Stolica Islandii, Reykjavik, doświadczyła silnego trzęsienia ziemi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Stolicę Islandii, Reykjavík, nawiedziło wczoraj trzęsienie ziemi o sile 5,6 stopni w skali Richtera. Islandzkie Biuro Meteorologiczne poinformowało, że trzęsienie ziemi nawiedziło rejon Krysuvik, około 32 km na południe od stolicy. <--break->

Premier Katrin Jakobsdottir udzielała akurat wywiadów na żywo w swoim domu, kiedy wszystko wokół zaczęło drżeć. Widać było, że zrobiło to na niej piorunujące wrażenie.

- Mój Boże, to trzęsienie ziemi - powiedziała, ściskając stół przed sobą i dysząc.

W międzyczasie wstrząsy sejsmiczne były odczuwalne również w parlamencie w Reykjaviku. Gdy doszło do trzęsienia akurat przemawiał poseł jednej partii. Gdy poczuł co się dzieje cofnął się z ambony, inni zaczęli uciekać. Marszałek tamtejszego parlamentu nakazał wszystkim pozostanie na miejscach.

 

Aktywność sejsmiczna nie jest niczym nietypowym na Islandii. Większość z nich jest pochodzenia wulkanicznego i również ten wzrost aktywności ma takie konotacje. Dzieje się tak prawdopodobnie po tym, jak w zeszłym tygodniu naukowcy ostrzegli, że wulkan Grimsvötn przygotowuje się do kolejnej erupcji.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj