Stwierdzono, że panele słoneczne zakłócają wojskową komunikację radiową

Kategorie: 

Źródło: tg

Szwedzkie Ministerstwo Obrony, we współpracy z Krajową Radą ds. Bezpieczeństwa Energii Elektrycznej, rozpoczęło badanie wpływu nowych konstrukcji elektrycznych na systemy komunikacyjne. Według Ministerstwa Obrony, według wstępnych danych z pierwszego etapu badań, promieniowanie elektromagnetyczne z elektrowni słonecznych może zakłócać wojskową i cywilną łączność radiową.

 

Wraz ze wzrostem liczby przyjaznych dla środowiska elektrowni słonecznych i rozwojem transportu elektrycznego rośnie liczba obiektów elektrycznych, które służą jako źródła promieniowania elektromagnetycznego. Szwedzkie wojsko postanowiło zbadać wpływ tego promieniowania na systemy łączności radiowej, aby znaleźć sposób na ochronę przed nim. Ponadto wyniki badań można wykorzystać do tworzenia nowych, przyjaznych dla środowiska systemów elektrycznych.

 

W pierwszej fazie badań szwedzkie wojsko zbadało promieniowanie elektromagnetyczne z paneli słonecznych, dróg elektrycznych (z systemami do ładowania pojazdów elektrycznych podczas jazdy) oraz bezprzewodowych stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Naukowcy doszli do wniosku, że systemy te mogą zakłócać wojskową i cywilną komunikację radiową, komunikację lotniczą, sieci komórkowe i telewizję. Ponadto promieniowanie to może zakłócać niezawodne prowadzenie rozpoznania elektronicznego.

 

Szczegóły prac badawczych przeprowadzonych już przez szwedzkie wojsko nie zostały ujawnione. Według szwedzkiego resortu wojskowego wyniki tych badań zostały już przesłane do wszystkich zainteresowanych resortów, z którymi planowane jest opracowanie jednolitych wymagań dotyczących promieniowania elektromagnetycznego nowych układów elektrycznych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika euklides

Naukowcy doszli do wniosku,

Naukowcy doszli do wniosku, że systemy te mogą zakłócać wojskową i cywilną komunikację radiową, komunikację lotniczą, sieci komórkowe i telewizję

Ogłaszam alarm leming 10. Przygotować wszystkie pelikany do rozdziobywania paneli słonecznych.

Portret użytkownika żulo

Zgadza się. Zdemontować. Do

Zgadza się. Zdemontować. Do tej pory wiedzieliśmy że panele POCHŁANIAJĄ promieniowanie (które zamieniają w prąd) ale dzięki Szwedom dowiedzieliśmy się że je wytwarzają. Tak swoją drogą ciekawe co powiedzą na temat Słońca? Emitenta największych zakłóceń? Może jakiś parasol nad Ziemią trza zainstalować?

Skomentuj