Susza stulecia pustoszy Brazylię. Straty będą liczone w milionach

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Mieszkańcy Brazylii, doświadczają właśnie najgorszej suszy, jaka dotknęła ten kraj od 91 lat. Władze wydały „awaryjne ostrzeżenie przed suszą” które potrwa przynajmniej do września. Dopiero wówczas prognozowane są opady deszczu.

 

Krajowy Komitet Monitorowania Sektora Energii Elektrycznej (CMSE) poinformował, że sytuacja „niedoboru wody” w dorzeczu rzeki Parana, jest szczególnie dotkliwa w środkowej i południowej Brazylii. Agencja monitorująca pogodę powiązana z Ministerstwem Rolnictwa wydała pierwsze ostrzeżenie dotyczące suszy w pięciu stanach brazylijskich od czerwca do września. Oczekuje się, że brak deszczu, będzie miał negatywny wpływ na hodowlę, produkcję zbóż i produkcję energii.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Tak , ale Arabowie niczego

Tak , ale Arabowie niczego nie wycięli bo już mieszkają na pustyni i męczą się już teraz w 50 stopniowym upale ! Potrafisz sobie wyobrazić taki upał ? U nas było co najwyżej 38*C i już było nie do zniesienia. I co powiesz im , że klimat się nie ocieplił ?

Skomentuj