Stworzono skuteczne lekarstwo zwalczające wszystkie szczepy wirusa Ebola

Kategorie: 

Źródło: Internet

Rewolucyjne lekarstwo na Ebolę jest w zasięgu ręki. Znany wirusolog, dr Thomas Geisbert z Uniwersytetu Teksańskiego w Austin i jego zespół stworzył skuteczne lekarstwo na wszystkie szczepy zabójczego wirusa Ebola.

 

Obecne terapie najczęściej polegają na zastosowaniu jednego leku na każdy szczep wirusa. Lecz dr Geisbert, światowej sławy naukowiec zajmujący się walką z Ebolą powiadomił, że opracował eksperymentalne lekarstwo, które zapewnia skuteczną ochronę przez wirusem.

 

Lek o nazwie MBP134 zawiera dwa koktajle przeciwciał. Podczas eksperymentów na małpach i fretkach wykazano, że nowa terapia chroni przed szczepami Bundibugyo, Sudan i Zaire. Ten ostatni odpowiada za epidemię w zachodniej Afryce w latach 2013-2016 oraz obecnej epidemii w Demokratycznej Republice Konga.

Wystarczyła tylko jedna dawka wspomnianego leku, aby zwierzęta otrzymały kompletną ochronę przed Ebolą. Kolejne badania będą skupiały się na zmniejszeniu dawki, wymaganej dla zapewnienia ochrony przed niebezpiecznym wirusem. Dzięki temu, lek będzie można podać za pośrednictwem ampułkostrzykawki, co znacznie ułatwi walkę z Ebolą. Wyniki badań pojawiły się na łamach czasopisma Cell Host & Microbe.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

A kiedy populacja dobije 9

Kiedy dzięki kolejnym szczepionkom populacja dobije 9 mld - Eretz Srulsrahell ramię w ramię z US'rahell'em w imię obrony demokracji i jej krzewienia w świecie całym wywołają jakąś wojenną epidemię, ta szybko przekształci się w wojenną pandemię, brzemienne w broń wszelaką arsenały - podobnie jak kontynenty - opustoszeją i zostanie nas 200 000...Odbudowę zaczniemy - co oczywiście oczywiste - od dziękczynnego wzniesienia jakiejś słusznej wysokości i kubatury Opacznej Świątynnej... albo i stu, co za różnica, najwyżej więcej czasu i atłasu pójdzie w błoto jak szło i nadal czynem ciągłym idzie dzisiaj, ale przynajmniej siła dziękczynności będzie większa... 

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Skomentuj