Stosunki z Rosją mogą kosztować Serbię członkostwo w UE

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Jeśli Serbia nie zaakceptuje wytycznych i kierunku działania Unii Europejskiej, Łotwa nie będzie popierać dalszej integracji tego kraju z UE, napisał na Twitterze minister spraw zagranicznych Edgars Rinkevičs. Oświadczenie to złożył w świetle stosunku Serbii do rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

 

Niektóre zagraniczne media podały, że po zakazie korzystania z przestrzeni powietrznej UE przez rosyjskie linie lotnicze, serbskie linie lotnicze Air Serbia podwoiły liczbę lotów z Rosją i teraz pomagają obywatelom kraju-agresora dotrzeć do UE w razie potrzeby.

 

Podobny komunikat, co Rinkevičas, skierował wcześniej estoński eurodeputowany Urmas Paet, który stwierdził, że Serbia będzie słusznie pozbawiona statusu kandydata do UE, biorąc pod uwagę jej prorosyjskie i proputinowskie stanowisko.

 

„Podczas gdy wszystkie kraje europejskie organizują wielkie demonstracje na rzecz Ukrainy i zakończenia wojny, Serbia, kraj kandydujący do UE, organizuje demonstracje na rzecz Rosji i Putina” – napisał Paet na portalach społecznościowych, zauważając, że Air Serbia jest jedyną główną Europejska linia lotnicza, która wciąż lata do Rosji”.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Logos2022

https://pl.news-front.info

https://pl.news-front.info/2022/03/14/pierwszy-wiezien-pis-domniemanie-niewinnosci-czy-medialny-lincz/

Od kilkudziesięciu godzin nasz redakcyjny kolega dr Mateusz Piskorski pada ofiarą powszechnego i publicznego medialnego linczu. W czym tkwi jego przewina? Kilka dni temu, wiedziony nieobcą nam wszystkim potrzebą pomocy, został wolontariuszem w jednym z ośrodków dla uchodźców.

Zaoferował swoje niemałe kompetencje i poświęcił swój cenny czas, wyłącznie po to by pomóc ludziom w potrzebie. Nie szukając poklasku czy rozgłosu. Podejrzewam, że gdyby nie inkryminowane zdarzenie, w ogóle byście się o tym nie dowiedzieli.

Jednak Mateusz miał zwyczajnie pecha. W piątek ośrodek odwiedziła pierwsza dama i potrzebowała tłumacza. Jedynie Mateusz był pod ręką i dał się namówić. Chwile po tym rozpoczęło się typowe polskie piekło.

Rozumiem, że można mieć pretensje do ochrony kontrwywiadowczej prezydenta, że nie sprawdziła kim jest miejscowy tłumacz-wolontariusz. Powinni byli to bezwzględnie uczynić. To skandaliczne zaniedbanie. Równie wielkie pretensje można mieć do urzędników organizujących wyjazd pierwszej damy. To oni powinni zapewnić jej profesjonalnego i sprawdzonego tłumacza. Zawalili po całej linii. Ale co można zarzucić Mateuszowi? Chyba jedynie to, że widząc Agatę Dudę nie obrócił się na pięcie i nie wyszedł. Ja pewnie bym tak zrobił, ale ja w przeciwieństwie do niego nie jestem przesadnie miłym człowiekiem.

To tyle jeśli chodzi o fakty. Jatkę, którą rozpętały polskojęzyczne szmatławce, możecie państwo prześledzić w sieci. Nie będę jej tu streszczał. Pozwolę sobie jedynie na ogólną konkluzję: nie porównujmy dziennikarzy do hien. To krzywdzące wobec hien.

Portret użytkownika Pilne !!!

Mi to strasznie śmierdzi fakt

Mi to strasznie śmierdzi fakt !!
1. zastępowanie na portalach Flagi Polskiej na Ukraińską ?? za chwile Drugim językiem urzędowym będzie Ukraiński !! bo po co ukra ma się uczyć Polskie ?
2.Podejsćie rządu brak realnego planu pomocy dla Ukraińców ( Wołyń 2 ? )
3. Narracja społeczeństwa znowu Cowidowi i Foliarz ? kto ma własne żądanie to już pewnie Ruski Trolle , media idą po całości i traktują was jak Barany ? widomo Polak to empatia !!
4. i też nie wiadomo czy Putin się nie dogadał z Żydami i jest to tylko akcja przesiedleńcza !! a PO się potem odsunie od władzy inne ugrupowania !!
5. Brak rzetelnych informacji !! jakieś Ukraińskie filmiki w ramach filmów S-F , gdzie stacje CNN , BBC , i FOX ? czy oni nie biorą w tym udziału ?? wiecie jaka kasa jest za spoty reklamowe ? dziwne pieniądze śmierdzą .
6.Blokowanie mediów jeśli chodzi o forum , bo nawet ktoś jak napiszę prawdę ?? zostanie to uznane za działania Rosyjskiego wywiadu !!!

Portret użytkownika spokoluz

Tak , serbia chce do ue i

Tak , serbia chce do ue i nato po tym jak nato ich bombardowało 1992-95 bo byli , są i będą po stronie rosji.

Poza tematem to ochotnicy z legii cudzoziemskiej w UA pochodzą z różnych krajów a to może się okazać koniem trojańskim gdyż przy takim pośpiechu mogą podłączyć się do nich wtyczki. Szkolenie integracyjne rekrutów we francuskiej LC trwa 4 miesiące i jest to pierwszy etap szkoleń.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika ohsoke

gosciu, ukraincy wg ruskich

gosciu, ukraincy wg ruskich onuc mieli witać rosyjskich okupantow kwiatami i jedzeniem.

i co? zamiast 3 dni to 20 dni, tysiące zabitych kobiet i dzieci, CHWAŁA WIELKIEJ RASYJI

pytanie po co? dlaczego rosjanie chcą rządzić krajami ktore są od nich mądrzejsze? dlaczego rosjanie chcą narzucac swoj swiatopoglad ludziom, ktorzy tego nie chcą. związek upadł celowo a nie przez przypadek, setki milionów ludzi wybrało wtedy WOLNOŚĆ, cos czego Rosjanie do dzisiaj nie mają, stąd wasza propaganda i zniewolenie narodu. 

Strony

Skomentuj