Stworzono sztuczną inteligencję porównywalną umysłowo do czterolatka

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy i futuryści od dawna ostrzegają, że ludzkości mogą kiedyś zagrozić maszyny. I wygląda na to, że zaczyna się to ziszczać. Teraz jeszcze sytuacja nie wygląda groźnie i trudno zaakceptować to ryzyko, ale za jakiś czas wszystko może się zmienić.

 

Zespół węgierskich specjalistów od sztucznej inteligencji, oraz badaczy z University of Illinois w Chicago przetestował niedawno system AI o nazwie ConceptNet i przeszedł on pomyślnie przez test na inteligencję uzyskując w nim wynik porównywalny z tym jaki uzyskują 4-letnie dzieci.

 

ConceptNet jest systemem typu open source, tworzonym przez wielu naukowców. Jego zdolności przetestowano za pomocą tak zwanego testu Wechslera, który określa skalę inteligencji dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Za jego pomocą można określić mocne i słabe strony ich myślenia poznawczego.

Sztuczna inteligencja z ConceptNet miała jednak pewne problemy w zakresie poziomu zrozumienia języka mówionego i głównie z tego powodu wyniki nie były tak optymistyczne, jak oczekiwali naukowcy. Badanie wykazało, że poziom reprezentujący ta sztuczna inteligencja jest podobny do tego jaki prezentuje przeciętny czterolatek, a oczekiwano inteligencji dziecka w wieku przynajmniej 5-7 lat.

 

Jeśli obecne postępy w zakresie autonomicznych myślących maszyn wydają się nam pieśnią przyszłości warto zastanowić się nad tym jakie przełomy technologiczne nastąpiły w ciągu ostatniej dekady. Obecnie wystarczy krótki czas aby podwoić zdolności dostępnych dla nas maszyn obliczeniowych. Szybki rozwój technologii informatycznych powoduje, że można go porównać do czegoś w rodzaju odpowiednika biologicznej ewolucji.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Surun

Pszczoły ewoluują i stają się

Pszczoły ewoluują i stają się silniejsze
 W ciągu ostatniej dekady pszczoły, od których zależy 1/3 produkcji żywności, doświadczały gwałtownego tajemniczego zjawiska zwanego masowym ginięciem pszczoły miodnej (Colony Collapse Disorder, CCD). Jedną z przyczyn zanikania kolonii pszczół jest prawdopodobnie inwazja pajęczaka Varroa destruktor, który żywi się krwią pszczelich larw.

W czasopiśmie Nature Communications międzynarodowy zespół naukowców poinformował, że populacja dzikich pszczół w okolicach Ithaca w stanie Nowy Jork jest silna jak nigdy wcześniej. Dzieje się tak pomimo tego, że Varroa destructor atakuje tamtejsze kolonie od połowy lat 90.

Jak mówi profesor Alexander Mikheyev z Okinawa Institute of Science and Technology Graduate University (OIST) - Otrzymały mocny cios, ale się odrodziły. Wydaje się, że populacja rozwinęła genetyczną odporność

Naukowcy z OIST i Cornell University przeprowadzili badania genetyczne pszczół złowionych w 1977 roku i porównali je z pszczołami z roku 2010. Prowadzone badania wykazały, że doszło m.in. do znacznych zmian w obrębie mitochondriów. Jedną z najbardziej interesujących była zmiana w genie związanym z receptorem dopaminowym odpowiedzialnym za kontrolę uczenia awersyjnego. Inne badania wykazują, że receptor ten jest prawdopodobnie odpowiedzialny za iskanie (czyszczenie) się pszczół, podczas którego zwierzęta wynajdują pasożyty i je zjadają. Naukowcy znaleźli również zmiany w genach, które odpowiadają za rozwój. Pasożytnicze pajęczaki żerują na larwach, dlatego naukowcy podejrzewają, że zmiany mają służyć zakłóceniu tego procesu. Zauważono również zmiany fizyczne - dzisiejsze pszczoły są mniejsze i mają inny kształt skrzydeł.
za:http://www.agropogoda.pl/pszczoly-ewoluuja-i-staja-sie-si

Portret użytkownika Waldorfus

Heurystyczny substytut

Heurystyczny substytut materializmu obcych

Pamiętajmy że lewactwo jest tylko ich zmanipulowanym narzędziem; narzędziem przeznaczonym do amputacji w nas, duchowego świata...

Te ich testy nie uwzględniają uzdolnień twórczych (rozumowania kreatywnego), i związanego z nim abstrakcyjnego umysłu. Maszyna nigdy nie nauczy się korelacji potrzeby przetrwania z uczuciami wyższymi. A ponieważ te drugie – szczególnie u Żydów – są albo skarlałe, albo zupełnie nie występują, stąd u nich taki optymizm ku zastąpieniu umysłu duchowego, zaprogramowaną maszyną obliczeniową.

Oto wycinki obrazu mentalnego syjonistów:  
– „(...)Rektorzy i profesorowie uniwersytetu będą specjalnie przygo­towywani zapomocą szczegółowo opracowanych tajnych programów działania, które będą im wpajane i od których nie będą mogli bez­karnie się uchylić. Będą oni nadzwyczaj starannie wyznaczani i w zupełności zależni od rządu.(...)”

– „(...)W krajach uważanych za czołowe puściliśmy w obieg brudną, bezmyślną i obrzydliwą literaturę. Po uznaniu naszej władzy przez krótki czas będziemy dalej popierać przewagę tej literatury, by ona jeszcze bardziej wykazała swój kontrast z naukami wygłaszanemi z naszego wzniosłego stanowiska. Nasi uczeni, którzy byli wycho­wani w celu kierowania «Poganami», będą mieli przemowy, będą ry­sować plany, robić notatki i pisać artykuły, zapomocą których bę­dziemy oddziaływać na umysły ludzkie, skłaniając je do tej wie­dzy i tych pomysłów, które nam będą odpowiadały.(...)”

(Poganin, znaczy tyle co goj; goje to my – nie Żydzi – mój przypis)
–  „(...)Wśród «Pogan» nie znajdziecie ani jednego umysłu, któryby zrozumiał, że poza słowem «postęp» kryje się odstępstwo od prawdy, za wyjątkiem wypadków kiedy pojęcie to odnosi się do wynalazków materjalnych lub naukowych. Bo istnieje tylko jedna prawdziwa na­uka, a w niej niema miejsca na postęp. Postęp, będąc fałszywem po­jęciem, służy do ukrycia prawdy, by nikt prócz nas jej nie znał— nas narodu wybranego przez Boga, który on powołał do strzeżenia prawdy. Gdy osiągniemy władzę, mówcy nasi poruszać będą wielkie zagadnienia, które jątrzyły ludzkość, by nakoniec zaprowadzić ją pod nasze błogosławione panowanie.

Kto wówczas domyśli się, że wszystkie te zagadnienia były przez nas puszczone w ruch zgodnie z planem politycznym, którego przez tyle wieków nikt nie potrafił zrozumieć.(...)”

– źródło cytatów: Protokóły Mędrców Syonu; wydanie z roku 1936

Protokoły spisane były z debat między Żydami, i są one w zasadzie początkiem tego co my dziś nazywamy NWO (Nowym Porządkiem Świata), globalizacją … Najbardziej daje do myślenia to, kiedy powstały protokoły, a było to – jak na politykę – bardzo dawno temu. Prawdopodobnie w roku 1897 zostały wykradzione.

Szanowni państwo: te nie wiadomo jak dawno temu spisane starodruki, powinny być dla nas jak ostrzegawczy drogowskaz, proroctwo… Bo wszystko co w nich jest zawarte, dzieje się teraz… na naszych oczach. A społeczność „Wikipedii”, wypowiada się o nich Następująco: „(…) Znaczna większość historyków w Stanach Zjednoczonych i Europie zgadza się od dawna, że dokument jest fałszywy, a w 1993 roku sąd okręgowy w Moskwie wydał nawet w tej sprawie formalne orzeczenie, stwierdzające, że Protokoły zostały sfabrykowane, oddalając powództwo o oszczerstwo wytoczone przez ultranacjonalistyczną organizację Pamjat, która posługiwała się nimi w swoich antysemickich (magiczne dziś słowo – mój przypis) publikacjach.(…)”
źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Protoko%C5%82y_m%C4%99drc%C3%B3w_Syjonu

Zaprogramowana świadomość – stereotyp: Po naszej Ziemi już od dawna chodzą roboty. Za to my, żeby w to uwierzyć, musimy mieć koniecznie dowód w postaci otoczonego kablami terminatora.
 

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Portret użytkownika Gocha

Nie zwróciłam uwagi na wschód

Nie zwróciłam uwagi na wschód i zachód słońca. Niepokoi mnie pewna anomalia. Od kilku dni od godz. ok. 22.00 na wschodzie daje sie zauważyć dziwną jasność i nie ma zanczenia czy niebo jest zachmurzone czy nie. Wygląda to jak mleczna mgła. Widać to  z dala od miasta.

Portret użytkownika achiles

Z tego dobrobytu obecnego

Z tego dobrobytu obecnego FINAŁ BEDZIE TAKI, że najpierw z ZACHODEM " ZASZALEJĄ " brodacze zdziczeni, tylko po to by po nich " dzieła zniszczenia ", dokonały " inteligentne maszyny ", podobnie jak to było łacząc filmy " MAD MAX I TERMINATORA ". 

Skomentuj