Stworzono symulację prezentującą jak wyglądałaby Ziemia bez oceanów

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Obecnie prawie 70 procent powierzchni Ziemi jest pokryta przez oceany. Naukowcy zastanawiali się jak wyglądałaby nasza planeta gdyby cała woda zniknęła. Z tego powodu powstała specjalna animacja.

Po wykonaniu symulacji za pomocą zastosowanych modeli cyfrowych, stworzono animację pokazującą jak nasza planeta będzie wyglądać, gdyby nagle zaczęła z niej znikać woda. 

 

Cała wizualizacja trwa zaledwie 51 sekund. W tym czasie widać jednak wyraźnie jak taki proces by postępował. Można też poznać wybrzeża, które są otoczone płytszymi wodami, bo ich linia brzegowa zmienia się najszybciej.

 

Scenariusz utraty wody na Ziemi może się wydawać wydumany i nierealistyczny, ale dokładnie tak stanie się za kilka miliardów lat, gdy Słońce zbliży się do kresu swego istnienia. Stanie się wtedy czerwonym olbrzymem, dokona się ekspansja jego powierzchni skutkująca zmianami klimatu na Ziemi, których konsekwencją będzie właśnie wyparowanie wszystkich oceanów. Będzie to nie tylko koniec Słońca, ale i Układu Słonecznego.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika osa

Co za bzdury... Kiedy

Co za bzdury... Kiedy nadejdzie ten moment, że aż wyparuje cała woda z powierzchni, równocześnie będzą z tej samej przyczyny miały miejsce dziesiątki innych zjawisk, które zupełnie zmienią powierzchnię... Taka symulacja jest nic nie wartym marnowaniem czasu i udawaniem nauki... Czyli raczej jakby to wyglądało wtedy gdyby magicznie usunąć całą wodę, a nawet i wtedy brak wody spowodowałby zmiany struktur, więc po prostu jest to kolejna symulacja bez sensu i jakiejkolwiek wartości, raczej coś w rodzaju działalności 'artystycznej' w rodzaju co jakby wyglądało niebo, gdyby umieścić Jowisza zamiast Księżyca... Tyle że co wtedy by się stało łatwo przewidzieć i ten widok z tego typu ilustracji trwałby bardzo krótko... Ale dla dzieci z podstawówki, nie powiem, to może być ciekawe... By pokazać ukształtowanie powierzchni... Gratulacje, samograj w produkcji artykułów...

Portret użytkownika SurvivorMan

Żadna bzdura... To nie jest

Żadna bzdura... To nie jest symulacja tego co by się stało z Ziemią i życiem na niej gdyby wyparowała cała woda z oceanów, tylko symulacja jak by wyglądała Ziemia bez oceanów.
Nie czujesz różnicy?
Chodzi tylko i wyłącznie o pokazanie ukształtowania całej powierzchni Ziemi, bo standardowo widzimy jedynie 29% jej powierzchni... Reszta jest zalana wodą.
I tyle... Nic więcej! Żadnych dziesiątków zjawisk i konsekwencji wyparowania wody.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika kayomki

śmieszne, żeby przygotować

śmieszne, żeby przygotować symulację trwającą noemal minutę i pominąć wyjałowienie ziemi w związku z utratą obiegu wody w przyrodzie. Lodowiec i rzeki bez oceanów w takim przypadku nie mają racji bytu. A jeśli nie ma rzek to roślinność też umiera.

Portret użytkownika Kwazar

"Stworzono symulację

"Stworzono symulację prezentującą jak wyglądałaby Ziemia bez oceanów" Fajnie ale po co ? Ziemia bez oceanów wcale by tak nie wyglądała.Tektonika i te...inne naciski albo ich brak.

Portret użytkownika posppolity

Sławia Przodkom !!! wreszcie

Sławia Przodkom !!! wreszcie napisaliście od Lechickiej Arystokracji !!!! dla przypomnienia głownym założeniem w państwach nie-eskimoskich było wybicie arystokracji i na to miejsce powsadzać własnych ludzi. dlatego dziś rządzi człek o nazwisku KALKSTEIN pochodzący z ODESSY a nasza Arystokracja jest tylko kojażona tylko i wyłacznie z "TARGOWICĄ" a czym się zajmował w tym czasie PONIATOWSKI ?????? i co robiła SZLACHTA pod nazwą KONFEDERATÓW Barskich. otóż SZLACHTA POLSKA zawszwe stała po stronie KORONY i była ANTY ROZBIOROM - zapamiętajcie to KONFEDERACI walczyli o KORONĘ a KRÓL i paru możno-władców dokonało zdrady i staneli po stronie wroga SŁAWIAN tj niemców i watykanu rzymskiego. KATOLICKI KOŚCiół na kościach zbudowany jest odpowiedzialny za zniszczenie KORONY. szLACHTE LECHICKĄ ARYSTOKRACJĘ MORDOWAŁ KOŚCIÓŁ później na ich miesjce powstawiono okupantów typu dzisiejszych KALKSTEINÓW I STOLCMANÓW którzy świetnie mówią po POLSKu a z Rodu Lechickiego się nie wywodzą. Potockiego Przodek Mikołaj wiele napsuł, dziś Karma wraca i Potocki Jan jego Przodek niechaj naprawi to co Mikołaj wywował w 1648. Stefan Potocki jego syn wykazał się wielką walecznością i odwagą. Mikołaj pływał w tym czasie w etanolu napewno ten etanol ktoś mu podawał swoich ludzi miał w Warszawie typu OSOLNICKI. Przodkowie PoLAchy czy wy znacie Wasze dzieje ?? , że wasi PraOjcowie z rzymem wojowali ?? Wy Potomkowie, tak jak na grobie CHROBREGO napisane !!! " KRÓL GOTÓW I WANDALÓW " !!!!  Krew Gotów i Wandalów płynie w naszych żyłach !!! Więc wspierajmy naszych PRZODKÓW a nie podmieńców !!! POTOCKI został wyznaczony z ręki SOKOLNICKIEGO byłego żołnierza AK - CZeść i Chwała BOHATEROM !!!!! Lechici do Boju !!! nie bać się mroku !!!! włócznie pójda w ruch !!! a tarcze pójdą w drzazgi !!! Zjednoczmy się Potokowie LECHICKICH WOJÓW pod jednym Sztandarem !!!! Prawdziwy LACH NIECHAJ RZĄDZI !!!! SŁAWA POTOCKIEGMU I JEGO RODOWI !!!!

Portret użytkownika euklides

Arystokracja to wypaczone

Arystokracja to wypaczone zdradzieckie bubki albo obcy element. Zniewolili ludy, a potem sponsorowali Marksa żeby podtrzymać feudalizm i niewolnictwo co im się świetnie udało. Skąd wzięło się słowo "zaszlachtować"? Ci bandyci i złodzieje szlachtowali lud, który niewolili i obciążali. Ich wydumane mniemanie o sobie.... Ich błękitna krew gnije w ziemi tak jak każda inna, tylko ich czyny będące wynikiem arogancji, pychy, braku empatii, rządzy krwi i chciwości, bardziej śmierdzą od czynów innych istot.

Skomentuj