Świat naukowy wzywa do podjęcia działań w sprawie ochrony Ziemi przed asteroidami

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Jak już wielokrotnie mieliśmy okazję się przekonać, wszystkich potencjalnie niebezpiecznych asteroid nie da się wykryć w odpowiednim czasie, gdy obiekt znajduje się jeszcze wystarczająco daleko od Ziemi. Dlatego naukowcy wzywają do natychmiastowego działania w sprawie utworzenia systemu przedwczesnego wykrywania niebezpiecznych dla naszej planety asteroid.

 

Ponad 100 astronautów i naukowców z całego świata podpisało deklarację, w której domagają się zwiększenia starań na rzecz ochrony Ziemi przed asteroidami. Eksperci ostrzegają, że obecnie znamy i obserwujemy tylko 1% wszystkich obiektów, które mogą uderzyć w naszą planetę, i z tego powodu nasze życie jest poważnie zagrożone.

 

Co więcej, na 30 czerwca 2015 roku zaplanowano wielkie wydarzenie - Dzień Świadomości o Asteroidach, na którym naukowcy z całego świata będą edukować ludzkość w sprawie niebezpieczeństwa, jakie nam zagraża. Data nie została wybrana przez przypadek. 30 czerwca 1908 roku doszło do tzw. katastrofy tunguskiej.

 

Tego dnia odbędą się między innymi koncerty muzyczne, wydarzenia społeczne, wykłady i inne programy edukacyjne. Wszystko to ma na celu uświadomienie ludzi z całego świata a przede wszystkim wezwanie, aby zwiększono "stukrotnie" działania na rzecz ochrony Ziemi.

 

 

Źródło:  http://www.msn.com/en-au/news/world/save-me-queens-brian-may-says-humans-living-on-borrowed-time-in-face-of-asteroid-strikes/ar-BBgjznO

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika SprawiedliwyTusk

Adam i Ewa kilka milionów lat

Adam i Ewa kilka milionów lat temu, wylądowali na Ziemi, po długiej podróży z Marsa. Wyruszyli, gdy na Marsie twała wojna, która później przerodziła się w wojnę nuklerną i doszczętnie wszystko zniszczyła. Kilku bogaczy się uratowało i także swoimi prywatnymi statkami kosmicznymi wyruszyli na Ziemię. Adam i Ewa byli naukowcami, a na swoim pokładzie mieli kilkanaście gatónków roślin i zwierząt. Bogacze zaś mieli tylko broń i pomysły jak przetopić statek, by utworzyć monety. Adam i Ewa po wylądowaniu na ziemi, zabrali się od razu do pracy i utworzyli piękny park zwany rajem na ziemi, gdyż wszędzie istiało pustkowie. Po 7 latach udało im się utworzyć odpowiednie warunki za ziemi, by móc oddychać. Oddychało się ciężko, jak w wysokoch górach, ale już nie musieli nosić swoich skafandrów cały czas. Zdolni naukowcy potrafili także modyfikować dna zwierząt. Utworzyli dinozaury przez przypadek i musieli spierdzielać z raju, gdy im się wymknęły spod kontroli. Uciekając napotkali na bogaczy co po 20 latach wylądowali na ziemi. W ten sposób zaczęła się nowa era ludzi. Dlaczego Kain zabił Abla? No bo Kain zadawał się z bogaczami i był nie robem, takim prehistorycznym dresem. Dalszą historią już mniej więcej znacie. 

Skomentuj