Stworzono pierwszą jadalną baterię

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Włoscy naukowcy z Instytutu Technologii opracowali akumulator składający się wyłącznie z jadalnych składników. Prototyp urządzenia działa pod napięciem 0,65 V i jest w stanie wytrzymać prąd o natężeniu 48 μA przez 12 minut. Wielokrotne cykle ładowania i rozładowania baterii zostały przeprowadzone z powodzeniem.

 

Anoda akumulatora została wykonana z witaminy B2 (ryboflawiny), a katoda z witaminy kwercetyny. Elektrolit został wyprodukowany na bazie wody, a wodorosty nori pełniły rolę separatora. Węgiel aktywny został dodany, aby zwiększyć przewodność elektryczną, natomiast zewnętrzne styki do przesyłania prądu do elektroniki zostały wykonane z wosku pszczelego z dodatkiem złota spożywczego.

 

Wynalazek ten posiada ogromny potencjał zastosowań w dziedzinie medycyny i biotechnologii, ponieważ wszystkie składniki są bezpieczne dla człowieka i mogą być stosowane wewnątrz organizmu. Dodatkowo, taka bateria może służyć jako źródło zasilania dla małych urządzeń, takich jak implanty medyczne czy karty chipowe.

 

Historia baterii sięga roku 1800, kiedy Alessandro Volta stworzył urządzenie składające się z kilku par metalowych płytek oddzielonych warstwami papieru nasączonego roztworem soli. Była to pierwsza bateria elektryczna, która mogła generować prąd stały.

 

Dzisiejsze akumulatory wykorzystują szeroki zakres reakcji chemicznych do wytwarzania energii elektrycznej. Jednak tworzenie baterii na bazie jadalnych komponentów jest nowym kierunkiem i może mieć ogromny potencjał dla przyszłych technologii.

 

Wynalazek ten stanowi ważny krok w rozwoju przyjaznych dla środowiska źródeł energii. Może mieć ogromne znaczenie dla rozwoju medycyny i biotechnologii, a także dla tworzenia urządzeń, które nie zanieczyszczają środowiska.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika KittySlayer

Natura była szybsza o jakieś

Natura była szybsza o jakieś 3.9 miliarda lat tworząc życie na Ziemi, bo każdy organizm żywy to taka mała bateryjka i co oczywiste każdy może zostać zjedzony przez inny organizm.

Przeskoczmy do czasów nam współczesnych człowiek również wydziela waty a te zależą od jego aktywności w stanie spoczynku czyli ulubionego stanu większości ludzkich ameb czyli leżąc na kanapie i oglądając ściekowe media ameba wydziela 40 watów - dla przykładu działający laptop potrzebuje około 25-35, zaś w stanie spoczynku jedynie około 3.

Gdy jednak ameba zacznie być aktywna fizycznie i np. biegać czy pedałując na rowerze to produkuje już i z 300 tych watów.

Dla formalności dodam, że ludzka ameba jest jadalna, przez wszystkich którzy są w stanie amebę upolować w tym i wliczając innych ludzi.

Tak że z naturą tutaj nikt nie wygra.

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Portret użytkownika Kwazar

Jeszcze kolejna ciekawostka.

Jeszcze kolejna ciekawostka. Mówi się że "Rosyjscy żołnierze mają ponoć używać specjalnych „peleryn niewidek”, czyli płaszczy niewykrywalnych w nocy lub o zmroku dla kamer termowizyjnych" Oczywiście Ukry twierdzą że to fejk ale.....Osobiście jestem przkonany, że te pelerynki sa faktem !!! Podstawowa potrzeba pola walki nakazuje, żeby coś takiego właśnie stworzyć i to właśnie stworzono. 

Portret użytkownika Wiktor Wektor

Dwa gwoździe to możesz sobie

Dwa gwoździe to możesz sobie w nos wsadzić - masz już stosowne gniazdko. Bo żeby wytworzyć różnicę potencjału (czyli bateryjkę) to trzeba użyć dwóch różnych metali: cynku i miedzi.. czyli białego i kolorowego.  "bateria z iraku" a co to takiego ? 

Nie wypisuj głupot tylko się dokształć a jak już coś piszesz to kurde chociaż sprawdź czy to ma "ręce i nogi".

Portret użytkownika Kwazar

Kolejna ciekawostka odnośnie

Kolejna ciekawostka odnośnie tematu baterii. Wiecie dlaczego wycofuje się baterie Patriotów z Polski ? Nie dlatego, że nagle musimy się Niemcy bronić Smile i pomijając milczeniem, te głupawe tłumaczenia kurtuazyjnej dyplomacji BZDUR. To przede wszystkim chodzi o obawę, że "polskawi kompletnie już zidiociali urzędnicy" mogą te Ptrioty przechachmęcić Ukro komediantowi !!!! A na to, to nigdy żadnej niemieckiej zgody nie będzie.

Skomentuj