Studenci z uczelni technicznej MIT zbudują kapsułę dla kolejki Hyperloop

Kategorie: 

Źródło: MIT

Firma SpaceX wybrała drużynę, która jej zdaniem przedstawiła najlepszy projekt dotyczący budowy kapsuły dla rewolucyjnego transportu Hyperloop. Grupa ta niestety nie pochodzi z Polski - zwycięzcami są studenci z Instytutu Technologicznego w Massachusetts (MIT).

 

Konkurs był organizowany przez koncern SpaceX, należący do Elona Muska który jest pomysłodawcą kolejki Hyperloop. Wzięły w nim udział drużyny z całego świata, w tym także dwie pochodzące z Polski. Chodzi o zespół HyperLodz Team oraz Hyper Poland, która uważa że w naszym kraju również powinna powstać taka technologia. Dzięki niej moglibyśmy przedostać się z Gdańska do Krakowa w 35 minut.

 

Rywalizację ostatecznie wygrali studenci z MIT. Konstrukcja ma ważyć około 250 kilogramów i zostanie wykonana z aluminium, włókna węglowego i poliwęglanów. Będzie także posiadać magnesy neodymowe, które umożliwią lewitację magnetyczną. Kapsuły będą przełączać się na koła w momencie opuszczania lub dojeżdżania do stacji, czyli wtedy gdy wymagane będą niskie prędkości.

 

Jesteśmy zatem o krok bliżej od powstania technologii Hyperloop, lecz minie jeszcze kilka lat zanim pierwsi ludzie zaczną korzystać z tego superszybkiego transportu. Studenci z MIT mają czas do czerwca aby zbudować kapsułę według koncepcji, którą zaprezentowali. Działanie tej konstrukcji będzie analizowane na specjalnym torze testowym. Przypomnijmy, że według wizji Elona Muska transportery będą poruszać się z prędkością 1200 km/h. Hyperloop będzie nie tylko szybki, ale również energooszczędny dzięki wykorzystaniu energii słonecznej.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/studenci-mit-wygrali-konkurs-projekt-kapsuly-hyperloop

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika lipka

Nie oszukujmy się ale tylko w

Nie oszukujmy się ale tylko w Ameryce i Chinach jest możliwe, że powstanie taka kolejka, może jeszcze w Arabii Saudyjskiej bo szejkowie nie wiedzą co z kasą robić, Europa zapędziła się w walkę o demokrację w innych panstwach pod dyktando Ameryki i to ją zniszczy, tak sobie będą walczyć nie widząc, że cofają się w rozwoju, technologicznym.     

Portret użytkownika nnn

"problem to

"problem to rozwiązanie".
jeżeli są między innymi wzięte pod uwagę takie czynniki jak:
manewry poniżej 90 stopni
czynniki zewnętrzne-wszelakie
można dojść do wniosku przykładowo:
przy manewrach poniżej 90 stopni,  Kapsuły będą przełączać się na koła w momencie opuszczania lub dojeżdżania do stacji, czyli wtedy gdy wymagane będą niskie prędkości.
czyli na zakrętach mogło by też odbyć się kołowanie.
Bo wykonanie postej to żaden wyczyn, a jakby wykonać zakręt przy 10 stopniach i poniżej przy 1200km/h to było by sztuką. oczywiście można wykonać pętlę i skręt"prawa fizyki, lub je nagiąć-przy zdrowym rozsądku, w szalonym pomyśle nie zawsze są dobre rozwiązania" wyobraźnia nie zna granic, można tak gadać bez końca.
a czynniki zewnętrzne można wyizolować, jeżeli nie wszystkie to te najpotrzebniejsze.
jeżeli byśmy sugerowali się tylko do jednego to rozwój by trwał zbyt długo.
dlatego przydało by się zaangażować Coś więcej niż tylko słońce, a dlaczego? bo i na nim można się przeliczyć.

Portret użytkownika b@ron

acha...a jak bedzie tydzień

acha...a jak bedzie tydzień zachmurzenia to kolej nie bedzie działać, bo jej się prąd w akumulatorach skończy...
1200km/h czyli w okolicy trasy kolei, powypadają szyby z okien...no chociaż...jak tunel bedzie podziemny, to może nie powypadają, ale napewno nasilą się doniesienia o dziwnych dźwiękach i trąbach apokalipsy...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Zenek :)

"Grafen pozwoli na powstanie

"Grafen pozwoli na powstanie cyborgów - fantastyka staje się rzeczywistością

Wizje fantastyki znane m. in. z "Matrixa" o połączeniu urządzeń z mózgiem człowieka stają się faktem. Posłuży ku temu odmiana węgla - grafen.

Alessandra Fabbro, Denis Scaini oraz inni naukowcy na łamach ACS Nano opublikowali, że użyli grafenu jako interfejsu. Badacze zademonstrowali możliwość połączenia z mózgiem człowieka za pomocą węgla. Grafen pozwala na budowę elektrod i połączenie ich z neuronami bez zagrożenia dla zdrowia.

Technologia ta pozwoli na przywrócenie zdolności czucia u osób sparaliżowanych, bądź też z amputowanymi kończynami. Rokuje to pomoc dla chorych na epilepsję i Parkinsona. "

całość
http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/12577-grafen-pozwoli-na-powstanie-cyborgow-fantastyka-staje-sie-rzeczywistoscia

A TERAZ DLA RELAKSU POCZYTAJCIE SOBIE KTO MA W ŁAPIE POLSKI PATENT NA GRAFEN..... JACY SZMALCOWNICY zwani politykami KOMU I ZA O GO UPŁYNNILI....