Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita walczy z Nonsensopedią - słowo "murzyn" uznane za mowę nienawiści

Kategorie: 

Źródło: http://www.otwarta.org/

Otwarta Rzeczpospolita znalazła sobie nowy cel. Walcząca z rasizmem i ogólną nietolerancją w naszym kraju organizacja postanowiła przyczepić się do znanej satyrycznej wersji encyklopedii - Nonsensopedii! Powód jest prosty - hasło "murzyn" godzi w godność osób czarnoskórych.

 

Organizacja powstała już w 1999 roku, myliłby się więc człowiek krzyczący o kolejnym klonie hejtstopu, czy innej grupy. Od początku zajmowała się przeciwdziałaniem rasizmowi, antysemityzmowi, a także ksenofobii w polskim społeczeństwie. Główny sposób działania w dzisiejszych czasach to zgłaszanie do służb różnorakich stron internetowych lub komentarzy na portalach społecznościowych. Tym razem przyszedł widać czas właśnie na nonsensopedię, stronę, która śmieje się w zasadzie ze wszystkiego.

 

Hasło "murzyn", oznaczone jako "mowa nienawiści" oraz "dyskryminacja ze względu na przynależnośc rasową" został zgłoszony przez anonimową osobę 19 lipca. Solą w oku dla osoby zgłaszającej okazały się klasyczne żarty wstawione w początkowej części witryny, jak choćby "Co murzyn ma białego? Murzyn ma białego słuchać!" lub inne, podobne rasistowskie dowcipy. Sprawa jest w tym momencie w toku.

 

Zabawny jest fakt, iż takowe zgłoszenia nie pojawiają się, jeśli to osoby uznawanie tradycyjnie za konserwatywne zostają obrażane, z powodu ich religii lub przekonań. Niestety, tolerancja bywa wybiórcza i niewiele możemy z tym zrobić.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)
Opublikował: DoritosNachoCheese
Portret użytkownika DoritosNachoCheese
loading...


Komentarze

Portret użytkownika BigStan

Jest takie powiedzenie -

Jest takie powiedzenie - głupich nie należy siać, tylko się z nich śmiać bo oni sami rosną - jednak wracając do tematu takich idiotów jakich są w tej lewcko-żydowskiej organizacji należy traktować tylko jako zdrajców w całym tego rozumieniu - za zdradę jest tylko jedna kara - kara śmierci.

Mam nadzieję że doczekam czasów gdy ICH jak też HGW i resztę śmierdzącej wiadomym warzywem hołoty należycie się osądzi i wyda jedynie słuszny wyrok.

Portret użytkownika Waldorfus

Miłość lewicy i uległość

Miłość lewicy i uległość prawicy

To znaczy że o  Indianinie niedługo nie będę mógł mówić „Indianin”. Większy problem będzie tylko z wyrazem „Żyd”: zakazać, czy nie?... Chyba kiedyś już tak było, że nie było wolno mówić „ten Żyd”.

Prawica daję się owijać w oku palca lewakom... Jak tresowany pies. Wyraz „Rzeczpospolita” w ich nazwie, to też manipulacja (socjotechnika). No bo jak ludzie tego pokroju, mogą mięć w nazwie swojego stowarzyszenia, wyraz patriotyzmu; co brzmi patriotycznie i zaprzecza ideologi tych ludzi. Ideologi globalnej władzy; jednego państwa, wprowadzonego podstępem i siłą, na cały świat... Grzebiąc żywcem kultury których lewacy i tak nie rozumieją.

Pytanie ile jeszcze hipermarketów w Niemczech musi wylecieć w powietrze, zanim lewicowa myśl polityczna do reszty upadnie; a rząd PiS-u przestanie się ich bać: bać się lewicy.
 

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Portret użytkownika Kolovrat

"czarny" ŹLE, "murzyn" ŹLE,

"czarny" ŹLE, "murzyn" ŹLE, "czarnuch" LEPIEJ NIE MÓWIĆ.. to do cholery jak mam nazwać czarnego? "czarnoskóry"? W takim razie białego mam nazywać "białoskóry" a żółtego "żółtoskóry"? (oczywiście to pytania retoryczne, bo tylko takie można zadać na te kretynizmy ogólnoświatowego lewactwa). 

Portret użytkownika keri

Na jednym z polskich

Na jednym z polskich uniwersytetów wykładowca Afroamerykanin nosił białe skarpetki i wpajał studentom, że tam jest miejsce białych.

No, ale taki rasizm i mowa nienawiści żadnej organizacji nie razi, bo to jest rasizm nie w tę stronę?

Włoski naukowiec o urojonej pandemii: https://stopnop.com.pl/wloski-naukowiec-o-wirusie. Cov-19 to egzosom do komunikacji międzykomórkowej, a nie wirus: https://www.youtube.com/watch?v=oMPguza54mM

Portret użytkownika Kimbur

Co to znaczy "Afroamerykanin"

Co to znaczy "Afroamerykanin"? Czy to, że ten ktoś jest Arabem z Afryki i mieszka w Ameryce? Czy jest białym z Republiki Południowej Afryki i dostał amerykański tytuł doktora honoris cause? Czy jeszcze coś innego?

Strony

Skomentuj