Stworzono sztuczną inteligencję jak z Raportu mniejszości, która będzie przewidywać przestępstwa

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Raport mniejszości, to film na bazie opowiadania Phillipa K. Dicka. Przedstawia się tam świat, w którym specjalna sztuczna inteligencja przewiduje gdzie i kiedy dojdzie do przestępstwa, a potem funkcjonariusze przed jego popełnieniem zatrzymywali przyszłego przestępcę. To co wydawało się tylko wytworem fantazji staje się właśnie faktem.

 

Brytyjska policja postanowiła uruchomić projekt, którego celem jest stworzenie sztucznej inteligencji, która będzie miała za zadanie predykcję na podstawie danych zgromadzonych w rządowych bazach danych. System ten nazywa się NDAS -National Data Analytics Solution.

 

NDAS opiera swoje działanie na informacjach dostępnych w lokalnych i krajowych bazach danych policji. Poinformowano, że NDAS zebrał już ponad terabajt danych z wielu systemów, w tym dane na temat wykroczeń i przestępstw popełnionych w ostatnich latach przez 5 milionów ludzi. 

W sumie system ma obecnie 1400 charakterystyk, które mogą pomóc zidentyfikować tych, którzy mogą potencjalnie planować kolejne przestępstwo. Specjalny algorytm odgaduje skłonność do gwałtownych zachowań i przeprowadza "ocenę ryzyka", co mogło wskazywać na to, że w najbliższej przyszłości dany delikwent może próbować znowu uczynić cos niezgodnego z prawem.

 

Brytyjska policja zastrzega, że nie ma w tej chwili mowy o tym, aby kogokolwiek aresztować przed popełnieniem przestępstwa, jak to było we wspomnianym filmie Raport mniejszości. Policjanci przekonują, że z systemu ze sztuczną inteligencją korzystają tylko wtedy, gdy potrzebują konsultacji przy rozpatrywaniu możliwości rozwoju wypadków.

 

 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika inzynier magister

jak zamontują taką

jak zamontują taką półinteligencję w Polsce to wszyscy prawicowcy będą zagrożeniem ! Własnie reżim PiSowski wyrzucił Cejrowskiego z TVP ! "Krytykowanie Jarosława Kaczyńskiego za obojętność PiS wobec zbrodni aborcji to – zdaniem Wojciecha Cejrowskiego – powód wyrzucenia go z programu Minęła 20.Znamiennym jest, że w dniu pierwszej rocznicy złożenia w Sejmie projektu „Zatrzymaj aborcję” media elektroniczne żyją tematem usunięcia Wojciecha Cejrowskiego z programu w TVP. Od wielu miesięcy pisarz i podróżnik był w czwartki gościem redaktora Michała Rachonia. Sytuacja uległa jednak zmianie – i to w sposób zaskakujący, radykalny i błyskawiczny.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Sammy Jo

Bzdura.Gwałtowność odpowiada

Bzdura.Gwałtowność odpowiada tylko za cześć przestępstw (i pewnie mniejszą część) . Algorytm - jesli jest prawidłowy -  w pierwszej kolejności powinien wskazać managerów, polityków i finansistów. Ale widocznie machloje to nie przestępstwa. Psychopaci często bywają nad wyraz spokojni.  

Portret użytkownika еuklidеs

Poprawny algorytm jest

Poprawny algorytm jest obiektywny, więc sztuczna inteligencja na bank zacznie wskazywać polityków i służby, bo połowa z nich zaangażowana jest w działalność przestępczą.  Wtedy zaczną modyfikować projekt tak, że jako najgroźnieszego przestępcę wyłoni pana Józka, który prowadził rower poboczem po pijaku. Ogólnie, NIC IM Z TEGO NIE WYJDZIE. Są zbyt ciency pod każdym względem. Tylko jakiś Lucyfer, który sprawiałby pozory człowieka nieskazitelnego, mógłby w ten sposób zniewolić ludzkość.

Portret użytkownika Inny

Jeśli piszą o tej technologii

Jeśli piszą o tej technologii teraz, to już od dawna jest stosowana tak jak komputery kwantowe w których istotne jest co lub kogo badają , jeśli badają Ciebie to zacznij obserwować dokładniej świat przyrody na przykład bo jest to nawet wyjątkowo ciekawe zajęcie ;) 

Portret użytkownika Inny

Jeśli nie zmieniasz

Jeśli nie zmieniasz regularnie maila, na dodatek korzystasz ciagle z tego samego numeru telefonu, masz ciagle to samo konto na fb urzywasz messengera, whatsapp itp to wiedza o tobie więcej niż możesz sobie wyobrazić. W sadach kamery nie są po to by robić z tego kryminalne odcinki, nie potrzeba nawet wykrywaczy kłamstw, założę się o flaszkę, ze jedna jest na podczerwień. Jesl8 ktoś korzysta z Siri tłumacza , wysyła swój głos to także dokłada danych do swojego profilu zapisanego gdzieś tam. Jeśli ktoś ma filmy jak się porusza to poruszany był temat z Chin gdzie na podstawie sposobu w jaki chodzisz można ustalić kim jesteś. Jeśli nawet padnie Ci bateria w telefonie i nie masz w niej karty się ale telefon obsługuje wifi to wiedza gdzie jesteś. Jeśli masz jakieś pytania do mnie jak to obejść to - nie pisz do mnie - może metoda Tekli Ci podpowie, ponoć medytował a ten od śnienia i wymyślania lekarstw - jak myślisz ? Mysl pozytywnie Wink

Portret użytkownika Józek sprzedawca bluzek

Admin obejrzyj najpierw film

Admin obejrzyj najpierw film albo przeczytaj książkę, a potem pisz dyrdymały. Przewidywanie przestępstw odbywało się tam na podstawie jasnowidzenia, a nie sztucznej inteligencji. Oto poziom tego portalu. 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Inny

„jako przestępców ludzi z

„jako przestępców ludzi z ONRu i Ruchu Narodowego !” - nie wskaże - jest zaprogramowana by tworzyć stosunek roszczeniowy wśród narodowości polskiej, na rękę wiec w tym programie pozostawione są pewne tematy by ktoś się nie dopatrzył, ze pewna nacja jedzie po bandzie nazywając się wybrańcami Boga - którego ? Nie pytam - przecież wiecie, ze holokaust to ofiara całopalna dla niego. I te polskie dzieciaczki w łódzkim getcie zatłoczone i zagłodzone to tez taka ofiara - wojny ? 

Strony

Skomentuj