Stworzono pierwszą łódź wydrukowaną w drukarce 3D

Kategorie: 

Źródło: Uniwersytet Maine

Druk przestrzenny oferuje niezwykłe możliwości. Współczesne drukarki 3D potrafią tworzyć dowolne przedmioty, broń a nawet domy. Tymczasem naukowcy wydrukowali łódź z pomocą ogromnej drukarki 3D, jednocześnie bijąc aż trzy rekordy Guinessa.

 

10 października, zespół z Centrum Zaawansowanych Konstrukcji i Kompozytów na Uniwersytecie Maine zademonstrował łódź o długości około 7,5 metra i masie ponad 2 220 kg. Wykonano ją w ciągu 72 godzin z pomocą wielkiej drukarki 3D, która potrafi tworzyć dowolne obiekty o maksymalnych wymiarach 30,5 metra długości, 6,7 metra szerokości i 3 metrów wysokości.

Naukowcy za jednym zamachem pobili trzy rekordy Guinessa – za największą na świecie prototypową polimerową drukarkę 3D, największy wydrukowany trójwymiarowo obiekt oraz największą wydrukowaną łódź. Zademonstrowana technologia może znaleźć mnóstwo zastosowań w sektorze wojskowym i cywilnym.

Zespół z Uniwersytetu Maine zaprezentował również specjalne schronienie o długości ponad 3,5 metra, które jest przeznaczone dla sił zbrojnych. Nowa drukarka zajdzie zastosowanie dla armii Stanów Zjednoczonych, która wykorzysta zademonstrowaną technologię do wytwarzania lekkich i wytrzymałych, szybko rozmieszczalnych schronów.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Illuminat13

mozna miec wszystko na tym

mozna miec wszystko na tym swiecie jak tram czy putin wladza zlote kible wyspy samoloty itp Starosci nikt nie przechytrzyl i smierci  19 Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się, i kradną. 20 Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się, i nie kradną. 21 Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje.
22 Światłem ciała jest oko. Jeśli więc twoje oko jest zdrowe, całe twoje ciało będzie w świetle. 23 Lecz jeśli twoje oko jest chore, całe twoje ciało będzie w ciemności. Jeśli więc światło, które jest w tobie, jest ciemnością, jakże wielka to ciemność!
24 5 Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie. https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=249  Ile spokoju ludzie maja ktozy nie pedza za mamona

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Skomentuj