Stworzono system operacyjny, który będzie mógł być używany po końcu świata

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Programista Virgil Dupras, zbudował system operacyjny o nazwie Collapse OS, który będzie można uruchomić na komputerze, zmontowanym z różnych części znalezionych w postapokaliptycznym świecie.

 

Czy będzie można korzystać z Internetu po wojnie nuklearnej? Jeśli przeżyjesz, po pierwsze będziesz potrzebował komputera i systemu operacyjnego. Ale uruchomić takie urządzenie, jeśli pod ręką jest tylko kupa złomu? To pytanie zadał sobie programista Virgil Dupras, który stworzył specjalny system operacyjny zdolny do funkcjonowania nawet na dziwnych składakach.

 

Aby było to możliwe opracował specjalny algorytm, który pozwala na tworzenie i uruchamianie systemu operacyjnego o nazwie Collapse OS, który może działać na każdym urządzeniu. To byłby pierwszy krok do szybszego powrotu ludzkości do ery cyfrowej. Wtedy byłoby możliwe nawet korzystanie z Internetu zakładając, że wojnę nuklearną gdzieś przetrwały fragmenty infrastruktury telekomunikacyjnej.

 

Jednak nawet offline komputer z pewnością będzie przydatny w post-apokaliptycznym świecie. Dupres twierdzi, że zbudował Collapse OS do uruchomienia urządzeń opartych na częściach, które podejrzewa, że będą łatwo dostępne dla szabrowników, a zaprogramowany system operacyjny sam się zamontuje i jest samowystarczalny aby łatwiej funkcjonować z prowizorycznymi maszynami.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika nalepka

Już widzę jak ludzie w epoce

Już widzę jak ludzie w epoce postapokaliptycznej będą myśleć tylko o tym jak złożyć sobie komputer... .
- Kot ma płyte główną, bo mam procesor?
-Ja mam ram!
-A ja kalelko ATA!
-MAMO, TATO jestem KURWA GŁODNY/A!!!!
 

Portret użytkownika Illuminat13

4 I otrze Bóg wszelką łzę z

4 I otrze Bóg wszelką łzę z oczu ich, a śmierci daléj nie będzie, ani smętku, ani krzyku, ani boleści więcéj nie będzie, iż pierwsze rzeczy przeminęły. [2]

5 I rzekł który siedział na stolicy: Oto nowe czynię wszystkie rzeczy. I rzekł mi: Napisz, iż te słowa bardzo wierne są i prawdziwe. [3]

6 I rzekł mi: Stało się. Jam jest Alfa i Omega, początek i koniec. Ja pragnącemu dam darmo ze źródła wody żywota. [4]

7 Kto zwycięży, odziedziczy to i będę jemu Bogiem, a on mi będzie synem.

8 Lecz bojaźliwym i niewiernym i obmierzłym i mężobójcom i porubnikom i czarownikom i bałwochwalcom i wszystkim kłamcom, część ich będzie w jeziorze gorejącem ogniem i siarką; co jest śmierć wtóra.

9 I przyszedł jeden z siedmi Aniołów, którzy mieli siedm czasz pełnych siedmią plag ostatecznych, i mówił zemną, mówiąc: Chódź, a okażęć oblubienicę, małżonkę Barankową.

10 I zaniósł mię w duchu na górę wielką i wysoką i okazał mi miasto święte Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga,

11 Mające jasność Bożą: a światłość jego podobna kamieniowi kosztownemu, jako kamieniowi Jaspisowemu, jako kryształ.    Goje katolickie hinduskie itp wierzace w rozne bustwa skoncza w piekle  https://www.youtube.com/watch?v=ajYZ-NRIDec

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika Offline

Od zera do słowa 'bozego'

Od zera do słowa 'bozego' nosiciela
Niezle awansowaleś przez ostatnie miesiące
Czasem sie tak zastanawiam czy tego nie rzucić w cholere i sobie ludzi nie zaczać 'nawracać/nauczac'
Ale to tak jak dziecku tłumaczyć na czym polega teoria wzgledności lub jego własnej śmiertelności.
Każdy z wiekiem sam dorośnie lub nie.

Portret użytkownika Kratos

"Pytanie, po co mi komputera

"Pytanie, po co mi komputera w postapokaliptycznym swiecie?"

Biblioteka Kolego, a co więcej - automatyzacja nasłuchu szerokiego pasma RF, nie tylko wybranych częstotliwości - taki mały światowid.
Taki komputerek ujawni wszelkie aktywne nadajniki w promieniu ~20km lub więcej (szum tła znacznie spadnie zatem zasięgi pewnie będą znacznie lepsze). Ponadto nawet wskaże kierunek oraz aproksymalną odległość, jeśli ogarniasz matematykę i fazowanie anten.

Dostaniesz w bonusie: dekodowanie znanych transmisji cyfrowych (np. karetki w DMR nadają), automatyzacja systemów wczesnego ostrzegania jak by szabrownicy przyszli, odbiór map pogodowych i wiele, wiele więcej.
Eksperymentalna kontrola źródeł energii hand-made (do czasu zbudowania prawilnych regulatorów, co jest czasochłonne i także wymaga energii).
Projektowanie elektroniki urządzeń - od zdalnych ładunków przed zombie, przez ułatwiacze egzystencji, po hakowanie porzuconych sprzętów - zwłaszcza dronów, które mimo iż przypałowe, do rozpoznania są wspaniałe.
Co więcej, zawsze można sobie zbudować drona dalekiego zasięgu i mieć zajebisty patrolowiec, a nie oszukujmy się -
Jedynie pozostaje kwestia źródła energii. A tych jest wiele i w zasięgu każdego zajdacza chleba.

Jak widać, ludzie zapomnieli po co i do czego są komputery Wink
Pryzpominam, że żyjemy w świecie przepełnionym możliwościami! Szkoda, że ludzie od okolic 2000r przestali to dostrzeać - nierozumiem tylko, dlaczego tak nagle.

Portret użytkownika euklides

Zacna idea, jednak myślę, że

Zacna idea, jednak myślę, że w pierwszej kolejności potrzebny będzie Collapse Gun, potem Collapse Food, Collapse Drink, Collapse House, Collapse Car, a gdzieś na końcu tej franczyzy widzę miejsce dla systemu operacyjnego...

Strony

Skomentuj