Stowarzyszenie pedofilów z Holandi chce działać legalnie

Kategorie: 

123rf.com

Holenderskie stowarzyszenie pedofilów zostało zdelegalizowane w kwietniu tego roku. Teraz jednak pedofile z Holandii zdecydowali się walczyć o uchylenie tego wyroku przez Europejski Trybunał Praw Człowieka.

 

Sąd Najwyższy w Holandii w kwietniu uznał, że stowarzyszenie MARTIJN zrzeszające pedofilów „zagraża bezpieczeństwu publicznemu” i ze względu na bezpieczeństwo dzieci zdelegalizował je. „Organizacja MARTIJN dążyła do zniesienia barier prawnych zabraniających dorosłym nawiązywania relacji seksualnych z dziećmi. To wymusza decyzję o delegalizacji i rozwiązaniu stowarzyszenia” – uzasadniał sędzia.

Prawnik organizacji MARTIJN zapowiedział, że będzie starał się uchylić wyrok sądu w Europejskim Trybunale Praw Człowieka. Jego zdaniem bowiem, narusza on prawo członków stowarzyszenia do wolności wypowiedzi. Jeden z przewodniczących tego stowarzyszenia w 2006 roku założył Partię na rzecz Miłości Bliźniego, Wolności i Różnorodności. Miała ona walczyć w Sejmie o prawa dla pedofilów.

Stowarzyszenie MARTIJN wydawało oficjalny kwartalnik o nazwie OK (akronim od słów „starszy” i „dziecko”). Zamieszczano tam m.in półnagich i nagich dzieci, listy czytelników chwalących się kontaktami seksualnymi z dziećmi czy porady jak nawiązać taki kontakt z dziećmi.

Klub pedofilów działa w Holandii od 1982 roku i przez ten czas sądy wielokrotnie odmawiał skazywania jego członków, nie dopatrując się w ich działalności naruszenia ładu społecznego. MARTIJN było w przeszłości częścią Międzynarodowego Stowarzyszenia Lesbijek i Gejów. Ostatecznie w kwietniu 2014  zostało zdelegalizowane i pozostaje mieć nadzieję że Trybunał Praw Człowieka nie zmieni tej decyzji i nie opowie się po stronie pedofilów. 

 

Na podstawie:

http://www.polskatimes.pl/artykul/3515791,holandia-klub-pedofilow-idzie-do-europejskiego-trybunalu-praw-czlowieka-domaga-sie-legalizacji,id,t.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Adolf Rotshild
Portret użytkownika Adolf Rotshild

Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

Ci pedofile to wysoko

Ci pedofile to wysoko postawione osoby ze wszystkich dziedzin działalnoścvi oraz arystokracji, którzy z poowodu dobrobytu, w jakim żyją, nie widza innego zadowolenia dla siebie  i   musza deprawować dzieci, bo to jest najłatwiejsza kontrola umysłów i  panowanie nad ludźmi  tj, małymi dziećmi, które nie poytrafia sie jeszcze bronić same. Musimy im w tym pomóc.

Portret użytkownika pangolin

zaprawdę, zaprawdę powiadam.

zaprawdę, zaprawdę powiadam. niech nie myślą i ci wszyscy którzy pedofilami nie są że Oni to już lud boży niech tak nie myślą a raczej przywdzieją szatę pokutną i uzdrowią swoje wnętrze  tak tylko można zmienić świat, zaczynając od siebie,  a wtedy i naszym upadłym braciom i siostrom pedofilom łatwiej będzie wyjść z odrażającej kloaki wszetecznictwa. ojciec nasz przedwieczny obmywa z każdego brudu  

Portret użytkownika mec. A. Krawczyk

Nie wszystkie oczywiuście

Nie wszystkie oczywiuście komentarze podpadają pod Kodeks karny, ale takie kwiatki jak "odłowić i odstrzelić" czy "wciskać na pal" czy "wyłapać i niech weterynarzy zgraja poucina im jaja" jednoznacznie nakłaniają do popełniania czynów zakazanych.
 
Mój poprzedni komentarz dotyczy nie samego wykazywania nienawiści do pedofilów, ale komentarzy w których opsano, co z nimi nielegalnego robić. Po prostu, chodzi o komentarze nawołujące do linczowania, samosądów, itp.
 
Z własnej parktyki adwokacjiej mogę powiedzieć, że pedofilia w sądzie wygląda zupełnie inaczej niż w mediach. W mediach dominuje pedofil-oprawca, gwałcący dzieci, w sądach na ogół są to mężowie, których żony bezpodstawnie oskarżają o pedofilię by łatwiej dostać rozwód. W 99% przypadków ojcowie są niewinni. Na samym początku wielu z nich trafiało do więzień, ale od czasu afery z krakowskim aktorem (który okazał się po wielu latach walki w sądzie niewinny) z czasem sędziowie staranniej zaczęli badać sprawy i okazało się, że prawie wszystkie oskarżenia rozwodowe są bezpodstawne. Współczuję ojcom którzy oprócz rozwodu trafili do więzienia na kilka lat oraz utracili swój majątek na rzecz byłej żony. Sytuacja tych ludzi jest nie do pozazdroszczenia, a wielu trafiło na ulicę i do noclegowni dla bezdomnych. Mają też problemy ze znalezieniem pracy. Słyszałem też o przypadkach, gdy mężowie oskarżani przez żony o pedofilię, nie stawali przed sędzią, bo nie wytrzymywali psychicznie oskarżenia i popełniali samobójstwa.

Portret użytkownika Pytia

Dobrze, że za myśli jeszcze

Dobrze, że za myśli jeszcze nie karzecie. No to jak to panie mecenasie jest, że tych niewinnych skazujecie ?hm ? Istnieje przecież coś takiego jak wariograf, ale sądy są zbyt leniwe, żeby tego urządzenia użyć, by dowieść prawdy, nieprawdaż ?
Śmiechu warte to wasze ''sprawiedliwe prawo''. Ale prawo zawsze może się zmienić, wystarczy by wy adwokaci i inni ludzie wyzbyli się znieczulicy, zaprotestowali i powiedzieli TAK dla zaostrzenia kar dla pedofilów - to nie takie trudne.

Portret użytkownika mec. A. Krawczyk

Kodeks karny: Art. 255 § 2.

Kodeks karny:
Art. 255
§ 2. Kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 3. Kto publicznie pochwala popełnienie przestępstwa, podlega grzywnie do 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
 
Pedofilia, nie pedofilia, ale jako prawnik mogę powiedzieć, że Kodeks karny działa w obie strony. Przeciwko pedofilom i przeciwko osobom publicznie nawołującym do ich zabijania. Gdyby ktoś złożył doniesienie do Prokuratury lub na Policję ws. powyższych komentarzy, nie widzę właściwie szansy, by ich autorzy uniknęli kary, bo nawoływania do zabijania są jednoznaczne i nie budzą wątpliwości.
 
Mogę doradzić tylko więcej rozumu i mniej emocji komentującym, a Adminowi zwracam uwagę, w trosce by Zmiany na Ziemi nie miały kłopotów prawnych, że ponowi odpowiedzialność prawną za treść komentarzy od chwili, gdy został o tym powiadomiony (czyli od momentu przeczytania niniejszego komentarza). Ja nie podjałbym się obrony w sądzie, bo sprawa jest beznadziejna, praktycznie nie do obronienia. Jedynie trafienie na sędziego równie nienawidzącego pedofilów mogłoby zaowocować umorzeniem, ale większość kieruje się literą prawa a nie prywatnymi poglądami.
 
Życzę powodzenia!

Portret użytkownika danielov

Pedofil- to forma

Pedofil- to forma podczlowieka , szkodnika utozsamianego ze szczurem który roznosi horoby. Niebezpieczny i przebiegly. Nalezy tego rodzaju formy zycia trzymac w odosobnieniu skazujac na ciezka katorznicza prace do momentu az  ich wyzwoli.  

Portret użytkownika danielov

danielov napisał: Pedofil- to

danielov wrote:

Pedofil- to forma podczlowieka , szkodnika utozsamianego ze szczurem który roznosi horoby. Niebezpieczny i przebiegly. Nalezy tego rodzaju formy zycia trzymac w odosobnieniu skazujac na ciezka katorznicza prace do momentu az  ich wyzwoli.  

ojjj obraziłem szczurki. One przeciez takie miłe. Niech sobie żyja. A co do pedofili to nie miałem nic innego na myśli jak trzymanie tego typu formy życia w odosobnieniu a ażeby się nie nudzili to znalazła by się dla nich praca typu układanie podkładów kolejowych , praca w kopalniach itp..dla dobra społeczeństwa. 

Strony

Skomentuj