadzi pokoj na ZIEMI. A jest malo czasu. !!!!!! 

Strony

Skomentuj