Stworzono inteligentny dodatek do zwykłej toalety do codziennej analizy stolca

Kategorie: 

Źródło: tg

W trosce o wybuch zespołu jelita drażliwego naukowcy ze Stanów Zjednoczonych opracowali opartą na sztucznej inteligencji technologię Smart Toilet, która będzie codziennie badać biomateriał ludzki i sygnalizować pojawienie się oznak nieprawidłowości. Autorzy obiecują, że nowy system da się zintegrować z każdą toaletą już zainstalowaną w domu.

 

Obecnie zaleca się pacjentowi pobranie próbki kału do analizy przed konsultacją z gastroenterologiem. Oprócz wyników badań bardzo ważna jest dla lekarza informacja o częstotliwości chodzenia do toalety i konsystencji stolca, ale pacjenci nie zawsze mogą o tym pamiętać. Zespół z Duke University postanowił opracować systemowe rozwiązanie tego problemu - technologię opartą na sztucznej inteligencji, którą można zintegrować z rurami kanalizacyjnymi w celu automatycznej „diagnostyki”.

 

„Technologia inteligentnych toalet będzie gromadzić i analizować długoterminowe informacje, które mają kluczowe znaczenie dla dokładnej oceny problemów żołądkowo - jelitowych” - wyjaśniają naukowcy. „Zostanie zainstalowany w rurach toalet i nie będzie wymagał żadnych dodatkowych działań człowieka poza spłukiwaniem”.

 

Już na tym etapie badań dokładność wykrywania śladów krwi na obrazach stolca wynosiła 76%, a ocena konsystencji stolca 85%. Na przykład badania krwi utajonej w kale są obecnie stosowane jako pierwsze narzędzie w przypadku podejrzenia raka jelita grubego.

 

W kolejnej fazie naukowcy planują wprowadzić ocenę biochemiczną, która dostarczy lekarzowi bardzo szczegółowych danych o problemie lub już rozwijającej się chorobie. Ponadto przyda się również do monitorowania stanu pacjenta podczas leczenia.

 

Podobny system oceny próbek kału i moczu został wcześniej przedstawiony przez naukowców ze Stanford. Jeśli chodzi o spersonalizowane podejście, poszli jeszcze dalej i zdołali nauczyć sztucznej inteligencji rozróżniania użytkowników poprzez skanowanie odbytu.

 

Znaczenie rozwoju takich narzędzi diagnostycznych tłumaczy fakt, że na całym świecie, a zwłaszcza w krajach rozwiniętych, obserwuje się stały wzrost częstości występowania zespołu jelita drażliwego i nieswoistych chorób zapalnych jelit, ale pacjenci często przez długi czas ignorują te objawy i nie chodzą do lekarza.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika MlotoWiertara

Ten temat smierdzi ,

Ten temat smierdzi , satanisci nas przyzwyczaja
do wymazow z tylka na covid
do patrzenia we wlasne gowno
do lykania przez modelki gowna szejkow w Dubaju
do sprawdzania gowna na jelito drazliwe przez SI

jakie jeszcze gowno nam wcisna? Moze witanie sie z reka zabezpieczona gownem przed covidem?

Portret użytkownika Demiurg

Ach, tak dostać ten katalog

Ach, tak dostać ten katalog zwieraczy do wglądu :-))))))))   Czego to by się człowiek nie dowiedział o nawykach seksualnych ludzi.

a tak serio: od tego krok do prawa unijnego, by każdy sracz miał czujnik wyłapujący narkotyki. I pukpuk o 6tej rano...

Portret użytkownika Maryjan_66

Ej, jadłem..

Ej, jadłem..

Ale to bardzo dobra informacja - wkońcu na coś pozytecznego zdadzą się superkomputery typu summit czy chińskie xiao - costam. A i jak kryptowaluty siegna dna, to i farmy po nich będzie można przeprogramować na zdalne skanowanie odbytu przez apkę w komórze - wersja outsidde-COMMUNITY i inside-PRO. Pewne środowiska będą wręcz wniebowzięte..

Portret użytkownika keri

Włoskie łazienki w domach

Włoskie łazienki w domach sprzedawanych za 1euro (z dodatkami za natariusza, architekta i karami za ewentualne niezgodności z projektem) nie mają spłuczek, desek sedesowych ani instalacji wodno-kanalizacyjnej. Dojście do takiego sedesu jest niebezpieczne, gdyż może zawalić się podłoga. Wtedy zatwardzenie od razu zamienia się w co innego ROFL

Skomentuj