Susza w Kapsztadzie - za kilka tygodni miasto pozostanie bez wody!

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

W Republice Południowej Afryki utrzymuje się największa od stu lat susza. Większość rzek i zbiorników wodnych stała się płytka, a poziom wody w akwenach spadł poniżej poziomu krytycznego. W tej sytuacji władze Kapsztadu są zmuszone do podjęcia skrajnych środków.

 

Gwałtowanie podniesiono ceny za wodę, a mieszkańcy powinni wykorzystywać nie więcej niż 50 litrów dziennie – podaje kanał telewizyjny Euronews. Według specjalistów, pod koniec stycznia ogłoszono, że miasto miało pozostać bez wody 12 kwietnia 2018. "Dzień Zero" został teraz przesunięty na 4 czerwca.

 

Stało się tak z powodu działań stowarzyszenia Groenland (GWUA). Sto milionów metrów sześciennych wody zostanie spuszczone w ciągu lutego przez tamy Stinbras. Jeśli Kapsztad, który liczy 4 miliony ludzi i corocznie odwiedzany jest przez 2 miliony turystów zostanie pozbawiony wody, uruchomionych zostanie dwieście punktów poboru z limitem 25 litrów na osobę dziennie. Policja i armia przygotowują się do zapobieżenia możliwym zamieszkom w kolejkach, informuje Sky News.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika goscxl

Gwałtowanie podniesiono ceny

Gwałtowanie podniesiono ceny za wodę... i miło im będzie , maja swoja niepodległość tyle że zamiast współpracować ze wszystkimi tam mieszkajacymi ludzmi to wprowadzili erasizm wobec białych . miasto po prostu upadnie. 

Portret użytkownika Maxxx

Skoro od dawna wiadomo jaka

Skoro od dawna wiadomo jaka jest sytuacja to dlaczego nie sprowadzili kilku gór lodowych aby pozyskać wodę? Daleko nie mają, a takie rzeczy cały czas się robi na świecie. Taka woda jest droga jeśli ktoś chce kupić butelkę. Jednak państwo mogło by to zrobić, za coś w końcu biorą podatki. Do tego odsalarnie wody, też nie tanie ale jak mus to mus. Tak więc skoro nic nie robią to zaczyna to być mocno podejrzane. Nawet nasi politycy ruszyli by zadki.

Skomentuj