Sukcesy rosyjskich nalotów dowodzą, że koalicja USA przez rok tylko udawała walkę z Państwem Islamskim

Kategorie: 

Źródło: twitter

Nasze media przez ponad rok opowiadały bajki o rzekomych próbach zwalczania barbarzyńskich islamistów z tak zwanego Państwa Islamskiego przez koalicję międzynarodową składającą się z państw zachodnich. Tygodniowa kampania wojenna armii rosyjskiej obnażyła prawdę. USA nie tylko nie zwalcza ISIS, ale wręcz uzbraja wahabitów, byle tylko odbić alawitów w Syrii zastępując ich reżimem sunnickim.

 

Ród Saudów potrzebuje ekspansji a kontrola nad Syrią jest kluczowa jeśli powstaną plany gazociągów i rurociągów do Europy. Trudno się dziwić, że Rosja nie popiera takiej zmiany na Bliskim Wschodzie. Dla zachowania swoich interesów lepiej blokować konkurencję nawet kosztem zaangażowania w prowadzoną tam wojnę. To oczywiście duże uproszczenie tego co jest celem tej wojny, ale niewątpliwie kontekst ten jest dominujący mimo, że trudno się o tym dowiedzieć zarówno od propagandy zachodniej jak i rosyjskiej.

 

Obecnie należy się spodziewać kolejnych faz tej rosyjskiej "Pustynnej Burzy". Już pojawiają się informacje, że na miejscu  w Syrii operują żołnierze, którzy wcześniej zaprawili się w boju na wschodzie Ukrainy. Słynny watażka "Motorola" pozował nawet w uniformie z syryjską flagą na ramieniu.

Poinformowano również, że podczas walk używane są rosyjskie śmigłowce szturmowe. Kolejną fazą planu zduszenia sunnickich terrorystów jest kampania lądowa. Zresztą nieoficjalnie ona trwa. Wiadomo na przykład, że na miejscu operuje wojsko irańskie. Pojawiły się nawet doniesienia, że podczas ciężkich walk zginął irański generał.

 

Wygląda na to, że postępy operacji przeciwko terrorystom islamskim w Syrii są tak spektakularne, że nie tylko oni sami nie mogą się pozbierać, ale i koalicja sunnicka z USA na czele, pogubiła się zupełnie i straciła inicjatywę. Zbigniew Brzeziński, znany polityk amerykański, publicznie opowiada coś o tym, że Rosjanie bombardują "ich Al-Kaidę" i generalnie widać brak pomysłu jak przeciwdziałać inicjatywie Putina.

Rosjanie zresztą współpracują ramię w ramię z Iranem, który jeszcze niedawno był naczelnym wrogiem USA, ale też z Irakiem, co dla pewnych kręgów w Waszyngtonie było szokiem. Rządzący tym krajem uznali najwyraźniej, że ich wyzwoliciele nie są w stanie pomóc im w pozbyciu się problemu z barbarzyńskim Kalifatem, bo sami go stwarzają. Efektem tego jest zbliżenie na linii Rosja-Irak.

 

Nie można wykluczyć, że rosyjskie bombardowania zaczną się wkrótce również w Iraku. Nieformalnie wiadomo, że kraj ten o to zabiega. Teraz jednak kluczowa jest skuteczna kampania wojenna celem opanowania sytuacji w Syrii i zabezpieczenie tego kraju przed dalszym chaosem wojny domowej. Potem nieuchronne będzie przeniesienie działań wojennych również do nieszczęśliwie "'wyzwolonego" przez Amerykanów Iraku.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Zgagi mozna od tych

Zgagi mozna od tych machinacji dostać, strasznie ciężko strawne.
Poniżej komentarza Kula Lis 62:
"@dron67 12:12:47
Nie mogę ja ani Małżonka na te indywidua cwelebryckie patrzeć, obrzydzenie wzbudzają, pokazując swój prymitywizm."

Portret użytkownika achiles

https://en.wikipedia.org/wiki

https://en.wikipedia.org/wiki/3M-54_Klub
Speed 0.8-2.5-2.9 mach -- Z powyższych danych wynika, że w zasięgu rakiet odpalanych z Morza Kaspijskiego jest chyba nawet chlewik na Wiejskiej….Ergo – w takiej sytuacji nie ma co się przejmować jakimikolwiek instalacjami lokalizowanymi bliżej Polskiej granicy bo to i tak bez znaczenia …..Zaskoczeniem dla NATO jest NIEWYKRYCIE przez "wspaniałe" systemy OPL NATO tych rakiet…Wszędzie to piszą, że cały system OPL NATO idzie do kubła, tą jedną salwą z Morza Kaspijskiego…

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

To o czym mówiełem od dawna.

To o czym mówiełem od dawna. Rosyjskie systemy elektronicznego ogłupiania nie maja sobie równych na całym świecie. Stąd wojan USA z Rosją to samobójstwo USA. Ich drogie i ociężałe "potwory" techniczne sa trupami w starciu z rosyjskim systemem paraliżu elektronicznego.
 USraelska potega to kolos na glinianych nóżkach podparty dodatkowo żydowską Menorą... z żydowskich ekstrementów Smile

Portret użytkownika danekbb

USA samo podstawiło sobie

USA samo podstawiło sobie nogę wspierając terrorystów z ISIS do czego trudno im się przyznać. Była to głupawa krótkowzroczność, gdyż stwierdzić można przy planowaniu tej strategii brak pytanie "jaka sytuacja wyniknie, gdy w grę wkroczy nowa mocna siła". A to, co teraz się stało wraz z wkroczeniem Rosji było bardzo prawdopodobne. Sposób myślenia stategów w USA wykazuje mocne niedociągłości umysłowe. I chyba wiem nawet, dlaczego: to skutek bycia ostatnim łajdakiem, czego skutkiem są zaburzenia umysłowe i psychiczne.

Portret użytkownika achiles

Saakaszwili może stanąć przed

Saakaszwili może stanąć przed sądem w Hadze.
Prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze podjęła decyzję o wszczęciu dochodzenia w sprawie wydarzeń w Osetii Południowej w sierpniu 2008 roku, pisze "Kommiersant".

Według badania materiałów dostarczonych przez stronę rosyjską, zdecydowano, że w czasie konfliktu była seria zbrodni wojennych w związku z którym centralną postacią w śledztwie może być szef Odessy, były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili.

Przed decyzją specjalna komisja zbada dokumenty, które zostaną dostarczone do prokuratorów.

Były zastępca przewodniczącego Komitetu Monitorującego PACE Elene Tevdoradze z Gruzji podkreśliła, że dane zawarte w materiałach, mogą pozwolić na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej za konflikt, w takim przypadku Saakaszwili może grozić od 30 lat pozbawienia wolności do dożywocia.

Portret użytkownika Wlodi

Ciekawe ile musza nawiezc

Ciekawe ile musza nawiezc "gruzu 200" zanim wam spadna rozowe okulary nt spodlonej rosji i ich kundla putlera. Tylko czekam na pierwsze wiesci jak ten nieudsczny narod znowu ucieka pod sztandarem zwycieskiego odwrotu (jak na Ukrainie). Ano... Sankcje cisna, izolacja kluje ambicje, narod co raz bardziej wkur..ony... Los ruskich ustalony! Jeszcze UE zablokuje nordstream2 (mam nadzieje) to putasowi botox splynie.

Portret użytkownika achiles

Czy chociaz jedna osoba

Czy chociaz jedna osoba zadala sobie pytanie dlaczego CNN podaje takie bzdury. CNN dostaje pieniadze od wladz na propagande przciw Rosji Iranowi Syri Chinom itd. 
Czy ktos zadal sobie pytanie dlaczego wszystkie cztery rakiety spadly w Iranie a nie na przyklad w Iraku lub w Syrji - bo by bylo latwo potwierdzic. W Iranie NATO nie moze nic potwierdzic i musi polegac na wypowiedzi wladz Iranu. Oczywiscie dla zachodu Iran tez podobno klamie.
Prawdziwa przyczyna jest ze NATO nie moze sie pogodzic z faktem ze Rosjanie mieli 100% udana operacje o ktorej zachod nie mial pojecia. Ta operacja byla ciosem moralnym dla NATO bo ich rakiety osiagaly cel w Iraku mniej niz 30% i nigdy z taka precyzja jak Rosyjskie.
Dodatkowo NATO rakiety nie sa w stanie latac tak blisko siebie bo nie sa rozpoznawane przez GPS jako odrebne rakiety. NATO moze wyslac jedna rakiete na jeden cel albo wszystkie. Rosjanie wiec udowodnili ze ich rakiety sa lata swietlne bardziej zaawansowane niz rakiety NATO.
NATO sie osmiesza.

Portret użytkownika proxi

Jankesi jak zawsze najpierw

Jankesi jak zawsze najpierw zbroją rebeliantów , a potem ich z wielkim hukiem zwalczają. Tak było przecież w Iraku, Kolumbii, Afganistanie nie mówiac już o krajach afrykańskich. Zbrojenie, przewroty po cichu, a potem huczna walka o demokracje w wydaniu jankeskim czyli biznes, biznes i jeszcze raz biznes a naród i szary człowiek to detale. Tak wygląda nasz najlepszy sojusznik popierany przez naszych "wodzów", a traktyjący nas jak dzikusów nie wpuszczając na swój teren bez zasranych wiz. Mając trochę honoru nie trzeba prosić o ich zniesienie, ale wprowadzić wizy Jankesą to inaczej zaczeli by śpiewać.

Strony

Skomentuj