Sukces irackiej armii w walce o Mosul - wojsko dotarło do mostu na rzece Tygrys

Kategorie: 

Źródło: Iraqi Army/Facebook

Wyzwolenie irackiego Mosulu jest równie wielkim wyzwaniem, co oczyszczenie Aleppo z terrorystów. Syryjscy rebelianci, rzekomo umiarkowani w poglądach, pozostawili po sobie mnóstwo ładunków wybuchowych - pułapki znajdowały się dosłownie na każdym kroku. Podobna sytuacja ma miejsce w Mosulu, które znajduje się pod okupacją tzw. Państwa Islamskiego.

 

Wielka ofensywa, wymierzona w islamistów przebywających w tym wielkim irackim mieście, rozpoczęła się niemal 3 miesiące temu. Irak osiąga kolejne sukcesy, choć początek był bardzo trudny, gdyż ISIS chętnie korzystało z broni chemicznej. Teraz armia rządowa, wspierana przez lotnictwo USA, wkroczyła w głąb miasta. Z najnowszych informacji wynika, że żołnierze dotarli do pierwszego mostu na rzece Tygrys, która dzieli Mosul na część wschodnią i zachodnią.

Mosul jest wielkim miastem. Siły rządowe kontrolują już spore terytoria - ponad 60% wschodniej części miasta. Walki prawdopodobnie będą trwały jeszcze przez kolejne miesiące. Tzw. Państwo Islamskie zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli straci Mosul, to Rakka zostanie ostatnią twierdzą tej organizacji na Bliskim Wschodzie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Pomyślcie sobie biednie

Pomyślcie sobie biednie Polskie dzieci ... przykładowo to jest tak jakby wojsko polskie odbiło z rąk banderowców żydogórd Krakowem zwany wraz z kawałkiem małopolski ... cieszylibyście się? Chała bohaterom? Ciekawe czy żydy zrobili by wam, wam ... znaczy się ''taniemu mięsu armatniemu'' uroczysty przemarsz na Dietla, czy tylko w zamian wystawili by swoje stragany i sprzedali wam gówno w cukrowej polewie? Eeee nie, mowy nie ma. Żartowałem! Nowoczesne żydy wystawiły by budy i stragany z drukarkami drukującymi paszę dla bydła.

Skomentuj