Straszenie Koreą Północną to dobry biznes. USA sprzedadzą Japonii i Korei Południowej uzbrojenie warte miliardy dolarów

Kategorie: 

Źródło: Departament Obrony/Agencja Obrony Antybalistycznej/Lockheed Martin

Stany Zjednoczone postrzegają Koreę Północną jako zagrożenie dla własnego bezpieczeństwa i sojuszników w Azji. Donald Trump bardzo chętnie angażuje się w pyskówki z rządem w Pjongjangu, co dodatkowo dolewa oliwy do ognia i tym samym rosną obawy przed potencjalnym wybuchem kolejnej wojny. Jednak Trump jest przede wszystkim biznesmenem i zachowuje się raczej jak przedstawiciel amerykańskich koncernów zbrojeniowych, którym zależy na podpisaniu dobrych kontraktów.

 

Prezydent USA wybrał się z wizytą do Azji. Kilka dni temu przebywał w Japonii i wyraził zdziwienie, że tamtejsze siły zbrojne nie zestrzeliły jeszcze ani jednej północnokoreańskiej rakiety. Premier Shinzo Abe zaznaczył, że rozkaz zostanie wydany tylko gdy zajdzie taka konieczność. Jednak Donald Trump podczas konferencji prasowej stwierdził, że Korea Północna jest poważnym zagrożeniem a Japonia będzie neutralizować przelatujące rakiety gdy tylko zakupi nowe uzbrojenie od Stanów Zjednoczonych. Przy okazji wychwalał amerykańskie technologie wojenne jako najlepsze na świecie. Podpisanie kontraktów pozwoli również zmniejszyć deficyt handlowy i stworzyć nowe miejsca pracy w USA.

Następnie amerykański prezydent pojawił się w Korei Południowej, gdzie zaznaczył, że tylko ogromna ilość drogiego sprzętu wojskowego, wartego miliardy dolarów, zwiększy bezpieczeństwo w obliczu zagrożenia ze strony Korei Północnej. Trump nawet nie ukrywał, że będzie to bardzo korzystne dla Stanów Zjednoczonych.

Niewielki, odizolowany i zacofany kraj jakim podobno jest Korea Północna sprawia, że USA przeznaczą ogromne sumy na obronność. Donald Trump początkowo chciał wydać 9,9 miliarda dolarów w obecnym roku fiskalnym na systemy ochrony przeciwrakietowej, lecz ostatnio zażądał dodatkowych 4 miliardów dolarów.

 

Faktem jest, że Stany Zjednoczone korzystają finansowo na Korei Północnej. Zyskują tu szczególnie koncerny zbrojeniowe takie jak Lockheed Martin, Raytheon i Boeing. Wartość akcji tych firm systematycznie wzrasta. Warto się zastanowić dlaczego USA cały czas ostrzegają przed atakiem nuklearnym z Korei Północnej i co by było gdyby Japonia i Korea Południowa nie przystały na żądania Trumpa.

 

Źródła:

http://www.zerohedge.com/news/2017-11-06/trump-says-japan-will-shoot-north-korean-missiles...

https://qz.com/1122232/trump-is-using-north-korea-to-push-japan-south-korea-and-congress-t...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

KOrea Pólnocna nie straszy,

KOrea Pólnocna nie straszy, tylko odstrasza potencjalnych agresorów, tzn USA i Japonię. Jednak Japonia okazuje dalehko idąca wstrzemięźliwość, gdyżwie, że jako bierny sojusznik USA może się czuć względnie bezpieczna. Oczywiście ścierwomedia nie podają, że każda próba balistyczna  KRLD jest awizowana Japoni. Dlatego nie muszą interweniować zestrzeleniem.

Portret użytkownika Autor komentarza

Nie dyskutuj z nimi, To

Nie dyskutuj z nimi, To moralny i umysłowy złom. Padlina i rexio są tutaj w "pracy". Mają dużo czasu dlatego pełno ich pod różnymi nickami na onecie, wp czy znz. Poznać ich bardzo łatwo po prymitywnej semantyce i gotowych wklejkach od prowadzących politruków.  

Portret użytkownika UPAdlina

Znowu trollu pieprzysz jak

Znowu trollu pieprzysz jak potłuczony. Pod jakimi nickami na onecie? Po co ćwoku chachłaty kłamiesz? Masz jakieś dowody? Zaprezentuj je leszczu, a nie tylko mielesz ozorem. Większych prymitywów jak ty i twoi kumple od tymy nie uświadczysz. Po prostu wasza bandero-uSSmańska prymitywna propaganda jest odrzucana przez myślących ludzi i dlatego chachły tak się pienicie. W Polsce nie tolerujemy banderowskich gnid i tych, którzy te gnidy wspierają? Poniały chachły?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika pilippek

upadlina powtarzasz się, z

upadlina powtarzasz się, z wszystkim. jesteś takim debilem umysłowym ze nie potrafisz przeczytac tekstu bez polskich znaków?  nie każdy ma tyle czasu aby sie przejmowac twoją ułomnoscia, tymbardziej ze wiadomosc nie byla skierowana do ciebie a sie odzywasz. 

to ty tutaj sie zachowujesz jak troll na zlecenie, spojrz na siebie. jedyne twoje bredzenie to hejt na ukraincow i usa a wychwalanie rosji. 

nawet to plusowanie wam nie wychodzi, moze byc 50 komentarzy na stronie wszyscy po 0 a twój czy aniołka oczywiscie splusowany na zazwyczaj tą samą liczbe, nawet pod artykułem sprzed tygodnia xD 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

pypciu, może sie zastanowisz,

pypciu, może sie zastanowisz, dlaczego my mamy tyle plusów a wam, gnidy jedn, wala same minusy? Głosować mogą tylko zarejestrowani, a więc musielibyśmy mieć multikonta. Admin zaraz by je wychwycił. Po prostu  wam w tych betonowych orzeszkach, co macie w tych pustych makówkach na łodygowatych szyjkach, nie może się pomieścić, że wielu Polaków myśli podobnie jak my, bo w przeciwieństwie do takich ułomków umysłowych jak wy, sa myslący, widzący i rozumiejący.. Uważaj pypciu, by sie śliniąc z bezsilności, własną śliną nie zadławił...

Portret użytkownika UPAdlina

pilippek idiotom takim jak ty

pilippek idiotom takim jak ty trzeba powtarzać w kółko to samo, bo wy w kółko bredzicie te same pierdoły. Nie pieprz mi o czytaniu bez polskich znaków, bo jak ktoś szanuje swój język , to nie traktuje go jak brudnej szmaty. Jarzysz tępaku? Do kogo się odzywam, to moja sprawa i tobie nic do tego. Nie hejt na ukraińców w ogóle gamoniu, tylko mówienie prawdy o banderowskich chachłach zachodnich wychowanych na nazizmie i banderyzmie oraz nnienawiści do Polski i swoich sąsiadów. A Rosja robi wiele dobrego i trzeba ją chwalić. To nie trollowanie mule, tylko mówienie prawdy. Nie pieprz mi o plusowaniu czy minusowaniu, bo nie interesują mnie twoje żale. Polacy rozumieją, że ci, którzy popierają banderyzm oraz sponsorów banderymu (uSSa) są wrogami Polski i dają temu wyraz. Jak chcesz się pożalić, to pożal się kolegom po fachu.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Autor komentarza

Matołku, bez pracy i

Matołku, bez pracy i wykształcenia. Kto straszy nas (nie ciebie kremlowski trollu) ? "Ussmany" czy roSSja ? Kto ćwiczy atak nuklearny na Polskę ? Czy straszy że zaorze nas atomem ? Komu nuklearnym grzybem groził wice przewodniczący Dumy ? . . .itd. 
W twojej kłamliwej propagandzie jest tyle finezji ile we włoskim mokasynie, z nałożoną onucą. 

Strony

Skomentuj