Straty na skutek klęsk żywiołowych w 2014 roku wyniosły minimum 106 miliardów dolarów

Kategorie: 

Źródło: Earth HD

Szwajcarska firma reasekuracyjna Swiss Re co roku publikuje zestawienia szkód gospodarczych wynikających z katastrof naturalnych i tych wywołanych rękami człowieka. Suma strat tego typu w 2014 roku przekracza 113 mld dolarów, z czego 106 mld przypada na działania żywiołów.

 

Firmy ubezpieczeniowe wypłaciły odszkodowania na sumę 34 mld dolarów, z czego 29 mld dolarów ze względu na katastrofy naturalne. Ta suma również spada i dla porównania rok wcześniej ubezpieczalnie musiały wydać 37 mld dolarów.  Rok temu Swiss Re oszacowała straty na 126 miliardów, ale ze względu na nagromadzenie kataklizmów w ostatniej dekadzie, średnio rocznie klęski żywiołowe kosztują naszą ekonomię 188 mld dolarów.

 

Trzeba przyznać, że to był spokojny rok w porównaniu do poprzednich. Wcale nie zmalała ilość rozmaitych anomalii tylko ich skala nie była aż tak niszcząca. Był to na przykład bardzo dobry rok jeśli chodzi o huragany. Za nami zdecydowanie jeden z najspokojniejszych sezonów huraganów na Atlantyku.

 

W ogólnym bilansie strat największe pozycje są związane między innymi z atakami zimy w USA na początku roku- 1,7 mld dolarów, gradobiciami w tym kraju w połowie maja - 2,9 mld dolarów, Huragan Odile zalał część Meksyku co kosztowało 1,6 mld dolarów.

 

Kraje europejskie. w tym Francja, Belgia i Niemcy ucierpiały szczególnie na skutek burz w czerwcu tego roku, co kosztowało 2,7 mld dolarów. Na naszym kontynencie również występowały nagłe ulewne deszcze prowadzące do powodzi na dużych obszarach. Doświadczyła tego Wielka Brytania, Chorwacja, Serbia i wielokrotnie Włochy oraz Francja.

 

Powodzie wywoływane przez ściany deszczu powodują nadal poważne szkody w Indiach i Pakistanie. W tym samym czasie wiele regionów Chin cierpi z powodu suszy, co powoduje poważne straty dla sektora rolniczego w Państwie Środka. Szacunki strat z tych dwóch najludniejszych krajów świata nie są jeszcze znane.

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zenek :)

  "Elity kapitalistyczne

 
"Elity kapitalistyczne zachodniego świata nie mają już nam nic do zaoferowania, dlatego potrzebują wojny, jako ostatecznego instrumentu sprawowania kontroli totalnej nad społeczeństwem. Tylko widmo zagrożenia wojennego oraz wojna jako zwieńczenie wszystkich strachów i lęków, prawdziwy reset – może spowodować, że umęczone ekonomicznie społeczeństwa nie zrzucą tyranów trzymających ludzi na krótkiej smyczy wydajności i niskich lub bardzo niskich pensji, w realiach gdzie praca jest przywilejem.
 
Skala upodlenia ludzi, niegdyś wolnych na Zachodzie przekracza wszelkie znane dotychczas granice rozsądku i głębszego sensu. Nie ma niczego takiego, nie ma żadnej granicy podłości, oszustwa i wyzysku, której system stworzony przez establishment nie byłby w stanie przekroczyć dla zrealizowania chęci zysków ponad wszystko dla swoich panów."
 
całość
http://obserwatorpolityczny.pl/?p=28497
 
 
i coś o inteligentnych (w propagandzie) inaczej czyli żydach na przykładzie nazistowskiego żydowskiego reżimu kijowskiego i grożącym Polsce najazdowi watah tychże majdanowych bandytów za "chlebem i prądem".
 
http://obserwatorpolityczny.pl/?p=28486
 
 

Portret użytkownika achiles

Tak to jest i bywa, jak się

Tak to jest i bywa, jak się tego co dostało jedynie do użytku, a nie w posiadanie, nie szanuje, a truje i grabi. I tak to jest i bywa, jak się możni TEGO ŚWIATA I TEJ PLANETY, uważają się za BOGA, manipulując klimatem, na masowa skalę. W tym obłędzie można by i nawet znaleźć jeden plusik, ale i to dość kontrowersyjny. Mianowicie, to że skoro są klęski, to i trzeba je usuwać, a to nakręca koniukture z pracą, dla ludzi, ale jak to zwykle bywa jest pewnych ilość ALE. Bo przecież podczas tych wszystkich zdarzeń śmierć ponoszą często zwykli ludzie, zwierzęta i ogólnie całe EKOSYSTEMY, a i odbudowanie tego wszystkiego odbywa się zwykle na LICHWIARSKICH WIRTUALNYCH KREDYTACH w przekazie, ale już jak najbardziej materialne przy odbiorze długu, często w postaci jakiś dóbr grabienia w danym KRAJU, czy to w ziemi, czy na ziemi i tak zamiast sytuacja ma się poprawiać, to się jeszcze bardziej pogrąża i koło się zamyka ze zwielokrotnioną siłą dotycząc tego, o czym jest ten artykuł i co porusza. 

Skomentuj