Susza w Brazylii może zniszczyć uprawy kawy

Kategorie: 

Owoce kawy - źródło: dreamstime.com

Mniejsze niż zwykle opady deszczu w Brazylii są powodem do zmartwień dla lokalnych farmerów. W zeszłym miesiącu spadło tylko 20-30% średniej opadów deszczu dla. Eksperci uważają, że susza może doprowadzić do utraty części upraw kawy i co konsekwencji spowoduje wyższe ceny tego popularnego napoju.

 

O tej porze roku w Brazylii drzewa kawy rozpoczynają fazę powstawania ziaren wewnątrz tzw. wiśni. Aby proces ten przebiegał prawidłowo, drzewa powinny otrzymać około 5 mm deszczu dziennie. Natomiast w stanie Minas Geraynise, gdzie znajduje się prawie 50% produkcji kawy typu, w styczniu spadło tylko 45 mm deszczu.

 

W pierwszej połowie lutego było go nawet mniej. Straty i tak już będą, bo drzewa z powodu suszy wydatkowały własną wilgoć i owoce obumierają. Proces ten przyniesie nieodwracalnej szkody w tegorocznych uprawach. Jedyną szansą dla branży mogą być deszcze, które jeszcze mogą nadejść.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj