Stosowanie pestycydów wpływa na wagę dzieci po narodzinach

Kategorie: 

babble.com

Pod wpływem pestycydów, które są zwykle stosowane w uprawach, zmniejsza się wiek ciążowy, a dzieci rodzą się z wagą poniżej normy. Do takiej konkluzji doszli eksperci ze Szpitala Dziecięcego w Vancouver.

 

Głównym problemem są organiczne związki fosforowe, które są używane do zwalczania szkodników i chorób roślin, pasożytów zwierząt domowych, owadów i roztoczy oraz chwastów. Stosowany powszechnie typ pestycydów działa na układ nerwowy owadów poprzez przerwanie transmisji impulsów nerwowych.  W końcu, owady stają się nieruchome i umierają.  Początkowo substancje te zostały opracowane, jako neurotoksyczne trucizny, które być używany w czasie II wojny światowej. Oznacza to znaczy, że są w stanie zniszczyć również układ nerwowy człowieka.

 

Kanadyjscy specjaliści zbadali ponad 300 kobiet w ciąży. W badaniu uczestniczyli ludzie rasy białej i czarnej żyjących w miastach, przedmieściach i obszarach wiejskich.  Dwukrotnie w ciągu badanych ciąży kobiety oddawały mocz w celu przeprowadzenia analizy metabolitów fosforoorganicznych (przetworzonych produktów związków fosforoorganicznych).  Wzięto również pod uwagę czynniki, które mogą wpływać na przebieg ciąży i zdrowie płodu, takie jak palenie tytoniu, rasa, ubóstwo czy depresja matki.

 

Okazało się, że kobiety, które były narażone na działanie wielu związków fosforoorganicznych, rodziły dzieci przy urodzeniu lżejsze o 150 gramów od tych, które prawie nie miały kontaktu z pestycydami. Ponadto pierwsza grupa ciąży trwała średnio trzy do czterech dni krócej.

 

Naukowcy uważają, że nawet 150 gram redukcji masy ciała podczas porodu może być powodem do niepokoju.  Jeśli mówimy o pojedynczym dziecku, to nie jest to przeważnie wielki problem, jednak, jeśli weźmiemy pod uwagę ludność, jako całość, okazuje się, że pestycydy mogą znacząco zwiększyć liczbę dzieci z niska masą urodzeniowa oraz wpłynąć na to, że poród przedwczesny stają się coraz częstszy.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Flesz7

Ja to nazywam samodestrukcją

Ja to nazywam samodestrukcją metodą tip-topów.Przedrostek samo- jest nieco kontrowersyjny, bo jaki niby mamy wybór w kwestii żywienia? Jeść albo nie jeść? Wybaczcie, słabe te opcje :)Doszedłem też do prostego wniosku: aby jedzenie zostało uznane za zagrażające zdrowiu musi powodować ŚMIERĆ natychmiast. Jeżeli TO zabija nas przez 10 lat to wg. EKSPERTÓW wszystko jeeest w pooorządku... To tak, jakby uznać, że w zlizywaniu soli z dróg niebezpieczne są tylko samochody które mogą nas potrącić...PS. Ta "Cywilizacja" dąży do upadku i musi stać się CUD aby to się zmieniło.Ludzie sami chleją te narkotyki, żrą 'łajno', oglądają "ogłupienie z gwiazdami". Nikt ich do tego nie zmusza! Zasrani degeneraci, zapite mordy w wieku 16 lat. Mamy się tym przejmować??? Nazwijcie mnie egoistą, proszę bardzo! Mam gdzieś "niemowlaków"-narkomanów-debili. Nie boję się powiedzieć, że większość ludzi to marne potłuczyny z aspiracją chłopa pańszczyźnanego, zzombiałe korporacyjne dronki! Czy takie społeczeństwo zasługuje na lepszy świat? Wyobraźcie sobie, że uwolniliśmy się od NWO. Co z tymi, wyżej wymienionymi ludźmi? Zmienią się..? Śmiem wątpić. Możecie mi zarzucić, "ojej Flesz, ale oni nie są winni, to NWO, ich plan niewolnictwa." Tak? To co ja i Ty tu robimy i o czym piszemy do cholery?To ewolucyjna ślepa uliczka i gwałtownie się ona skończy.Można rzec, jest wina jest kara. Winą jest beztroski sen, nawet w tych czasach, gdy wszystko jest "kawa na ławę" i nie trzeba mieć super szerokiego postrzegania aby dostrzec, że coś tu jest poważnie nie w porządku. Karą wiadomo co jest.Polecam bycie takim egoistą. Ciężko zadbać nam o nas samych. Nie przejmuje mnie to co się stanie z moją cywilizacją, bo powiem szczerze: wstydzę się jej.Dziękuję za wysłuchanie i pozdrawiam oburzonych. Tych nieoburzonych pozdrawiać nie muszę, dadzą sobie radę sami. Smile

New World Disorder

Portret użytkownika Pulsar

http://finanse.wp.pl/kat,9867

http://finanse.wp.pl/kat,98674,title,Tym-karmione-sa-kurczaki-A-potem-my-to-jemy,wid,14393818,wiadomosc.html

Quote:
Prozac, arszenik, Tylenol, Benadryl - to nie wystawa apteczna, a tylko niektóre z substancji, którymi za oceanem faszeruje się kurczaki. A wszystko po to, by mięso wyglądało jak najbardziej apetycznie i było go jak najwięcej. Oczywiście kosztem zdrowia klientów - pisze Yahoo!
Tam gdzie mieszkam jest niedaleko duża ferma drobiu. Znajomi którzy tam pracują i to co opowiadają, o tym czym karmi się te biedne kury to szok !!!A teraz na rynek trafił cukier który jest przechlorowany, bo jest to rafinacja cukru trzcinowego - szarego, (bo Unia zakazała kontraktację z buraka), a że ten jest mniej słodszy to np: pszczelarze dodawali go więcej do pasiek i pszczoły im pozdychały od tego chloru. Niedługo i my zaczniemy chorować, a lekarze powiedzą że to ot tak z powietrza się wzieło.

Portret użytkownika alice

pierdaoły, sorry. mieszkam w

pierdaoły, sorry. mieszkam w mieście jem to co kupię w sklepie...pewnie kipi chemią... coż z tego że upiekę chleb czy mąż uwędzi wędlinę albo rybę skoro to wyhodowane na pestycydach czy fukuszimie... Moi obaj synkowie urodzili się pod 4kg czyli znacznie powyżej normy 3.5kg. Na dodatek obaj po cesarce gładcy, zdrowi,mimo że nie miałam mleka -  młodszy czyta mając 3 latka więc panie rodzące naturalnie schowajcie między bajki teksty że cesarka to samo zło akceptowalne przy ratowaniu życia.

Skomentuj