Superkomórka burzowa wywołała gradobicia i trąby powietrzne na Lubelszczyźnie

Kategorie: 

Źródło: IMGW

Znad Słowacji na Lubelszczyznę nadciągnęła bardzo niebezpieczna superkomórka burzowa - mezocyklon. Wywołała ona gradobicie z gradzinami o średnicy do 8cm. Dodatkowo wystąpiły ulewne opady deszczu, któremu towarzyszył huraganowy wiatr. Wiadomo również o przynajmniej dwóch tornadach, które powstały podczas tej ekstremalnej pogody.

 

Według lubelskich łowców burz dwie trąby powietrze zeszły w rejonie Kraśnika oraz Bychawy. W okolicy nie ma praktycznie domu, który nie został dotknięty skutkami nawałnic. Zniszczone są tysiące dachów. Gradziny były tak wielkie, że rozbijały ceramiczne dachówki.

Gradobicie uszkodziło również bardzo wiele samochodów, które mają przeważnie powybijane szyby i uszkodzoną karoserię. Nie wiadomo jeszcze do jakich zniszczeń doszło w rolnictwie. Straty na skutek przejścia tej superkomórki burzowej jeszcze trwają, ale już wiadomo, że będą bardzo wysokie. Na szczęście mimo przejścia tak niebezpiecznych zjawisk pogodowych nikt nie ucierpiał.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika kasztan174

Mieliśmy tę burzę nad

Mieliśmy tę burzę nad Sandomierzem o godzinie 17:30. Nawałnica była mocna, grad również się pojawił ale na szczęście nie był tak duży jak ten na zdjeciach i filmach. Miał średnicę około 2cm, sporadycznie trafiały się większe gradziny. Co dla mnie zabawne pewien Pan posiadający w okolicy szereg dział hukowych (niby antygradowych) zaczął ich używać dopiero jak ta burza przeszła w stronę właśnie Kraśnika.

Portret użytkownika FOL

Jak zacznie sie realizacja

Jak zacznie sie realizacja Jedwabnego Szlaku i pokazanie uSS manom fucketa, to dopiero zaczną sie trąby powietrzne i gradobicia śmieżyce w Lipcu i upały w Styczniu. Trzeba zaczać budować instalację zakłucające działąnie HAARP i tyle. Do tego zakazać opyskow

Portret użytkownika eva11

chyba nie myslisz,ze Polska

chyba nie myslisz,ze Polska nagle stala sie taka mocna w pilke ? lub wczesniej udawala slabosc !

tu jest cos rozgrywane i ja mam przeczucie,ze daleko zajdziemy ,

a napewno ma to zwiazek z polityka i juz nawet gwiazdy z usa nas wychwalaj ,kibicuja nam ciekawe z jakies okazji......

Strony

Skomentuj