Substancja wyizolowana z konopi zmniejsza napady padaczkowe

Kategorie: 

Źródło: tg

Kannabidiol, jeden z kannabinoidów w marihuanie, okazał się skuteczny w łagodzeniu napadów padaczkowych. W nowym artykule amerykańscy naukowcy szczegółowo opisali molekularny mechanizm jego działania. Wyniki pomogą w opracowaniu nowych leków nie tylko na padaczkę, ale także na inne choroby, takie jak autyzm czy schizofrenia.

 

 

Naukowcy z Grossman School of Medicine na Uniwersytecie Nowojorskim (USA) opisali nieznany wcześniej mechanizm molekularny, dzięki któremu jedna z substancji czynnych marihuany, kannabidiol, zmniejsza napady padaczkowe w wielu postaciach padaczki dziecięcej opornych na inne metody leczenia.

 

Okazało się, że kannabidiol blokuje sygnał przekazywany przez cząsteczkę lizofosfatydyloinozytolu (LPI). Zwykle LPI wzmacnia sygnały neuronalne, ale w chorym mózgu może przyczyniać się do napadów padaczkowych.

 

Wyniki badań zostały opublikowane w czasopiśmie Neuron.

 

Autorzy pracy po raz pierwszy wykazali, że LPI nie tylko wzmacnia sygnały neuronów w hipokampie, ale także osłabia mechanizmy przeciwdziałania napadom. Ponadto naukowcy opisali, w jaki sposób kannabidiol pomaga w napadach padaczkowych i równoważy sygnały pobudzające i hamujące mózgu jako całości. Nierównowagi w tych sygnałach można zaobserwować w autyzmie i schizofrenii, więc wyniki pracy mogą być jeszcze szerzej wykorzystane.

 

Impulsy elektryczne przemieszczają się wzdłuż błon komórek nerwowych do synaps - styków między neuronami. Gdy impuls dotrze do synapsy, powoduje uwolnienie neuroprzekaźników do przestrzeni między neuronami, które działają na drugi neuron, co prowadzi do jego pobudzenia (do dalszej transmisji sygnału) lub odwrotnie, czyli do zahamowania. Równowaga między tymi procesami jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania mózgu.

 

LPI wiąże się z białkiem GPR55 na powierzchni neuronów, co indukuje komórki nerwowe do uwalniania glutaminianu, głównego neuroprzekaźnika pobudzającego w naszym układzie nerwowym, do szczelin synaptycznych. Ponadto, gdy LPI wiąże się z GPR55 na neuronie po drugiej stronie synapsy, zmniejsza hamowanie. Razem tworzy to dwukierunkowy mechanizm zwiększonej pobudliwości, który obserwuje się w napadach padaczkowych.

 

W eksperymentach myszy laboratoryjne bez GPR55, a także te, którym podano kannabidiol pochodzenia roślinnego przed bodźcami wywołującymi drgawki, rzadziej miały drgawki.

 

Autorzy sugerują, że kannabidiol zablokował „pętlę pozytywnego sprzężenia zwrotnego”, w której napady zwiększają sygnalizację między LPI i GPR55, a to z kolei zwiększa napady. To „błędne koło” może wyjaśniać występowanie nawracających napadów padaczkowych.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Nomen - Omen

Wojny Narkotykowe -

Wojny Narkotykowe - Śmiertelnie zatrute narkotyki w sprzedaży. Jaki może być skutek znalezienia się takich narkotyków na "rynku" ... oprócz przypadków śmiertelnych po ich zażyciu? Czy może jest to sposób na "podważenie" wiarygodności "konkurenji" - Czy może sposób na "podbicie" ceny "towaru z pewnego źródła" - Wojny Narkotykowe...(?) Argentyńscy eksperci znaleźli w popularnym narkotyku Karfentanyl — opiat obecny w leku do usypiania słoni. Syntetyczna substancja jest 10 000 razy silniejsza niż morfina, a jego stosowanie u ludzi jest zabronione. Obecność Karfentanilu na nielegalnym rynku narkotykowym w Argentynie jest bezprecedensowa. Obchodzenie się z tym syntetycznym lekiem jest tak niebezpieczne, że nawet kontakt ze skórą może spowodować śmierć przez wchłonięcie.

"Zabójcza kokaina w Argentynie. Przez Karfentanyl zginęły już 24 osoby" - (Artykuł z dnia 11-02-2022)

https://www.google.de/amp/s/wiadomosci.wp.pl/zabojcza-kokaina-w-argentynie-przez-karfentanyl-zginely-juz-24-osoby-6736201993411360a%3famp=1?espv=1

===

Portret użytkownika Kwazar

Po co, cokolwiek izolować ?

Po co, cokolwiek izolować ? Musimy mieć dostęp do całości konopii leku ! Czyli się od razu wyleczysz  ( a także każdy inny który tego chce) a Świat, po zjaraniu, staje się o niebo lepszym ! Jest pełen uśmiechniętych pacyfistów POKOJU ! Tam niema podwójnego dna ! Wierzcie mi, że KONOPIE to dopiero początek drogi do OBJAWIENIA bram WSZECHŚWIATA,

Portret użytkownika spokoluz

Jeden z niewielu rzeczowych

Jeden z niewielu rzeczowych artykułów , któy wyjaśnia może nie dokońca jeszcze jak działa kannabidiol  . O tym , że tak działa to wiedzieli już starożytni ale ........ na rzecz biznesbigfarmy uprawa konopii siewnej jest pod ścisłą kontrolą.

Konopie jest łatwe w uprawie i przynosi duże plony i może być wykorzystane jako zeroemisyjne ( spalone jako pellet absorbuje co2 rosnąc w następnym roku ) żródło energii. Włókna konopii można wykorzystać na 1000-ce sposobów tak jak drewno od papieru do ....... .

Zbudowano nawet samochód z włókien konopii , który był nie tylko odporny na korozję ale lżejszy i wytrzymalszy niż gruba blacharka stosowana kiedyś w produkcji pojazdów. https://cannabisnews.pl/samochod-z-konopi-forda/

Blacharka pojazdów też może być odporna na korozję czy silniki bardzo mało awaryjne ale producentom się to nie opłaca aby pojazd był długowieczny - bo opłacałoby się to użytkownikom - raz zakupić i użytkować długo ( jakie byłoby to proekologiczne i zbieżne z redukcją co2 - trzeba ten pomysł podrzucić ekoterrorystom )

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Medium

Po takiej dawce smug

Po takiej dawce smug chemicznych, to nie ma co się dziwić, że ludzie są narażeni na zmiany w płucach. Prawdziwego raka płuc wywołują jednak promieniotwórcze cząstki radioaktywnego plutonu.

Zobacz sobie koniecznie ten film na temat raka: https://www.bitchute.com/video/J5Nt8P3iwoA3/

Onkologia ze swoimi sposobami terapii to inna sfera medycyny, poza "pandemią", gdzie dzieje się ludobójstwo.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

No i widzisz wśród jakich

No i widzisz wśród jakich mitów przyszło nam żyć?

Otóż palenie nie powoduje raka płuc, a wręcz przed nim chroni.

Możesz pójść na najbliższy oddział pulmonologii, wziąć do ręki karty pacjentów i po prostu policzyć ilu jest pacjentów z rakiem płuc, i ilu z nich pali. Wynik: 75% pacjentów z nowotworem płuc to niepalący, a tylko 25 % pacjentów z rakiem płuc pali. To przy zwykłym rozkładzie 50%/50% miałbyś po równo palaczy i niepalaczy. A w/g mitu to 75% czy nawet więcej, to powinni być palacze prawda? Więc jeżeli ich jest statystycznie mniej, w takim  razie palenie chroni. Zresztą miałeś przykład w trakcie sramdemii, że palacze są10-cio krotnie mniej narażeni na zarażenie niż niepalący. A to z powodu wytrenowania układu oczyszczania i obrony, oraz grubości warstwy śluzu w płucach. Natomiast bezpośrednią przyczyną wszystkich nowotworów jest niedotlenienie i zakwaszenie organizmu. I na takim oddziale płucnym, czy innym "nowotworowym" nie znajdziesz żadnego wegetarianina, bo ich Ph krwi wynosi 8 i żaden nowotwór w środowisku zasadowym się nie rozwinie. Natlenianie organizmu jest bardzo proste. Po kąpieli całe ciało natrzeć 3% wodą utlenioną. Zrób tak, a zobaczysz efekty. I trzeba odstawić czerwone mięso i cukier, bo to silnie zakwasza organizm. Tylko tyle i aż tyle o tzw."Raku".

A wiemy o tym od roku 1923-go, kiedy dr Otto Heinrich Warburg jednoznacznie stwierdził, że: "Rak rośnie w tkankach ubogich w tlen i zakwaszonych", oraz: "Diseases cannot survive in an ALKALAINE BODY". Czyli choroba nie przetrwa w zasadowym środowisku".  Otrzymał za to Nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologi w roku 1931-szym.

A nikt z lekarzy o tym nie słyszał? No tak się interesują stanem wiedzy ogólnym.

Inaczej działają konopie wziewnie, a inaczej w formie olejów. Olej jest bez dodatkowych fajerwerków, tylko powoduje bardzo pozytywne uczucie spokoju. A ja lubię fajerwerki. Efekt leczniczy ten sam.

Ale, ale.. masz przecież odpowiednik: herbata z LIŚCI lipy, a nie kwiatów i też jest git!  *biggrin*

Portret użytkownika Medium

Przepraszam, a czy lekarze

Przepraszam, a czy lekarze wciskając ludziom statyny czy środki na nadciśnienie, albo np. leki na depresję czy p/lękowe, czy oni w nałogi nie wciągają? Więcej! Jeden z drugim na siłę po zmierzeniu ciśnienia wpychaja tabletkę nie biorąc żadnej, jak dawniej, poprawki na wiek badanego.

Przy większym ciśnieniu człowiek robi się mocarzem, może więcej, tylko oni wolą narkomanów niż mocarzy.

No i jeszcze o ziołach. Jest takie ziółko, które dopuszczono do obrotu, ale z alkoholem, a ten jest największym narkotykiem i najwiecej robi spustoszenia.

Jak się nazywa ten alkohol, może wiesz? Jakie zioła, poprzez swoje skuteczne p/pasożytnicze działanie uznano za zakazane?

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika spokoluz

Ty tak znasz onucowe strony a

Ty tak znasz onucowe strony a ja kiedyś oglądłąem film na tm o mieszance suszonego piołunu , goździka i jeszcze jednego ziółka na odrobaczenie i były tam podane proporcje - ale ...... zapisane na HDD i ..... talerze stanęły. Teraz cokolwiek znajdę to drukuję a jeśli jest to film to spisuję i drukuję a wtedy nawet jak szlag trafi twardziela to papier sobie leży do wglądu.

Jak masz link to poproszę.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Strony

Skomentuj