Susza spowodowała głód w środkowej Afryce

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Prezydent Somalii Mohammed Abdullah, ogłosił stan klęski narodowej z powodu trwającej w tym upadłym kraju suszy. Z jej powodu nawet trzy miliony ludzi w tym kraju cierpi z powodu braku wody pitnej. 

 

Somalia, Jemen, Południowy Sudan i Nigeria, to kraje, które szczególnie cierpią z powodu niedoboru wody. Wiele osób znajduje się tam na skraju śmierci głodowej. Prezydent Somalii zaapelował o pomoc do społeczności międzynarodowej, w celu uniknięcia katastrofy humanitarnej. 

 

Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że Somalia jest zagrożonych głodem. To już trzecia fala kryzysu żywnościowego, który występuje tam w ciągu ostatnich 25 lat. W wyniku wcześniejszego z 2011 roku zmarło nawet 270 tysięcy osób. Obecnie aż 6 milionów ludzi pilnie potrzebuje pomocy humanitarnej, a 3 miliony ludzi przeżywa dotkliwy głód. 

Susza doprowadziła też do rozprzestrzenienia się biegunki, cholery i odry. Niemal 5,5 miliona ludzi, korzystając z konieczności z marnej jakości wody ryzykuje ryzyko zarażenia się chorobami, które są przez nią przekazywane. Obecnie 420 tysięcy dzieci jest niedożywionych i potrzebuje pilnej pomocy, bez której może im grozić śmierć. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Anioł Prawdy

i zobaczcie teraz całą

i zobaczcie teraz całą ideologię z zapraszaniem nachodźców do europy (to jest zapraszanie tylko na WOJNĘ !) im nie zależy na dzieciach i prawdziwie biednych którzy tam zostają na terenach nie nadających się do życia. NO GDZIE TE DZIECI BIEDNE I CHUDE WŚRÓD TYCH BANDYTÓW FORSUJĄCYCH GRANICĘ NIELEGALNIE W NIKEACH I ADIDASACH Z KOMÓRECZKAMI GALAXY S5 6 7 ? DAJĄ SQRWIELE TEJ DZICZY OBCEJ ZASIŁKI A SWOIM ZERO I JESZCZE GRABIĄ W POTRÓJNYCH PODATKACH. WIECIE JAK ONI ZASTARTUJĄ WOJNĘ ? NAZBIERAJĄ ICH JAK NAJWIĘCEJ SIĘ DA LUB WSZYSTKICH i W PEWNYM MOMENCIE NIE DADZĄ ZASIŁKÓW WCALE. (NIE UKRYJECIE SIĘ W BUNKRACH I KOZIOŁ WAM NIE POMOŻE - ELITO GÓWNIANA ZGINIECIE JAK WSZYSCY, A TO BĘDZIE DOPIERO POCZĄTEK KARY.) https://www.youtube.com/watch?v=-fathrIpYm4

Portret użytkownika Takitam

To bardzo prymitywni ludzie,

To bardzo prymitywni ludzie, społeczeństwo które nie ma jakichkolwiek potrzeb rozwojowych. Jak wykopiesz mu studnie to będzie jej używał, jak nie wykopiesz to ukradnie komuś wodę albo umrze z pragnienia - ale sam nie wpadnie na pomysł by tą studnię wykopać. Plęgną się jak koty ale o potomstwo nie dbają - opieka nad dziećmi wynika tylko i wyłącznie z pozycji instynktu macierzyńskiego matek. Nie ma co ich żałować, niech lepiej żyją po swojemu. Oni wbrew pozorom nie mają krzywdy, a krzywdę im się robi pomagając i zmuszając do przejęcia naszego stylu życia, oni go nie przejmą bo nie mają takiej potrzeby. Problem polega na tym że my ich sytuację oceniamy z pozycji człowieka cywilizowanego i dla nas ich sytuacja byłaby tragiczna. Oni mają zupełnie inne - prymitywne spojrzenie na sytuację. To trochę tak jak by nam było szkoda psa że u niego w budzie nie ma pięknej tapety - on tego nie potrzebuje, a jak mu ją położysz to ją brzydko mówiąc zasra. Ja wiem że to co piszę wielu się nie spodoba i że zaraz "posypią" się minusy, prawda często boli - niestety.

Portret użytkownika husarz

Z jednej strony racja kiedy

Z jednej strony racja kiedy my wyrzucamy jedzenie do smietnika lub gdy więcej wody używamy niz potrzebujemy ktoś tam umiera z pragnienia i głodu..ale z drugiej strony..co my mamy wiecznie tym murzynom budować studnie, wysyłać pomoc, paczki z ciuchami i artykułami chemicznymi. Kiedy oni od zawsze GÓWNO sami robią aby zmienić swój los, ktoś powie że oni mają gorsze warunki do życia serio ? Czy ktos wysyła pomoc no nie wiem np eskimosom ? Słyszał ktoś o tym, że oni potrzebują pomocy na tym zapiździewie świata ultra ubogim w roslinnosc ? Skoro czarny od białego się nie różni ma te same ręce i głowy na karku tylko kolor inny to niech zaczną coś robić, bo broń i iphony posiadają gdy obok dziecko zdycha z jego rodziny. Ręce wyciągaja na tych zdjęciach i szkoda ma mi ich być, nauczyli się lenistwa i że ktoś z innej czeci swiata pomoze. Dlaczego oni kurwa nic nie robią aby zmienic swój los ? Ja mam wrażenie że w tej Afryce to sami upośledzeni mieszkają ale pewnie i plemie uposledzonych juz dawno zbudowałoby sobie lepsze warunki do zycia a nie lepilo dom z gowna slonia czy srałoa do dziury na polu. Zobaczcie ile w tej Somalii facet ma kobiet i ile robi dzieci..przecież to jest chore

AMOR PATRIAE NOSTRA LEX

Portret użytkownika John Moll

Masz rację. Zamiast dawać im

Masz rację. Zamiast dawać im jedzenie, należy ich nauczyć jak się je produkuje i dać im ku temu jakieś możliwości. Zamiast dawać pieniądze, powinni tam tworzyć miejsca pracy. Możemy im oczywiście w tym pomóc, ale dawać jedzenie i pieniądze na przetrwanie można praktycznie bez końca. Afryka to taki worek bez dna.

Portret użytkownika Kardash Jan

Nie ma żadnego

Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla sytej części świata, aby z powodu niedostatku związanego z miejscem bytowania, umierali ludzie z głodu i pragnienia. Śmierć z głodu, czy pragnienia to hańba dla tych, którzy mogą temu zaradzić. A mogą.

Portret użytkownika husarz

Jeśli będziesz codziennie

Jeśli będziesz codziennie przynosił biednemu sąsiadowi jedzienie i wode zrobisz dobry uczynek, ale gowno go nauczysz i zmienisz na świecie gdy on będzie tylko od Ciebie pobierał, a sam gówno robił.  Nauczy się, przyzwyczai do łatwizny do lenistwa do narzekania na swój byt, nauczy tego swoaje dzieci( na które go nie stac ale je porobił) , potem one będa chciały też pomocy bo tak tata nauczył bo dał przykład....Brednie. Pomożesz nie dając rybę tylko wędkę i nauczysz łowić. Prawda jest taka, że tym na zdjęciach jest wygodniej odbierać niż coś robić widać to po imigrantach z tamtych części swiata tu w Europie. Chcą brac bo biały człowiek zawsze daje i to z ochotą, nie chcą się zmieniac. Gdybys odcial totalnie pomoc do Afryki calkowicie zauważyłbyś, że z czasem słabe jednostki umrą , a wykreują sie silniejsze i madrzejsze które zaadaptują sie do zycia w warunkach w jakich im przystało żyć. My uczymy ich lenistwa i pokazujemy im, że nie ma nadziei jak ich zostawimy.To, że ja zapieprzam w swoim życiu na jedzenie by było mnie stac na leki, wodę i ubranie nie znaczy, że ktos kto ma w dupie robienie czegokolwiek ma dostawać ode mnie za darmo non stop pomoc bo sam jest nieudacznikiem i leniem i za kazdym razem zwala to na "warunki ktore go otaczaja"

AMOR PATRIAE NOSTRA LEX

Portret użytkownika Ludzik

Doskonale soe z tym zgadzam .

Doskonale soe z tym zgadzam .

Mieszkam w Szwecji i w pracy pracuje kilku somalijskich leni.

Wszystkiego zadaja nic w zamian nue dostaje firma i takich juz sie zwaknua z pracy powoli powoli ale ogrsniczaja socjal i dobrze.Po drugie ostatiio ofladalem film jak mlodzi aomalijczycy wysadzaja sie i innych w Mokadiszu ten dulm pokazal mi jeden somalijczyk .Moim zdaniem niech wysadzaja kamienie i piach i sxukaja wody a nie bo na inne zeczy robuenie dzieci i wysadzanie aie to czas i sily maja a wiadomo im wiecej dzieci tym wiecej wody trzeba pic .

Portret użytkownika Eva11

alez oni nie przynosza ,bo

alez oni nie przynosza ,bo widza glod ...oni przynosza ,bo sami im wszystko odebrali i teraz chca ich jedynie upodlic i wykonczyc ta chemia co im niosa ....

jesli wyjada z afryki z cala swoja pomoca,oni choc napewno tragiczne beda skutki pobytu .....odzyja i wszystko zapewne wroci na swoje miejsce ....

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Skomentuj