Straszenie Koreą Północną to dobry biznes. USA sprzedadzą Japonii i Korei Południowej uzbrojenie warte miliardy dolarów

Kategorie: 

Źródło: Departament Obrony/Agencja Obrony Antybalistycznej/Lockheed Martin

Stany Zjednoczone postrzegają Koreę Północną jako zagrożenie dla własnego bezpieczeństwa i sojuszników w Azji. Donald Trump bardzo chętnie angażuje się w pyskówki z rządem w Pjongjangu, co dodatkowo dolewa oliwy do ognia i tym samym rosną obawy przed potencjalnym wybuchem kolejnej wojny. Jednak Trump jest przede wszystkim biznesmenem i zachowuje się raczej jak przedstawiciel amerykańskich koncernów zbrojeniowych, którym zależy na podpisaniu dobrych kontraktów.

 

Prezydent USA wybrał się z wizytą do Azji. Kilka dni temu przebywał w Japonii i wyraził zdziwienie, że tamtejsze siły zbrojne nie zestrzeliły jeszcze ani jednej północnokoreańskiej rakiety. Premier Shinzo Abe zaznaczył, że rozkaz zostanie wydany tylko gdy zajdzie taka konieczność. Jednak Donald Trump podczas konferencji prasowej stwierdził, że Korea Północna jest poważnym zagrożeniem a Japonia będzie neutralizować przelatujące rakiety gdy tylko zakupi nowe uzbrojenie od Stanów Zjednoczonych. Przy okazji wychwalał amerykańskie technologie wojenne jako najlepsze na świecie. Podpisanie kontraktów pozwoli również zmniejszyć deficyt handlowy i stworzyć nowe miejsca pracy w USA.

Następnie amerykański prezydent pojawił się w Korei Południowej, gdzie zaznaczył, że tylko ogromna ilość drogiego sprzętu wojskowego, wartego miliardy dolarów, zwiększy bezpieczeństwo w obliczu zagrożenia ze strony Korei Północnej. Trump nawet nie ukrywał, że będzie to bardzo korzystne dla Stanów Zjednoczonych.

Niewielki, odizolowany i zacofany kraj jakim podobno jest Korea Północna sprawia, że USA przeznaczą ogromne sumy na obronność. Donald Trump początkowo chciał wydać 9,9 miliarda dolarów w obecnym roku fiskalnym na systemy ochrony przeciwrakietowej, lecz ostatnio zażądał dodatkowych 4 miliardów dolarów.

 

Faktem jest, że Stany Zjednoczone korzystają finansowo na Korei Północnej. Zyskują tu szczególnie koncerny zbrojeniowe takie jak Lockheed Martin, Raytheon i Boeing. Wartość akcji tych firm systematycznie wzrasta. Warto się zastanowić dlaczego USA cały czas ostrzegają przed atakiem nuklearnym z Korei Północnej i co by było gdyby Japonia i Korea Południowa nie przystały na żądania Trumpa.

 

Źródła:

http://www.zerohedge.com/news/2017-11-06/trump-says-japan-will-shoot-north-korean-missiles...

https://qz.com/1122232/trump-is-using-north-korea-to-push-japan-south-korea-and-congress-t...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

KOrea Pólnocna nie straszy,

KOrea Pólnocna nie straszy, tylko odstrasza potencjalnych agresorów, tzn USA i Japonię. Jednak Japonia okazuje dalehko idąca wstrzemięźliwość, gdyżwie, że jako bierny sojusznik USA może się czuć względnie bezpieczna. Oczywiście ścierwomedia nie podają, że każda próba balistyczna  KRLD jest awizowana Japoni. Dlatego nie muszą interweniować zestrzeleniem.

Portret użytkownika Autor komentarza

Nie dyskutuj z nimi, To

Nie dyskutuj z nimi, To moralny i umysłowy złom. Padlina i rexio są tutaj w "pracy". Mają dużo czasu dlatego pełno ich pod różnymi nickami na onecie, wp czy znz. Poznać ich bardzo łatwo po prymitywnej semantyce i gotowych wklejkach od prowadzących politruków.  

Portret użytkownika U_P_Adlina

Znowu trollu pieprzysz jak

Znowu trollu pieprzysz jak potłuczony. Pod jakimi nickami na onecie? Po co ćwoku chachłaty kłamiesz? Masz jakieś dowody? Zaprezentuj je leszczu, a nie tylko mielesz ozorem. Większych prymitywów jak ty i twoi kumple od tymy nie uświadczysz. Po prostu wasza bandero-uSSmańska prymitywna propaganda jest odrzucana przez myślących ludzi i dlatego chachły tak się pienicie. W Polsce nie tolerujemy banderowskich gnid i tych, którzy te gnidy wspierają? Poniały chachły?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj