Stworzono szybki test, który w ciągu sekundy wykrywa koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Naukowcy stworzyli przenośny system szybkiego testu, który może wykryć ślady nowego typu koronawirusa w próbkach biopłynów pacjenta w mniej niż sekundę. Artykuł opisujący rozwój został opublikowany przez Journal of Vacuum Science & Technology B.

 

W ostatnich miesiącach eksperci stworzyli kilka wersji systemów testowych, które określają ślady obecności wirusa SARS-CoV-2 w próbkach krwi lub wydzielinach pacjentów. Z reguły opierają się one albo na wykryciu skrawków RNA czynnika wywołującego chorobę COVID-19 za pomocą reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR) i jej analogów, albo na wykryciu przeciwciał przeciwko koronawirusowi.

 

Nowy system rozwiąże problem powolnego przetwarzania wyników badań na koronawirusa. Ponadto technologia ta można zostać wykorzystana do tworzenia niedrogich szybkich testów na inne choroby poprzez zmianę zestawu przeciwciał dołączonych do jednej z elektrod na paskach testowych. Z reguły przeprowadzenie takiej analizy zajmuje dużo czasu, od 30 minut do kilku godzin, co zmusza naukowców do poszukiwania nowych, szybszych sposobów diagnozowania zakażenia koronawirusem. 

 

 

 

Ponadto naukowcy opracowują zasadniczo różne systemy testowe, które określają ślady obecności SARS-CoV-2 na inne sposoby. W szczególności w kwietniu 2020 r. amerykańscy biolodzy molekularni dostosowali do tych celów edytor genomowy CRISPR / Cas12, tworząc na jego podstawie test, który nie daje fałszywie dodatnich wyników podczas badania próbek biopłynów.

 

Amerykańscy i chińscy biolodzy molekularni opracowali inny podobny system diagnostyczny, zapożyczając technikę, która jest dziś szeroko stosowana w chemii i fizyce, aby ujawnić skład chemiczny cieczy i rozpoznać złożone cząsteczki organiczne.

 

Faktem jest, że na początku tego wieku fizycy zauważyli, że zachowanie niektórych typów tranzystorów polowych, składających się ze związków glinu, galu i azotu, zmienia się dramatycznie, gdy na ich elektrodach pojawiają się różnego rodzaju zanieczyszczenia. Z jednej strony komplikuje to proces ich wytwarzania, z drugiej pozwala na wykorzystanie ich jako nadczułych czujników różnych cząsteczek.

 

Kierując się podobnymi rozważaniami naukowcy stworzyli rodzaj analogu pasków testowych jak dla diabetyków, wewnątrz których zbudowali zestaw mikrokanalików i elektrod. Jedna z tych elektrod była pokryta zestawem przeciwciał zdolnych do wiązania różnych białek otoczki koronawirusa.

 

Późniejsze eksperymenty z próbkami czystej i zanieczyszczonej śliny wykazały, że reakcje między cząsteczkami wirusa i przeciwciałami doprowadziły do ​​bardzo dramatycznych zmian w natężeniu prądu, przez który przechodzi tranzystor. Dzięki temu można znaleźć ślady SARS-CoV-2 w płynie biologicznym w mniej niż sekundę, nawet jeśli w ślinie znajduje się niezwykle mała liczba cząstek koronawirusa.

 

Naukowcy mają nadzieję, że stworzony przez nich system zacznie być wykorzystywany do diagnozowania COVID-19 w nadchodzących tygodniach i miesiącach, a w dłuższej perspektywie będzie również wykorzystywany do monitorowania rozprzestrzeniania się innych chorób zakaźnych.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Henryk

Przed chwilą pisałem o

Przed chwilą pisałem o potrzebie zachowania zimnej krwi i nie poddawaniu sie emocjom. Uwazam ze na dłuższą metę właśnie taki przekaz jest potrzebny (bo skuteczny). Słuchałem dokładnie i to kilka razy obszernego wywiadu udzielonego przez biologa zajmujacego się tzw sekwencjonowaniem ogólnie patogenów (w tym -wirusów). Moje wnioski : a. jedynie specjaliści od biologii molekularnej mają coć naprawdę ciekawego w swym przekazie.b. Lekarze  maja pojęcie bliskie zera o świecie wirusów i powinni zamilknąć lub jedynie cytować. W wywiadzie padła opinia : wirusa SARScov2 nie ma ! I poprawka : własciwie nie wiemy czy  jest bo widac go jedynie z uzyciem technik specjalnych (fluorescencja) a jedyne co w miarę pewne to badanie  sekwencji DNA i dopasowywanie jej do istniejacych juz wzorców. (wyizolowano ok 2000 wirusów). Ale w praktyce typ wirusa jako patogenu (w teście) nigdy nie jest potwierdzany (za drogo) czyli operujemy tezą robocza : wirus SARScov być może jest (nie da sie zaprzeczyć) choc nie daje sie łatwo wyizolować bo sekwencja DNA nie tworzy znanych i powtarzalnych wzorów. Mamy łańcuch: wątpliwy wirus, wątpliwy test , watpliwa szczepionka, niewątpliwa ogólnoświatowa paranoja  ukierunkowana na drobiazgi w celu przygotowania finału jakim będzie zagłada naszej cywilizacji.

Portret użytkownika Demiurg

Skoro mamy tak zaawansowaną

Skoro mamy tak zaawansowaną technologię to poproszę o identyczny test, który w sekundę wykrywa boreliozę.

To proste: sekwencję z sars2 zamianiamy na sekwencję borelii.  Dla niewtajemniczonych: borelioza jest stokroć niebezpieczniejsza od sars2.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Rumcajs

szczerze mówiąc to

szczerze mówiąc to zastanawiam się - kiedy ruszy odstrzeliwanie pachołków zakłamanego systemu? Ile jeszcze musi umrzeć ludzi od tej satanistycznej trutki szczepieniowej?

Zastanawiam się też - kto to będzie tą osobą która zacznie wojnę z tymi mordercami - kto przechyli ten klocek domino że zaczną padać jak muchy te zakłamane pachoły diabelskie. Jedno wiem na pewno - jak już klocki zaczną upadać to upadną wszystkie - wkurw jest u ludzi taki już że nie podarują im tego - nie będzie żadnej litości!

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Portret użytkownika Tańczący z WILKAMI

Oj oj Rumcajsku… a jeśli ze

Oj oj Rumcajsku… a jeśli ze SZCZYpionkami jest znacznie gorzej niż myślisz… to co wtedy… a jeśli nawet jesteś w stanie bez większych oporów tą PRAWDĘ przyjąć na klatę toooo… jak myślisz – czy zwykłe owieczki są w stanie to ogarnąć… i jaka będzie reakcja stada… jak PRAWDA je PIERYdolnie z CAŁĄ MOCĄ ??!! A przecież było nawet przepowiedziane że – gdy „człowieki” poznają i POJMĄ CAŁĄ PRAWDĘ to oszaleją i będą odchodzić od zmysłów!!! Aaaaaa… czy można postradać zmysły nie posiadając ich… i jak można ogarnąć ogrom swego DEBILIZMU nie posiadając ROZUMA… bo to ogłupianie poszło zbyt daleko… przekroczony został PUNKT KRYTYCZNY… ale póki co to „ZABAWA TRWA”… baranki nawet „myślą” że po SZCZYpionkach wszystko wróci do „normy” /debile/… jeszcze tylko pomachają NAM MYŚLĄCYM ODMIEŃCOM swymi FOLKsdojczePASPORTEN czyli CYROGRAFEN ode DEBESTtyji który to jest dla nich przepustką na FIEKUISTE ZATRACENIE… iiiiiiiiiiii… jedyne co pozostanie im to… czekać na transport czyli podwózkę zorganizowaną przez kuglarzy naganiaczy, specóff od pustynnego VOODOO… i ichniego BUKOudawacza ZWODZICIELA ociosanego…!!!   >> https://www.youtube.com/watch?v=-cWRy0QJsRY >> od 4:20 min. >> Bo cały DOWCIP właśnie na tym polega że to baranki /czy tutaj rybki w pasiakach/ same z własnej woli mają wskakiwać w ostatnią podróż ze swym zwyrodniałym ZWABICIELEM… a że ZWABICIEL i ZBAWICIEL brzmi podobnie… ale znaczy zupełnie Kogoś innego… to już baranków nic a nic nie obchodzi!!!

A więc kto do kogo ma SZCZELAĆ… skoro nie jest nawet w stanie pojąć ogromu swego DEBILIZMU… przecież dać baranom broń to największą krzywdę barany potrafią zrobić tylko sobie nawzajem… tak było zawsze!!!

Zamieszczałem to wielokrotnie… ale barany i tak mają wszystko w dupie… więc WZAJEMNIE!!!

* Aaaa… i jeszcze baranki nie zapomnijcie minusików postawić za PRAWDĘ… i nie zapomnijcie do transportu zabrać swych PA$$PORTENpapiren… bo bez "miejscówki" traficie do rzeźni na stojaka!!! 

https://www.youtube.com/watch?v=GF70csMXz_Y

 

 

 

Strony

Skomentuj