Supertajfun Haiyan uderzył w Filipiny

Kategorie: 

Supertajfun Haiyan

Jak donosiliśmy już jakiś czas temu tegoroczny sezon huraganów na Atlantyku był wyjątkowo spokojny, ale zupełnie odwrotnie wygląda sytuacja na Pacyfiku. Powstaje tam jeden tajfun za drugim, a mieszkańcy Filipin zmagali się już z 24 takimi żywiołami. Dzisiaj w archipelag uderzył następny potężny cyklon zwany Haiyan.

 

Tradycyjnie już w wyniku uderzenia tajfunu wstrzymano pracę urzędów, szkół czy sklepów. Wojsko jest w stanie gotowości. Niektóre z jednostek pomagają w trwających właśnie masowych ewakuacjach ludności. W sumie z domów uciekło ponad 100 tysięcy osób.

Meteorolodzy twierdzą, że należy się spodziewać silnego deszczu i wiatru w porywach do 312 km/h. Trasa przejścia tajfunu jest ciągle uaktualniana, ale prawie na pewno dotrze do wysp Cebu i Bohol. Na szczęście nie ma dużych szans na to, aby zagroził stolicy Filipin, Manili zamieszkałej przez prawie półtora miliona mieszkańców.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj