"Sueddeutsche Zeitung": jeśli Polsce i Węgrom się nie podoba, mogą wyjść z Unii Europejskiej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Niemcy i jej VI Rzesza, zwana dla niepoznaki Unią Europejską nie potrafi pogodzić się z możliwością utraty wpływów w Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej, która może wejść w skład konkurencyjnej organizacji zwanej Trójmorzem. Stąd to ujadanie, które trwa od dawna i nie ma końca. Niemcy nie pozwolą na utratę swoich niemieckich landów i w najgorszym przypadku, jeśli zajdzie taka konieczność, mogą wywołać kolejną wojnę.

 

W niemieckich mediach znów słychać krytykę adresowaną do Polski i Węgier. Daniel Brössler pisze na łamach dziennika "Sueddeutsche Zeitung", że największym problemem dla Europy wcale nie jest brak rządu w Niemczech, śmierć ludzi w islamskich zamachach terrorystycznych czy napływ muzułmańskich imigrantów, lecz przyszłość UE - komentator sugeruje, że Polska i Węgry mogą wręcz przyczynić się do rozpadu Unii.

Według autora tego artykułu, polskie i węgierskie władze celowo wyolbrzymiają problem nielegalnej imigracji, aby uśpić czujność społeczeństwa i utrzymać się przy władzy. Tymczasem najazd muzułmanów, inwazja islamu na Europę jest celowo bagatelizowanym faktem. Europa Zachodnia chce narzucić innym krajom swoją wizję świata i grozi tym, którzy nie chcą się do niej dostosować.

 

Niemiecki dziennikarz twierdzi również, że państwa "w połowie praworządne" nie mogą należeć do UE, więc jeśli nam się nie podoba to możemy sobie po prostu odejść. Jednocześnie zaznaczył, że rozwój gospodarczy Polski i Węgier byłby niemożliwy bez udziału Unii Europejskiej. Pamiętajmy jednak jaką wizję świata mieli jej założyciele - trzej włoscy komuniści Altiero Spinelli, Ernesto Rossi i Eugenio Colorni ze swoim Manifestem z Ventotene zapoczątkowali powstanie Unii Europejskiej. Krótko mówiąc byli to zwolennicy powstania jednego superpaństwa europejskiego, które wchłonie poszczególne narody i odbierze im suwerenność i niepodległość. Tak się składa, że coraz częściej mówi się o przekształceniu UE w tzw. Stany Zjednoczone Europy, czy Europejską Unię Federalną. Martin Schulz, przewodniczący Socjaldemokratycznej Partii Niemiec chce, aby nowy twór powstał najpóźniej w 2025 roku. Polska pozostając w tej organizacji może po raz kolejny zniknąć z map świata. Czy tego właśnie chcemy?

Wiele mówi się o europejskiej solidarności, np. w kwestii przyjmowania uchodźców. Z drugiej strony tej solidarności wyraźnie brakuje, jeśli chodzi o projekt niemiecko-rosyjskego gazociągu Nord Stream 2, który ma omijać Polskę, co zagraża naszemu bezpieczeństwu energetycznemu. Jesteśmy traktowani przez Unię Europejską jak ludzie gorszej kategorii, gdyż jesteśmy zalewani produktami gorszej jakości, która posiada podobną lub nawet wyższą cenę niż w Europie Zachodniej - tak zwany rasizm żywnościowy.

 

Przypomnijmy, że z każdego unijnego euro przekazanego Polsce, Niemcy zyskują aż 86 centów. Co więcej, za każde unijne euro, które wpływa do państw Grupy Wyszehradzkiej, Niemcy zarabiają nawet 1,25 euro. Jak to możliwe? Gdy Polska otrzymuje unijne pieniądze, przeważająca większość tych środków wraca do Niemiec, ponieważ korzystamy z tamtejszych usług i towarów. Czyli mówiąc krótko nasz kraj otrzymuje unijne pieniądze i wydaje je głównie w Niemczech. Podsumowując - skąd ten ciągły jazgot i obawy o stan polskiej demokracji u naszego sąsiada? Gdy nie wiadomo o co chodzi, to znaczy, że chodzi o pieniądze.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika EkrudyDref

Och, minister Gabriel (MSZ

Och, minister Gabriel (MSZ RFN) przyznal już, że Niemcy to największy beneficjent w UE. A w mieście Łodzi prawie święto z okazji otwarcia kolejnego sklepu niemieckiego Aldi i budowy niemieckiego zakładu-montowni Miele, któremu miasto Łódź i gmina Ksawerów budują drogi dojazdowe do SSE (czyli do strefy, która pozwala zwolnić Niemców od płacenia części podatków).

--------
Howgh!

Portret użytkownika TAL-BAU-SYSTEM  (Wymiana pogladow a nie slowne przepychanki)

Polska gówła w depno i srak

Polska gówła w depno i srak jej naptał! Nigdy nie wyjdzie z uni, pozostanie niewolnikiem...

Polska wierzy w usa ktore itak nigdy nie pomoze,odrzuca Rosje i ma do wyboru pozostac w ue jako sklaw, albo probowac wyjsc i wtedy  mamy na 100% wojenke rozbior Niemiecko - Rosyjski bo dzisiaj koniem i szabelka nie powojujesz....

Portret użytkownika Rozsądny

Z miłą chęcią wyszedł bym z

Z miłą chęcią wyszedł bym z Unii.

Ani z Ruskiem ani z Niemcem nie było Nam NIGDY dobrze.

Pewnie dlatego, że przez lata Nas  okłamywali , napadali i okradali.

Więc połączmy sily z Państwami Trójmorza i grupą Wyszechradzką i dajmy sobie spokój z UE.

Portret użytkownika Teodora

Ale państwa na które chcesz

Ale państwa na które chcesz liczyć sympatyzują z Rosją i pragną też zachować dobre stosunki z Niemcami.Na własne uszy słyszałam,jak Orban na TVP.INFO stwierdził,że zgadza się z polskim rządem tylko w sprawie uchodźców a co do naszych sąsiadów Rosjan i Niemców ma zupełnie inny pogląd.

Portret użytkownika BogusławWł

Przecież nikt Niemiec nie

Przecież nikt Niemiec nie trzyma na siłe w UE. jak im sie nie podoba pluralizm będacy podstawa demokracji, to niech sobie wychdzą. Natomiast dyktatorskie zapędy Niemiec do dyrygowanie innymi krajami to otwarte łamanie praworządności i za to wobec Niemiec powinien być uruchomiony art.7 i surowe kary.

Portret użytkownika Max 1983

Tego własnie nie rozumiem.Ci

Tego własnie nie rozumiem.Ci wszyscy tak nienawidzący Unii z jakis powodów chcieli tam być?Może dlatego ,że zbyt różowo nie było i chcieliśmy by nam się żyło lepiej?Nie wiem czy się żyje lepiej ,każdy ma swój prywatny rachunek ,ale każdego namawiam by się zastanowił ,czy lepiej mu się żyło przed wejściem do Unii czy teraz(mam na myśli sytuację finansowa np, na co kogo stac itp.Tylko prosze jak ktoś przegrał chatę w karty ,to niech za to Unii nie wini)

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Akamai

Ten pozorny dobrobyt

Ten pozorny dobrobyt zbudowany jest na lichwie.

Na koniec 2016 roku kredyty miało 15 milionów Polaków na łączną kwotę 576 miliardów złotych. Kwota ta wystarczyłaby na wybudowanie 10 elektrowni atomowych. 

Polacy mają spore problemy ze spłatą swoich zobowiązań. Ok.1.8 mln Polaków ma problem ze spłatą 3 mln pożyczek wartości 25 miliardów złotych. Na razie...

Bo to dopiero początek holocaustu ekonomicznego narodu polskiego..

Czy wcześniej żyło się lepiej ? Nie wiem.

Ale przynajmniej nikt się przez długi nie wieszał.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Max 1983

Hm nie neguję ,że wielu ludzi

Hm nie neguję ,że wielu ludzi przeżyło osobiste dramaty ,nie poradizli sobie zachodzącymi zmianami ,popelnili błędy i strasznie skończyli.Tylko ,że jak ktoś dokonal samospalenia ,bo mu się niepodoba co zrobiła obecna wladza to się śmiejecie ,że debil ,jak ktoś się powiesił za Tuska to wina Tuska.Mam wrażenie ,że słowo obiektywizm przestało już u was istnieć.Ułożyliście sobie swoja wizję świata i koniec.Ja tez jestem troszkę rozczarowany ,chocby ostatnio chciałem kupić coś z działu elektroniki(dokładnie kosole jako prezent)i szlak mnie mało nie trafił ,że na przecenach w Niemczech rzecz kosztowała 600 złoty(oczywiście po przeliczeniu z euro)a w Polsce 1200!!!!! Jak to możliwe ,że ludzie zarabiający kilka razy więcej jak my moga kupować (przynajmniej w okresie przecen, ktore u nich są faktem a u nas kpiną)taniej???Tylko wy już dochodzicie do absurdu ,bo zapewne nawet fakt że jest zima, a nie ma śniegu jest winą Unii?Przed wejsciem do Unii była lepsza pogoda ,nie było przestępstw ,przemocy ,głodu bezdomnych ,nikt się nie wieszał ,nikt z mostu nie skakał.....to czemu po otwarciu granic tyle ludu z tego raju na ziemi wiało ,że aż się kurzyło??

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Strony

Skomentuj