Strażacy próbują uratować przed ogniem największe drzewo na świecie

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Szalejące w Kalifornii pożary stanowią ogromne zagrożenie dla gigantycznych pomników przyrody, których utrata, byłaby ogromnym ciosem dla natury i lokalnej turystyki.

Narodowy Park Sekwoi, to jedna z największych atrakcji w USA. Rośnie tam około dwóch tysięcy tych majestatycznych drzew, a wśród nich największe na świecie, znane jako General Sherman.

Ma ono 83 metry wysokości, a średnica przekroju pnia u podstawy, wynosi ponad 9 metrów. Liczy sobie ono od 2300 do 2700 lat.

Aby uratować te piękne drzewa, ponad 350 strażaków owija je aluminiowymi ognioodpornymi kocami. Tylko w ubiegłym roku w stanie Kalifronia ogień strawił od 7500 do 10600 drzew, mających setki i tysiące lat.

 

Dla wielu Amerykanów i nie tylko, park ten jest bardzo ważnym miejscem, dlatego służby robią co mogą, aby miłośnicy przyrody ciągle mogli podziwiać jej cuda.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Robaczkowa

Za tydzień w Warszawie wielki

A ja słyszałam, że drzewa tego gatunku są ognioodporne, a nawet ogień pomaga im nasiona rozprzestrzeniać. Więc coś mi tu nie gra. O! Widzę, że Baca napisał to samo co ja wiec nic mi się nie wydaje, nic mi się nie pomyliło. Baca ma dzisiaj tak fantastyczne poczucie humoru, że czytam jego komentarze pod różnymi artami i się cały czas śmieję. Pozdrawiam!

  Podobno 2 października w Warszawie będzie wielki protest ogólnopolski przeciwko dyskryminacji ludzi niezaszczepionych. Już teraz warto sobie zaplanować ten weekend. Przynajmniej tak informowali ludzi na proteście w Warszawie w tym tygodniu ludzie z Konfederacji. Żeby nie było u nas nigdy tak jak: w USA, we Włoszech, we Francji i w Australii. Trzeba walczyć aby u nas możliwość pracy nie wiązała się z koniecznością zaszczepienia się. Szukajcie jeszcze potwierdzenia w necie.

 

 

Pomyliłam się! To jest nie za tydzień jak początkowo pisałam ale za dwa tygodnie. Przepraszam! 

Portret użytkownika Nickt

Znowu ten sam post. Nie

Znowu ten sam post. Nie spamuj tą konfederacją bo każdy już wie chyba, że to ruska agentura, która wykorzystuje rozmaite grupy społeczne (w tym przypadku antyszczepanów) do wzbudzenia zamieszek w państwie i obalenia rządu, w celu przywrócenia władzy lewaków i różowych liberałów. Każdy kto się z nimi identyfikuje jest zwyczajnym, pożytecznym, moskiewskim idiotą.

Portret użytkownika baca

strażacy owijają folią

strażacy owijają folią sekwoje? pieprzenie o szopenie... żaden pożar nie grozi tak dużym drzewom, ba, jest właśnie wiele iglaków których szyszki otwierają się tylko i wyłącznie w temperaturze ponad 400 stopni aby uwolnić nasiona - a więc w praktyce tylko podczas pożaru lasu tak więc pozorna "ochrona" tych drzew to ich mordowanie i rodzi się pytanie: jak te sekwoje przetrwały 3 tysiące lat kiedy  nie było ani amerykańskich dzielnych strażaków ani usa, które nie wiem czy mają z 200 lat? no jak? bobry je własnym ciałem ochraniały? a ponadto jeśli ta sekwoja ma na imię Generał Sherman, no to palmę z warszawy można nazwać Jarosław Kaczyński i obstawić żeby jej ogień nie zniszczył milicją w czapkach z aluminiowej folii szczelnym żywopłotem

 

Portret użytkownika Robaczkowa

Baca durniem? No nie! Gość z

Mnie Baca zaskakuje pozytywnie prawie codziennie. Baca durniem? No nie! Gość z takim poczuciem humoru i tak wspaniale ,,niewyparzoną gębą " to teraz prawdziwy skarb!

Gdyby tu Bacy nie było, to chyba i ja nie wchodziłabym tutaj poczytać sobie komentarze aż tak często.  Bacowe złote myśli to prawdziwe czarne perełki. Jak ktoś jest taki wrażliwy i mu się te wpisy Bacy nie podobają to może lepiej niech spędza czas nie tutaj, a np. na jakimś kółku różańcowym?

Baca to już tradycja na ZnZ i InneMedium. On tu pisze od kilkunastu lat. A tradycji trzeba dotrzymywać.

Gdyby ten Facet nagle zmienił styl i zaczął ,,słodzić" to bym się mocno zaniepokoiła i pomyślała, że chyba jest śmiertelnie chory albo na mózg mu padło.

Portret użytkownika Wungiel

Jak ktoś jest taki wrażliwy i

Jak ktoś jest taki wrażliwy i mu się te wpisy Bacy nie podobają to może lepiej niech spędza czas nie tutaj, a np. na jakimś kółku różańcowym?

Nie obraź się, ale coś w tym jednak jest, że kobiety mają pociąg do buraków. Nie, nie do jarzyn. No niestety, moje poczucie humoru nie rozpoznaje dowcipu w rewelacjach o szyszkach otwierających się dopiero przy czterystu stopniach i tym podobnych. Najgorzej, jak ktoś, kto ogólnie ma bardzo mało do powiedzenia ubiera to jeszcze w wulgaryzmy i obelgi - a, że niestety przez Internet nie da się tłuc po mordzie, to dyskusja z takim jegomościem jest zasadniczo pozbawiona możliwości zastosowania adekwatnego kontrargumentu. Poza tym nie podoba mi się, że z miejsca, gdzie można by wymienić się wiedzą i ciekawymi informacjami robi się arenę dla forumowej ligi debili a ci co mogliby coś sensownego powiedzieć kulturalnie odchodzą na bok.

Sentimus experimurque, nos aeternos esse.

Sentimus experimurque, nos aeternos esse.

Skomentuj