Świat osiągnął porozumienie nuklearne z Iranem. Kraj może znajdować się w zachodniej strefie wpływów

Kategorie: 

Źródło: Mojtaba Salimi/Wikimedia Commons
Iran od wielu lat był postrzegany jako zagrożenie dla całego świata. Zachód, a w szczególności Izrael, określał irański "pokojowy" program jądrowy jako przykrywkę dla opracowania broni masowego rażenia. Jednak teraz strony osiągnęły ostateczne porozumienie, które powinno zakończyć ten wieloletni konflikt.

 

Według dyplomatów, negocjacje były bardzo trudne i nie obyło się bez kompromisów. Iran zgodził się udostępnić swoje obiekty jądrowe, choć traktuje to jako przykrywkę dla agentów obcego wywiadu. Natomiast Zachód postanowił nie znosić jeszcze wszystkich sankcji. W rzeczywistości, Iran nie miał innego wyjścia jak zgodzić się na stawiane postulaty - kraj w ten sposób uchronił się od inwazji zbrojnej, na którą do dziś nalega Izrael.

 

Sankcje na Iran zostaną zniesione dopiero po pewnym czasie, być może nawet w przyszłym roku. Co więcej, umowa zezwoli temu państwu na dozbrajanie swoich sojuszników w regionie w ramach "walki z terroryzmem". Problem w tym, że tylko Zachód ma prawo ustalać kto jest dobry, a kto jest zły. Iran może przykładowo dozbrajać libańską organizację Hezbollah, która wspiera syryjski rząd, lecz USA traktuje to ugrupowanie jako terrorystyczne.

 

Wszystko teraz zależy od tego, do jakiego stopnia irańskie władze będą chciały współpracować. Umowa może z czasem ulec zmianie a jeśli Iran nie będzie przestrzegał wprowadzonych zasad, Zachód może ponownie nałożyć sankcje. Izrael jest przekonany, że program w dalszym ciągu pozwoli na produkcję broni jądrowej. Można również uznać, że celowo tworzy się sztuczne napięcie wokół tych negocjacji a Iran, odkąd posiada nowego umiarkowanego w poglądach prezydenta, znajduje się już w zachodniej strefie wpływów.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika achiles

 Prezydent Rosji Władimir

 Prezydent Rosji Władimir Putin wezwał we wtorek rosyjskich duchownych muzułmańskich, by przeciwstawiali się próbom wykorzystywania islamu do celów politycznych.
Dziś w świecie mamy do czynienia z aktywnym, bynajmniej nie zawsze pozytywnym procesem różnokierunkowego upolityczniania religii, w tym również islamu. W tych warunkach dla władz i rosyjskiej społeczności muzułmańskiej powstają nowe problemy i zadania. Rozwiązywać je można tylko wspólnie - powiedział Putin na spotkaniu z islamskimi duchownymi w Ufie. Miasto to jest stolicą Republiki Baszkirii na południowym wschodzie europejskiej części Federacji Rosyjskiej.
Niektóre siły polityczne wykorzystują islam, a dokładniej jego radykalne nurty - należy dodać, historycznie niecharakterystyczne dla rosyjskich muzułmanów - w celu osłabienia naszego państwa: dla stworzenia na rosyjskim terytorium stref kierowanych z zewnątrz konfliktów, wprowadzania podziałów między różnymi grupami etnicznymi wewnątrz samej społeczności muzułmańskiej, dla rozniecania nastrojów separatystycznych w regionach - zaznaczył rosyjski prezydent.
Ufa leży około 1000 kilometrów na północny wschód od Wołgogradu, gdzie w poniedziałek domniemana islamska terrorystka samobójczyni zdetonowała bombę w autobusie komunikacji miejskiej, zabijając sześcioro młodych ludzi w wieku od 17 do 29 lat.
Putin wezwał duchownych, by pomagali w społecznej adaptacji muzułmańskich imigrantów przybywających do Rosji w poszukiwaniu pracy i w ten sposób chronili ich przed wpływami radykałów. - Powinni oni słyszeć wasz głos, odczuwać wasze zainteresowanie. W przeciwnym razie staną się obiektem propagandy różnych struktur fundamentalistycznych - powiedział.

Portret użytkownika Rodak

Widać  , że  USA  uznało,

Widać  , że  USA  uznało,  raczej  to  elity  syjionistyczne uznały, że  czas  znieść  sankcje z  Iranu, bo  to  im  nie  służy i  umacnia  wpływy  rosyjskie, a  to  jest  nie  po mysli   tych  elit, które  dążą  do  opanowania  całego  Bliskiego  Wschodu  do  swojej  dyspozycji, bo  on  właśnie  ma  kluczowe  znaczenie  w  ich  polityce zastraszania  świata  i  w  kierunku  utworzenia  rządu  światowego.
Myslę, że  to  się  im  nie uda, bo  sa na  świecie  siły, które mają  inne  plany  niż  syjionistyczne  elity.

Portret użytkownika achiles

Członkowie odesskich

Członkowie odesskich organizacji społecznych wyszli na ulice z żądaniem dymisji gubernatora Michaiła Saakaszwili. Protestujący wyprowadzili na ulicę Gajdara kozła w czerwonym krawacie. Odescy działacze przeprowadzili miting z żądaniem dymisji szefa obwodu odesskiego Michaiła Saakaszwili, informuje ukraińskie „1-news.net”. Protestujący zablokowali ruch na ulicy Gajdara i wyprowadzili kozła w czerwonym krawacie jako przypomnienie znanych kadrów BBC z 2008 roku, na których Saakaszwili gryzł swój krawat. Uczestnicy akcji trzymali w rękach plakaty z napisami „Saakaszwili go home” i „Saakaszwili – zbrodniarz wojenny”. „Odessa powinna mieć normalnego miejscowego gubernatora, który będzie bronić jej interesów, a nie zwariowanego zbrodniarza wojennego” – powiedział jeden z organizatorów akcji Michał Koszeliow. „Odessa pamięta, że Saakaszwili ma ręce po łokcie umazane krwią. Właśnie on oddał rozkaz ostrzału dzielnic cywilnych w Południowej Osetii, tam zostały zamordowane setki cywilów. On rozpętał rzeź w Osetii, a dziś przyjechał do Odessy, aby rozpętać rzeź w Naddniestrzu” – dodał. Informowano, że podczas akcji doszło do bójki: na protestujacych napadli nieznani sprawcy w odzieży kamuflującej. Wielu członków zespołu prezydenta Michaiła Saakaszwili i jego partii „Wspólny ruch narodowy” po zmianie władzy w Gruzji w 2012 roku jest poszukiwanych przez policję. Tymczasem nowe władze na Ukrainie przyciągnęły wielu dawnych wysokiej rangi urzędników do organizacji reform, m.in. Saakaszwili został nominowany gubernatorem obwodu Odeskiego. 

Portret użytkownika achiles

Brytyjski The Times

Brytyjski The Times opublikował materiał o bieżących  wydarzeniach na Ukrainie pod tytułem „Kijów jest zmuszony do walki z własnymi faszystowskimi bojownikami".Komentując wydarzenia, które zaszły w tych dniach w Mukaczewie niedaleko zachodniej granicy Ukrainy, autorzy artykułu Geraldine Cremin i Adrian Bohnenberger nazwali Prawy Sektor „kontrowersyjnym nacjonalistycznym ugrupowaniem". W materiale Timesa, mówi się wprost, że obecnie ukraińskie władze są zmuszone do walki z własnym dzieckiem — faszystowskimi bojownikami, których ukraińskie władze angażowały w działania zbrojne na terytorium kraju i uważały za prorządowe. We wtorek we Lwowie doszło do dwóch wybuchów przy komisariatach. MSW Ukrainy związało te wybuchy z wydarzeniami w odwodzie zakarpackim, gdzie w ubiegły weekend doszło do wymiany ognia między milicją i bojownikami radykalnej organizacji Prawy Sektor. 11 lipca uzbrojeni w karabiny i granatniki przedstawiciele korpusu ochotników Prawego Sektora w mieście Mukaczewo otworzyli ogień do cywilów i funkcjonariuszy.
I AŻ STRACH POMYŚLEĆ, GDYBY TE ZWIERZAKI DYSPONOWAŁY OBECNIE ATOMÓWKAMI I SIĘ NIMI ZACZĘLI PO SWOJEMU " bawić " !!!

Portret użytkownika Zenek :)

Zaczęło się WYBIELANIE

Zaczęło się WYBIELANIE żydowskich nazistów z kijowskiej hunty. Typowa żydowska "specjalność" jak geszeft nie wyszedł i trza zatrzeć ślady prowadzące do prawdziwych biblijnych nazi.

Teraz tylko czekać nawoływań na "wspomożenie zbrojne kijowskich nazi" w walce z "koszernym sektorem" (uzbrojonym i władanym przez ŻYDOWSKICH oligarchów jak kołomojski o któreym też "nagle" i "cudownie" cicho się zrobiło w prasie).

Portret użytkownika achiles

ALE BY NIE BYŁO TYLKO TAK

ALE BY NIE BYŁO TYLKO TAK PIĘKNIE, TO WARTO SIĘ ZAPOZNAĆ Z PONIŻSZĄ WYPOWIEDZIĄ: 
Ministerstwo Obrony Rosji nie wyklucza, że USA przetestowało bombę atomową w celu przećwiczenia jej wykorzystania z pokładów samolotów NATO, dyslokowanych w Europie.Jak oświadczył dzisiaj dziennikarzom wiceminister obrony Rosji Anatolij Antonow, bomba atomowa B61-12, która została przetestowana w Nevadzie 1 lipca, jest bombą podwójnego zastosowania i może być zarówno elementem strategicznej broni ofensywnej w przypadku przenoszenia przez ciężkie bombowce, jak i niestrategiczną bronią atomową w przypadku przenoszenia przez samoloty lotnictwa taktycznego.  „Specyfiką przeprowadzonych testów jest fakt wykorzystania w charakterze środka do przenoszenia broni jądrowej bombowca F-15E. Daje to podstawy do przypuszczenia, że testy miały na celu przećwiczenie użycia bomby atomowej B61-12 z pokładu bombowców NATO, rozmieszczonych w Europie" — podkreślił Antonow. Według niego, testowanie przez USA bomby atomowej jest aktem nieodpowiedzialnym, wysyła niepokojący sygnał i ma „otwarcie prowokacyjny charakter".

Portret użytkownika achiles

Porozumienie szóstki i Iranu

Porozumienie szóstki i Iranu ważne jest z punktu widzenia realizacji planów współpracy Moskwy i Teheranu w zakresie pokojowego atomu - czytamy w oświadczeniu prezydenta Rosji Władimira Putina.„Iran otrzymuje możliwość rozwijania programu jądrowego, włącznie ze wzbogacaniem uranu przy zapewnieniu kontroli ze strony MAEA i konsekwentnym znoszeniu sankcji wprowadzonych wobec Teheranu, do czego od dawna i konsekwentnie wzywaliśmy. Ważne to jest z punktu widzenia realizacji zakrojonych na dużą skalę planów współpracy Rosji z Teheranem w sprawie pokojowego atomu, które zostały poparte w zatwierdzonych dzisiaj dokumentach" — czytamy w oświadczeniu Putina, opublikowanym na stronie Kremla. „Rosja będzie robiła wszystko co od niej zależy, aby wiedeńskie porozumienia w pełnej mierze działały, sprzyjając umocnieniu międzynarodowego i regionalnego bezpieczeństwa, globalnego reżimu nieproliferacji broni jądrowej, stworzeniu na Bliskim Wschodzie strefy wolnej od broni masowego rażenia i środków jej przenoszenia oraz mobilizacji szerokiej koalicji w regionie w celu przeciwdziałania zagrożeniu terrorystycznemu" — czytamy w oświadczeniu. 
TERAZ JUŻ NADSZEDŁ CZAS NA ROZBROJENIE Z ATOMU, WYBRANEGO NARODU I ŚWIAT NAPRAWDĘ MA SZANSĘ, NA ODNOWIENIE OBLICZA ZIEMI, TEJ ZIEMI. 

Portret użytkownika achiles

Obama chwali Putina za

Obama chwali Putina za wsparcie w negocjacjach z Iranem

Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama pochwalił Rosję za wsparcie w negocjacjach z Iranem. Obama powiedział, że bez współpracy z Moskwą historyczne porozumienie w sprawie irańskiego programu nuklearnego nie byłoby możliwe.
TOŻ TO KONIEC ŚWIATA, ZWŁASZCZA DLA KLAKIERÓW, PRZEZ SIŁY ZŁA INSPIROWANYCH, LUB OPŁACANYCH .
 

 

Portret użytkownika MiterMan

cala "tarcza" to przykrywka

cala "tarcza" to przykrywka  programow echelon i prism... rosjanie o tym wiedza i co by sie nie dzialo nie dadza sobie tarczy postawic ktora swoim zasiegiem rypie eletroniczny wywiad na terenie rosjan.... proste jak budowa cepa....   rakiety mozna wykrywac satelitami... i tarcza na zasadzie wykrywania prewencyjnych atakow im nie jest potrzebna... im jest potrzebny prism i echelon do taktycznej przewagi nad przeciwnikiem...

Portret użytkownika Wlodi

Ja o jednym Ty o drugim; to

Ja o jednym Ty o drugim; to ze gardze putinem i kazdym kto go bezmyslnie lub w oparciu o wydumane argumenty popiera nie oznacza ze popieram utworzenie "swiatowego rzadu". Dla mnie jak juz wspomnialem rzady, granice, narody to wynysl tych ktorzy wszystko musza dzielic i do czegos przypisywac, porzadkowac itp leje na to

Portret użytkownika niewolnik 32765

a moze ty tez zmienisz swoje

a moze ty tez zmienisz swoje myslenie??!! i w koncu zrozumiecie ludzie!! ze rzad nie jest niezbedny do funkjonowania spoleczenstwa w przyszlosci, potrzebne jest tylko zmiana myslenia. Rzad oznacza ze zawsze ktos bedzie na szczycie, raz lepszy raz gorszy. Czy funkcjonowanie swiata bez rzadow jest mozliwe? Wam wmowili ze nie, ja wiem swoje

pozdrawiam

Strony

Skomentuj