Straż przybrzeżna Włoch wypowiedziała wojnę meduzom

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Wzdłuż wybrzeża Włoch rozpoczął się montaż specjalnych siatek, które chronią lokalnych mieszkańców i turystów oddzielając ich od meduz.  Pierwsze fortyfikacje zaczęto ustawić u wybrzeży Sycylii, a jeśli projekt się powiedzie, podobne sieci pojawiają się w innych miejscach.

 

Według włoskiego dziennika Corriere della Sera, długość sieci ma od 50 do 100 metrów i nie stanowią zagrożenia dla życia morskiego. Będą one montowane w ramach projektu europejskiego, który został uruchomiony ze względu na wzrost populacji meduz.

 

Według koordynatora projektu, profesor Uniwersytetu w Salento, Stefano Piraino, odzwierciedlając napływ meduz, pod koniec września siatki będą już ustawione u wybrzeży Lampedusy, Favignana, Ustica i Wysp Liparyjskich.

 

Przypomnijmy, że w lipcu 2013 roku we Włoszech nastąpiła prawdziwa inwazja meduz, a według naukowców, doprowadziło to do degradacji środowiska i możliwości rybołówstwa na Morzu Śródziemnym. Nadwyżki populacji meduz wpływają też negatywnie na atrakcyjność turystyczną danego regionu.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Komentarze

Portret użytkownika Roni Tornado

CRUSADERS, Po co piszesz nie

CRUSADERS, Po co piszesz nie na temat i to kolejny raz z rzędu ? Po co opowiadasz o Kościele ? Każdy myślący człowiek wie jakie są 'kulisy' Kościoła. To ja też ci powiem ciekawostkę : Polska nie jest Chrześcijańska i nigdy taka nie była, Polska jest Słowiańska. Religię Chrześcijańską narzucono Polsce siłą.
 

 
 

Portret użytkownika CRUSADERS

Powiem tak ja w BOGA wierzę

Powiem tak ja w BOGA wierzę ale w KOŚCIÓŁ I KLER NIE ,bo kim sa KLERYCY to BANDA KTÓRA TYLKO CHCE SIE WZBOGACAĆ NA NAIWNYCH LUDZIACH ,po pierwsze Pan JEZUS nauczał pod gołym niebem PRAWDA? a KLER gdzie odprawia msze ?po drugie ,CZY PAN BÓG KAZAŁ KLEROWI SIŁA NAWRACAĆ INNYCH LUDZI ,wystarczy z HISTORII wspomnieć wyprawy KLERU na nowo odkryty kontynęt jakim była AMERYKA czyż nie jest prawda że pierwszy szedł KLER z KRZYŻEM a za nim szli KONKWISTADORZY i mordowali niewinnych INDIAN w imię czego ,dzisiaj zwykły człowiek jak chce zarobić kase zaraz państwo go opodatkuje TAK ,a KLER co za POGRZEB kasa ,za ŚLUB kasa ,za CHRZEST kasa ,w NIEDZIELE na tace kasa ,i to jest KASA BEZ OPODATKOWANIA czyz nie pora COŚ Z TYM ZROBIĆ ,
 

Skomentuj