Superwulkan w sercu Europy może eksplodować każdego dnia

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Wyobraź sobie, że codziennie budzisz się, otwierasz okna swojego domu i patrzysz na piękny, malowniczy krajobraz kraterów wulkanicznych. Brzmi jak scena z filmu fantastycznego, ale dla mieszkańców Neapolu to codzienność. Nie jest to jednak sielanka. Campi Flegrei, kompleks starożytnych wulkanicznych kraterów, jest jak tykająca bomba.

 

Campi Flegrei to siedmiomilowa kaldera, która powstała 39 000 lat temu po jednej z największych erupcji w historii Europy. Od tego czasu krater doświadczył wielu mniejszych erupcji, z których ostatnia miała miejsce w 1538 roku. Choć od tego czasu krater pozostaje cichy, naukowcy ostrzegają, że jest to tylko cisza przed burzą.

 

Badania przeprowadzone przez Narodowy Instytut Geofizyki i Wulkanologii we Włoszech (INGV) i University College London (UCL) wskazują, że Campi Flegrei to jeden z najniebezpieczniejszych wulkanów w Europie. Jego aktywność w ostatnich latach wzrosła, co budzi obawy, że może dojść do erupcji.

Co gorsza, Campi Flegrei jest usytuowany bardzo blisko miejsca zamieszkania. W jego obrębie, na obszarze zaledwie kilkunastu kilometrów kwadratowych, mieszka co najmniej 360 000 osób. Dla porównania, obszar o podobnej wielkości w Polsce jest zamieszkały średnio przez około 40 000 osób.

 

Obawy mieszkańców potęguje fakt, że w 2017 roku na terenie krateru Solfatara doszło do tragedii. 11-letni chłopiec i jego rodzice zginęli po zejściu do krateru, co spowodowało, że został on zamknięty dla zwiedzających.

Rząd włoski ma plan ewakuacji, który przewiduje, że w ciągu trzech dni mieszkańcy będą mogli opuścić obszar zagrożenia. Sytuację monitoruje Obserwatorium Wezuwiusza INGV, które zostało utworzone po ostatniej ewakuacji Pozzuoli w 1983 roku. Niemniej jednak, naukowcy są zgodni - potrzebujemy więcej funduszy na badania i monitorowanie Campi Flegrei.

 

Problem wulkanów, które zagrażają życiu ludzi, nie jest ograniczony do Campi Flegrei. W 2018 roku erupcja Etny na Sycylii przypomniała o tym, jak realne jest to zagrożenie.

 

Nie możemy przewidzieć, kiedy nastąpi kolejna erupcja, ale możemy być na nią przygotowani. W tym celu potrzebne są dalsze badania, monitorowanie i planowanie. Przede wszystkim jednak potrzebna jest świadomość. Campi Flegrei jest tylko jednym z wielu wulkanów, które zagrażają naszemu bezpieczeństwu. Ale może być tym, który "pewnego dnia po prostu eksploduje".

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

ja wierzę że wulkany są

ja wierzę że wulkany są połączone z Inteligencjami Anielskimi bo one wlatują i wylatuą z wulkanów, nagrywa się je jak tam wlatują, ale i z Niebem Boga Jezusa, i jak te Inteligencje chcą to wysadzą w powietrze te wulkany co będzie wielkimi zmianami dla cywilizacji iluminacko szatańskiej opętańców z loży ufo duchów! Ale dodatkowo dziwię się że w TVP nikt nie robi programów dokumentalnych o największej sensacji ostatnich miesięcy albo lat, czyli o lądowania ufo istot w Las Vegas gdzie był bezpośredni kontakt z ludzmi tych stworów, prawdopodobnie demonów żab !!!! to jest szok ! pojazd szaraków i żabo demonów udawał kometę !

Kosmiczne metamorfozy i kamuflaże istot innowymiarowych - potrafiących tworzyć ufo maskirowkę

https://youtu.be/teLX8rWmaqI

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika maracash

...z loży ufo duchów...

...z loży ufo duchów...

...lądowania ufo istot...

...prawdopodobnie demonów żab !!!!

...pojazd szaraków i żabo demonów...

Powiem Ci Magister, że czasami, jak czytam Twoje komentarze, to odnoszę wrażenie, że Ty się kiedyś na kwasie musiałeś zawiesić Biggrin . W sumie poprawiasz mi humor  Lol .

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika spokoluz

Z obserwacji wynika - że on

Z obserwacji wynika - że on tylko wkleja gufna i nie odpowiada zatem aby zamknąć ryja idiocie wystarczy - NIE ODPOWIADAĆ NA JEGO GUFNIANE PPOSTY - CHODZI O KLIKI I KOMENTARZE , że ktoś się tym interesuje.

Axell zróbmy wymyk - koniec komentowania tego maga inż - zobaczymy kto nakręca sieczkę bo BĘDĄ MUSIELI !!! I sami się ujawnią aby uwiarygadniać maga inż.

Taki myk jak 24.06. u kacapa - krety wylezą same nawet te co beda krytykować maga aby go uwiarygodnić Smile

Każdy kto odpowie inżmagowi to kret .

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika axell69

Ja też wierzę  w to ze te

Ja też wierzę  w to ze te twoje obłąkane   wypociny są jak   wulkany  Jezuitów  anielskich zakonspirowanych   dosłownie wszędzie  , a bank Watykański  nigdy w tym , nawet , palca nie umoczył . Mam zamiar uwierzyć że te słowa których  tu udzielasz płyną  prosto z   duszy  chrześcijańskiej  i z serca szczerego  jak   od szyda  parchatego  Wink co nie Insctalator  inżmag-u    

Człowiek ani świnia  ani   szyd  -  nie wszystko  zdzierży 

Więc te wulkany połączone z   inzynierją społucznę , anielskimi ,  jak zwykle są  , kłamstwem i zwykłym gófnem,  dla   ciemnoty obrzezanej 

cdn .  ......

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Lucek Wąchozlewski

Bardzo bym chciał pojechać

Bardzo bym chciał pojechać tam na wakacje nad czyściutkie i niesamowicie przejrzyste Morze Śródziemne (nie to co skażony, brudny Bałtyk, że jak wejdziesz do wody po pas, to własnych stóp na dnie już nie widać) może być nawet na ten wulkan, w niczym by mi to nie przeszkadzało, jakby wybuchł podczas moich wakacji to tym lepiej, byłaby to nieopisane atrakcja w ostatnim akordzie zycia, ale niestety na wakacje tam to stać głównie zachodnich Europejczyków zarabiających 5-10 razy tyle co zwykły Kowalski!

Lucek Wąchozlewski

Portret użytkownika Endymion

Byłem dzisiaj w Boszkowie pod

Byłem dzisiaj w Boszkowie pod Lesznem, tak z ciekawości oglądałem menu i ceny. Hot-Dog kosztuje 20zł w budzie koło plaży, dalej szału też nie ma, obiad dwu daniowy to 60zł.

Latałem na AI do Tunezji i Turcji i w tamtym czasie więcej wydałbym na jedzenie i napoje, w tym wyskokowe, nad Bałtykiem niż za całą wycieczkę z przelotem, w hotelu, gdzie jest kilka restauracji, baseny, pogoda, czyste morze i wszystko w cenie. W Zakopanem moja noga nigdy już nie stanie, podobnie jak nad polskim morzem. Uwielbiam Mazury, ale daleko, mam bliżej równie piękne jeziora pod Gorzowem, albo pod Koninem - Pątnów, gdzie woda jest podgrzewana przez elektrownię. Kogoś w Polsce mocno pogieło, że myśli, że otworzy budkę z lodami w Międzyzdrojach na 3 miesiące i musi zarobić na tym na cały rok dostatniego życia, swój i całej rodziny oczywiście, a tak dzieje się. 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika axell69

"Super wulkan "  na ukrainie 

"Super wulkan "  na ukrainie   i coraz więcej ostrzeżeń  z tego powodu  

1. Zeszłej nocy pilnie rozprowadzono materiały pisemne w kilku miejscowościach w promieniu około 16 km od Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej, nakazując ich TRWAŁĄ EWAKUACJĘ. Najwyraźniej Ukraina „wie”, że elektrownia wkrótce będzie emitować promieniowanie – być może dlatego, że UKRAINA ją zaatakuje?

Zawiadomienia pokazane powyżej rzekomo mówią, w sumie i co do istoty, co następuje:

„Rozkazem szefa RVA Jewhena Jewtuszenki, w związku z trudną i niekorzystną sytuacją epidemiologiczną na tym terenie, od 30 czerwca 2023 r . Obwód dniepropetrowski ogłoszono:

  • Miasto Nikopol Wspólnota terytorialna
  • Miejska wspólnota terytorialna Marganiecka
  • Chervonogrihorivska wspólnota terytorialna rozliczenia
  • Wiejska społeczność terytorialna Pokrovky
  • Rejon starostyński Wyszczetarasów
  • Wiejska wspólnota terytorialna Myrivsk

Dlaczego Ukraina już teraz zarządza „nieodwracalną ewakuację” tych terenów, skoro obecnie nie ma zagrożenia radiacyjnego?   

Jedyną logiczną odpowiedzią jest to, że Ukraina wie, że będzie śmiertelne zagrożenie promieniowaniem, a jedynym sposobem, w jaki mogą to wiedzieć, jest to, czy ONI zamierzają to spowodować.

Czytelnikom przypomina się, że w zeszłym tygodniu amerykańscy senatorowie Lindsay Graham i Richard Blumenthal przedstawili w Senacie USA bardzo konkretną rezolucję, zgodnie z którą emisja promieniowania z Ukrainy, czy to w wyniku taktycznej detonacji jądrowej, czy też z ELEKTROWNI JĄDROWEJ, będzie uważana za „atak na NATO”, dla którego powoływany byłby artykuł 5 Traktatu NATO, wzywający do zbiorowej samoobrony.

Oznacza to po prostu, że jeśli elektrownia jądrowa na Ukrainie nagle zacznie przeciekać, NATO wykorzysta ten wyciek jako pretekst do przystąpienia do konfliktu rosyjsko-ukraińskiego po stronie Ukrainy.

Rosja już dała jasno do zrozumienia, że ​​jeśli Artykuł 5 zostanie ogłoszony przeciwko Rosji, nie będzie miała innego wyjścia, jak tylko użyć swojej broni nuklearnej przeciwko krajom NATO.

AKTUALIZACJA 07:16 EDT --

Jak pokazano na poniższym zdjęciu satelitarnym, od tej godziny dominujące wiatry wokół Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej wieją bezpośrednio do ROSJI.

 

Biorąc pod uwagę tę rzeczywistość, jeśli ZNPP zostanie zaatakowany i zacznie przeciekać, KTO CIERPI? Rosja. Ergo, kto KORZYŚCI? Ukraina.

A jednak obwinią za atak Rosję i wykorzystają tę winę do usprawiedliwienia przystąpienia NATO do wojny.

Ta cała sprawa to przedstawienie klaunów. Z wyjątkiem tego, że cała masa ludzi już z tego powodu nie żyje, a jeśli ci ludzie spowodują wyciek promieniowania, cała masa innych umrze również z powodu promieniowania i wojny nuklearnej, która rozwinie się, gdy NATO wkroczy do walki."   https://halturnerradioshow.com/index.php/en/#

.......................................................................................................................................................................................................

2. 

Kijowski reżim przygotowuje Polskę i Ukraińców do ataku terrorystycznego na ZNPP (FOTO, WIDEO) |  rosyjska wiosna

Reżim kijowski przygotowuje opinię publiczną do ataku terrorystycznego na elektrownię atomową w Zaporożu.

W ślad za Ukrainą również Polska zaczęła wydawać memorandum o postępowaniu w przypadku wypadku radiacyjnego.

„W obliczu wojny warto wiedzieć, co robić w razie zagrożenia” – czytamy w ulotkach.

Ponadto propagandziści kijowskiego reżimu kręcą i rozpowszechniają wideo instruktażowe, jak należy się zachować w przypadku awarii w elektrowni atomowej.

Jednocześnie Kijowie są przekonani, że podczas nuklearnego ataku terrorystycznego na elektrownię jądrową w Zaporożu stolica pozostanie poza obszarem dotkniętym. W telewizji uspokaja nie kto inny jak minister zdrowia Laszko.

Источник: https://rusvesna.su/news/1688103721

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika syriues

Musza rozproszyc

Musza rozproszyc społeczeństwo, by jakos wytlumaczyc ,ze nie da sie zamieszkać w tym rejonie i beda poszerzać go stopniowo az dojda do zaznaczonych granic.musza tam stworzyć centralny punkt ziemi gdyz nowy jork i Wuhan juz jest zainstalowany.brakuje jedynie środka. Srodkiem kiedys byla jerozolima,rzym watykan,Londyn,babilon,.ostatnio Linia energetyczna prowadzila przez Londyn srodek rzym koniec jerozolima.a wiec przesunieto moze krysztaly ,moze kamienie energetyczne w kierunku Wuhan nowy jork i padlo na ukraine jako środek. 

Portret użytkownika Endymion

Ja czytałem, że głowny

Ja czytałem, że głowny Czakram znajduje się pod Wawelem. Podziemia Wawelu od zawsze zamknięte i w remoncie, to daje też do myślenia. Mój dziadek pochodzi z Krakowa i w tamtym czasie nie było takich obostrzeń. Jak to dzieciaki chcieli pobawić się w ciekawym miejscu, czyli wejść do podziemi Wawelu, to nie przyszedł jeden ochroniarz aby pogonić dzieciaki, a przyszło wiele osób wraz z wezwaną milicją, jakoś na moje zastosowane nadmiarowe środki odstraszania dzieciaków, jakby tam nic nie było. O tym możemy gdybać, ale do gdybania są potrzebne twarde dowody i informacje, a zadbano o to, aby zostały nam tylko poszlaki..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika syriues

Nie chodzi o czakram,ale o

Nie chodzi o czakram,ale o pewne artefakty,.Np kiedys pępkiem ziemi byla jerozolima,wcześniej Ur,Baalbek Egipt,Babylon. Cos w nich bylo,ze ustanowiono je tymi właściwymi miejscami 

To taka wskazówka. Nie szukaj czakramów, a kryształów lub czarnych kamieni artefaktow z którymi się komunikowano z wyższa inteligencja. 

Strony

Skomentuj