Stres i spokój w cichym domu

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Stres i spokój w cichym domu. Oprócz tego, że jest naszym domem, dom, w którym mieszkamy, jest naszym schronieniem przed szybkim życiem i stresem. Podpowiadamy, jak cieszyć się domem w bardziej zrelaksowany, pogodny i spokojny sposób. Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że poszedłeś do restauracji i wyszedłeś z "tępym" umysłem? Czy poziom hałasu w Twojej pracy przeszkadza Ci, aż do obniżenia wydajności?


Czy wiesz, że nasze uszy są zaprojektowane tak, aby były stale czujne? Nie możemy ich zamknąć, jak oczu, ani wstrzymać oddechu, ponieważ czujemy zapach. Idealnym komfortem akustycznym jest otwarta przestrzeń, w której nie ma odbić, pogłosu ani sztucznych dźwięków.
Słowo Komfort odnosi się do komfortu i dobrego samopoczucia ciała, dlatego „komfort akustyczny” jest związany z komfortem tych części ciała, na które może mieć wpływ hałas, takich jak słuch, układ nerwowy, problemy ze stawami generowane przez nadmierne wibracje.
Mówienie wtedy o „komforcie akustycznym” oznacza eliminację ewentualnych przykrości i dyskomfortów powodowanych przez hałas i wibracje. Więcej o akustyce przeczytasz na stronie Perfect Acoustic: https://perfectacoustic.pl/


Odczucie dyskomfortu akustycznego jest czymś subiektywnym, a zatem zmiennym, w zależności od ludzi i wykonywanej przez nich czynności. Są ludzie, którzy są bardziej niż inni wrażliwi na dźwięki i są czynności, które wymagają niższego poziomu hałasu niż inne, aby mieścić się w granicach komfortu. Możliwe jest jednak wytyczenie pewnych zakresów lub wzorców poziomu dźwięku (wytwór badań przeprowadzonych za pomocą statystyki), które są ogólnie akceptowane jako wartości dopuszczalne dla różnych działań człowieka.


Niezbędne narzędzia do osiągnięcia ciszy:


Kurtyny akustyczne, panele akustyczne, maty dźwiękochłonne, ewentualnie dyfuzory.
Z tego powodu komfort akustyczny kojarzy się z cichym otoczeniem lub bardzo niskim poziomem hałasu, w którym możemy się komunikować, koncentrować lub odpoczywać.
Perfect-Acoustic proponuje wprowadzenie pewnych zmian, nadanie osobistego charakteru jest ważne, aby czuć się komfortowo i komfortowo.

Światło naturalne: Udowodniono naukowo, że naturalne światło poprawia ciśnienie krwi, nastrój, tętno, metabolizm i zmniejsza stres. Aby zachęcić do naturalnego światła, zalecamy zasłony, które nie są zaciemniające, dzięki czemu może przez nie przechodzić więcej światła. Możemy również przeanalizować, czy coś za naszymi oknami nie blokuje dostępu naturalnego światła. Przycinając drzewa, możemy znacznie zwiększyć wpadające promienie słoneczne. Jeśli mamy możliwość lub oceniamy konstrukcję, proponujemy drzwi przeszklone, aby światło mogło się rozszerzać, szerokie okna, klocki szklane, montaż świetlika. F
lub po południu i wieczorem proponujemy oświetlenie lampami podłogowymi, lowlights i świecami.


Kilka pomysłów tłumiących dźwięk:


Użyj paneli pochłaniających dźwięk na ścianach, pułapek basowych. Wskazane jest rozłożenie na ziemi maty akustycznej lub dźwiękochłonnej. Umieść zasłony akustyczne lub dźwiękochłonne przed oknami.

Paleta kolorów: Aby znaleźć ciszę i spokój we wszystkich środowiskach, wybór kolorów jest bardzo ważny. Intensywne kolory pobudzają system nerwowy, pobudzają nas i zwiększają poziom stresu i niepokoju; więc sugerujemy ich unikanie.
Neutralne lub miękkie kolory generują coś przeciwnego: promują spokój, spokój i odpoczynek. Proponujemy następujące kolory: Jasnoniebieski (spowalnia bicie serca i ciśnienie), Szary (odpręża i uspokaja) Aqua niebieski (odpręża, przypomina nam uczucie patrzenia w niebo lub morze), Jasnozielony/pastelowo zielony (przypomina nas natury), Jasnoróżowy (idealny do łączenia z szarością w detalach dekoracyjnych), Liliowy (zapewnia harmonię), Beżowy (można łączyć z szarością i innymi odcieniami beżu, sprzyja odpoczynkowi).
Możemy zacząć od drobnych detali w pomieszczeniach: prześcieradła, wyściółka, zasłony powinny być w idealnym przypadku neutralne i gładkie lub w minimalnie wzorzyste.

Natura i życie: Posiadanie kwiatów w przestrzeni, w której spędzamy czas, ma wiele zalet: obniżają poziom stresu, pomagają nam poczuć się odnowionymi, promują kreatywność i harmonię, oczyszczają powietrze, dodają wilgoci do otoczenia (zmniejszając w ten sposób ilość kurzu) , niższy niepokój, niższy poziom depresji, dają nam poczucie satysfakcji i pomagają w nawiązaniu intymnych więzi.

Zakrzywione elementy: obszerne badanie pokazuje, że zakrzywione meble i kręte kształty wywołują przyjemne emocje: uczucie relaksu, spokoju, spokoju. Wręcz przeciwnie, meble o prostych liniach powodują chłód, wrogość i małą chęć pozostania w jednym miejscu.

Porządek: brak organizacji może powodować poczucie bezradności, beznadziejności i wysoki poziom stresu. Pełne szafy, zdezorganizowane szuflady i zagracone blaty wywołują niepokój, a także dyskomfort i wizualne zanieczyszczenie. Chaotyczne otoczenie prowadzi nas do stanu podniecenia i niepokoju, zmieniając nasz system nerwowy i generując zły nastrój. W efekcie nie dotrzymujemy ustalonych terminów, zapominamy o zobowiązaniach, zaniedbujemy więzi, a to wszystko powoduje stres, który jeszcze bardziej utrudnia organizowanie. To błędne koło. Sugerujemy następujące kroki, aby stopniowo włączać:


• Pozbądź się wszystkiego, czego nie potrzebujemy i nie używaliśmy od dawna. Możemy go podarować, poddać recyklingowi lub oddać.
• Znalezienie miejsca na wszystko: szuflady, kosze, pudełka czy szafki pomoże nam uporządkować i uporządkować przestrzenie. Usunięcie przedmiotów z pola widzenia pomaga nam zrelaksować umysł.
• Oznaczenie naszych przestrzeni magazynowych pomaga nam łatwo znaleźć to, czego szukamy.
• Mieć codzienną rutynę porządku i czystości. Na przykład nie wychodzenie z domu bez pościeli.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Quark

No i właśnie odpowiednią

No i właśnie odpowiednią aranżacją wnętrz w tym korzystnym zakresie zajmuje się starożytna chińska filozofia , sztuka : feng shui. 

Ale to co niby ma znaczyć ? : 

Na przykład nie wychodzenie z domu bez pościeli.

 

 Co , mam zabrać ze soba kołdrę i poduszkę wychodząc na podwórko ??

Skomentuj