Stworzono metodę bezprzewodowego przesyłania energii na tysiące kilometrów

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Nowozelandzki startup Emrod opracował sposób bezpiecznego bezprzewodowego przesyłania energii na duże odległości, który nie wymaga użycia drutu miedzianego. Jedna z największych firm energetycznych w tym kraju  - Powerco - planuje wdrożyć to w swojej sieci.

 

W tej chwili gotowy jest działający prototyp nowej technologii. Początkowo będzie w stanie przesyłać tylko kilka kilowatów energii, ale rezerwa mocy jest skalowalna. Do zdalnej transmisji energii elektrycznej system wykorzystuje antenę nadawczą, grupę przekaźników i prostownik, który przekształca padające na nią pole elektromagnetyczne na energię prądu stałego. 

 

Spektrum fal stosowanych w tych innowacyjnych generatorach krzyżuje się z częstotliwościami wykorzystywanymi w zastosowaniachj przemysłowych, naukowych, medycznych, a także z tymi częstotliwościami wykorzystywanymi w technologii Wi-Fi oraz Bluetooth. Emrod twierdzi, że ich technologia jest niezależna od warunków atmosferycznych, a zasięg transmisji mocy jest ograniczony tylko przez "widoczność" między każdym przekaźnikiem.

 

Wymiana energii zachodzi między określonymi punktami bez dodatkowego promieniowania wokół głównej wiązki przesyłanej z anteny nadawczej do odbiornika. Specjalny mechanizm zabezpieczający natychmiast zatrzymuje transmisję, gdy tylko wykryje zbliżanie się dowolnego obiektu. Oprócz działającego prototypu, Emrod planuje zbudować kolejny zestaw bezprzewodowy dla elektrowni Powerco, który powinien zostać dostarczony do października 2020 roku. Następnie programiści spędzą kilka miesięcy na badaniach laboratoryjnych, po czym rozpoczną testy terenowe.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spherius

Phi! Śmiem wątpić w wiadomość

Phi! Śmiem wątpić w wiadomość tutaj piszących. Otóż to Andronik Iosifyan w swoich szalonych jak mówiono w jego czasach eksperymentach dał podwaliny teorii na których bazowało kilku tzw Światłych ( od którch min. należał N. Tesla) i stąd zaczął się ich wyścig o dominację ale wiemy jak to wyszło. Teraz wydaje się zaczynają  znów być aktywni.

Portret użytkownika Rudy 102

Tesla już dawno wynalazł

Tesla już dawno wynalazł metodę przesyłania energi elektrycznej bez kabli na duże odległości, i co? Podobnie i tu będzie, że nigdy nie wejdzie to do powszechnego użytku, bo nie da się na tym zarobić, bo jak pobierać opłaty za korzystanie z tego jak obliczyć kto ile energi zużywa? No i co z obecnymi elektrowniami i obecną technologią?Jest wiele różnych wynalazków które mogą zmienić nasze życie, ale pewnie nigdy nie wejdą do powszechnego użytku, przykładowo zderzak Łągiewki, Grafen i metody jego pozyskiwania...

Portret użytkownika inzynier magister

Wygląda na to że będą smażyć

Wygląda na to że będą smażyć więcej mózgów ? Ale jest też wiadomość od Lucyferian szczepionkowych ! Już sięszykują do przymusowego wstrzykiwania trucizny genetycznej satanisty Gatesa !!! bez naszej zgody chcą nam cośwstrzykiwać ! U mnie znajomi mówią że wolą iść do więzienia niż sobie dać coś wstrzyknąć od bafometa !!

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że rząd chce wyposażyć w dodatkowe uprawnienia podmioty prowadzące sklepy, aby „miały prawo nie obsługiwać osób bez maseczek”. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna, co najmniej w rozporządzeniu. Nastąpi to jeszcze w tym miesiącu – poinformował w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną”.
Szumowski odniósł się również do sprawy szczepionki na koronawirusa. Zaznaczył, że pierwszą zaszczepioną grupą będą medycy, potem wszelkie inne służby, np. policja. Priorytetowi są też pacjenci z immunosupresją, onkologiczni, osoby starsze. Pytany, czy te szczepienia będą obowiązkowe, Szumowski powiedział, że „o tym zdecydują eksperci”.

Poniżej widzicie znanych "ekspertów"!!!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj